Bude to nejdražší film v české historii! Neprodělá slavný herec a producent kalhoty?

 Celebrity 
05. září 2016 03:01 / redakce
  0   0
📷
Další 1 fotografie v galerii
Původní Jan Žižka se Zdeňkem Štěpánkem z roku 1955 NFA
Pokud to vyjde, bude to sláva, pokud ne, pak by to byl mega prodělek. V Česku se chystá nejdražší film v české historii. Petr Jákl ml. a jeho otec, slavný kaskadér Petr Jákl. st. chystají na příští rok natáčení historického velkofilmu Jan Žižka.

Půjde o velkofilm za stovky milionů korun. Hovoří se o něm jako o projektu století. A bude asi nejdražším snímkem v historii, předčí i dosavadní Bathory Juraje Jakubiska, z které jsou doteď obří dluhy.

„Plánujeme premiéru v roce 2018, je to velmi nákladný projekt. Financovat ho budeme i ze zahraničních zdrojů, hlavního hrdinu budeme vybírat,“ říkají svorně syn a otec Jáklové, kteří se už na natáčení těší.

Například bojovníky, komparzisty a představitelé malých rolí budou vybírat i na řadě středověkých festivalů a akcí. Třeba v rámci Táborských slavností, které jsou největší husitské oslavy v Evropě.

Cílem filmu Jan Žižka je představit vojevůdce tak, jak ho mnozí neznají, ukázat velkého, i když kontroverzního hrdinu, rodáka z Trocnova v jižních Čechách. Zda se podaří producentům udělat mega snímek, o kterém se bude mluvit po celé Evropě i světe, ukáže čas.

Dosavadního Jana Žižku se Zdeňkem Štěpánkem v hlavní roli, který vznikal v roce 1955, zatím nic nepřekonalo. Nyní se duo Jákl chystá to mnohonásobně udělat.
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Dům a zahrada

Podomítkové instalace vypadají dobře a ještě vám ušetří prostor

Styl

Vědci zjistili, že po určitém druhu potravin budete více atraktivní

Bydlení

Jak by měla vypadat ložnice. Čeho se vyvarovat a co naopak podpořit

1. Slavný tenista Novak Djokovič se postavil za elektromobily

2. Lucie Bílá odkrývá své soukromí více, než bývalo zvykem

3. Tomu se říká retro v televizi. Hlasatelky se vracejí na obrazovku

4. K hrobu Karla Gotta denně míří až stovky lidí

5. Halina Pawlowská a její nepředstavitelné a naprosto nečekané situace

Zavřít reklamu