Poslední žijící z legendárního filmu. Takhle vypadala Jiřina Bohdalová před 82 lety

 Celebrity 
25. prosince 2020 15:17 / René Černý
  6
📷
7 fotografií v galerii
Jiřina Bohdalová před 82 lety a dnes Archiv filmu, archiv J. Bohdalové
Bylo jí teprve 8 let, když hrála v prvním filmu. V příštím roce oslaví neuvěřitelné 90. narozeniny. Herečku Jiřinu Bohdalovou znají všichni z komedií a pohádek, ale takhle ji mnozí ještě neviděli. Film Madla zpívá Evropě se Zdenkou Sulanovou v hlavní roli a řadou hereckých legend byl pro nesmrtelnou umělkyni první zkušeností před kamerou.

Bohdalka, jak jí dnes všichni říkají, natáčela s Antonií Nedošínskou, Zitou Kabátovou, R. A. Dvorským, Františkem Kruezmannem st. a dalšími v roce 1939. O rok později, tedy během II. světové války, šel snímek do kin a sklidil obrovský úspěch.

Zatímco hlavní představitelka Madly Zdenka Sulanová se v dalších desítkách let ztratila veřejnosti z očí a pracovala v civilních zaměstnáních až do doby, než ji objevil Aleš Cibulka, z Bohdalové se stala hvězda první velikosti.

Poslední film Sulanová natočila v roce 1975 a jmenoval se Čtrtnáctý v řadě. Zemřela v roce 2004 v jihočeských Cerhonicích, v době, kdy s Alešem Cibulkou rozepsala svou knihu vzpomínek. Jiřina Bohdalová, která hrála členku dětského sboru a dostala ve filmu poměrně velký prostor, hraje dodnes. A když jí dá ten nahoře zdraví, točit a hrát bude i dál. 

"Tenkrát jsme tam byli já a Strýček Jedlička jako děti. Po letech jsme na to vesele vzpomínali. Hrál tam i František Filipovský, s kterým já pak několikrát točila, třeba v Panu Tau a podobně," vzpomínala před časem Jiřina Bohdalová, jež v květnu 2021 oslaví devadesátiny.

Je tak jediná žijící z filmu Madla zpívá Evropě. Podobně, jako je jedinou žijící herečkou z legendární komedie Zdeňka Podskalského Bílá paní, který se natáčel na zámku Blatná. "Jsem holt už z té generace v podstatě se Zdenkou Procházkovou nejstarší. Je to zvláštní, ale je to tak," říká legendární Bohdalka.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Ukázalo se, že Madonna ve své sbírce skrývá dávno ztracený obraz. Měl zmizet z Francie koncem 1. světové...

Styl

Začal čínský nový rok ve znamení králíka. Pro většinu znamení zvěrokruhu by to měl být skvělý rok....

Tech

Rusko vybavilo svoje ponorky Belgorod novými a nedostižnými jadernými torpédy Poseidon