Bude to nejdražší film v české historii! Neprodělá slavný herec a producent kalhoty?

 Celebrity 
05. září 2016 03:01 / redakce
  0
📷
2 fotografie v galerii
Původní Jan Žižka se Zdeňkem Štěpánkem z roku 1955 NFA
Pokud to vyjde, bude to sláva, pokud ne, pak by to byl mega prodělek. V Česku se chystá nejdražší film v české historii. Petr Jákl ml. a jeho otec, slavný kaskadér Petr Jákl. st. chystají na příští rok natáčení historického velkofilmu Jan Žižka.

Půjde o velkofilm za stovky milionů korun. Hovoří se o něm jako o projektu století. A bude asi nejdražším snímkem v historii, předčí i dosavadní Bathory Juraje Jakubiska, z které jsou doteď obří dluhy.

„Plánujeme premiéru v roce 2018, je to velmi nákladný projekt. Financovat ho budeme i ze zahraničních zdrojů, hlavního hrdinu budeme vybírat,“ říkají svorně syn a otec Jáklové, kteří se už na natáčení těší.

Například bojovníky, komparzisty a představitelé malých rolí budou vybírat i na řadě středověkých festivalů a akcí. Třeba v rámci Táborských slavností, které jsou největší husitské oslavy v Evropě.

Cílem filmu Jan Žižka je představit vojevůdce tak, jak ho mnozí neznají, ukázat velkého, i když kontroverzního hrdinu, rodáka z Trocnova v jižních Čechách. Zda se podaří producentům udělat mega snímek, o kterém se bude mluvit po celé Evropě i světe, ukáže čas.

Dosavadního Jana Žižku se Zdeňkem Štěpánkem v hlavní roli, který vznikal v roce 1955, zatím nic nepřekonalo. Nyní se duo Jákl chystá to mnohonásobně udělat.
Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Radim Fiala se svou seriálovou manželkou zabloudil, zachránila ho až rosnička z Novy

Styl

Menstruační houba jako alternativa k tamponům. Je čistě přírodní, použít lze opakovaně a můžete se s...

Tech

Takzvaný projekt Manhattan byl vyvrcholením snahy Američanů o sestrojení a použití jaderné bomby. Na konci...