Petr Jákl pošle Žižku do kin až v září. Film má tak čtyři roky zpoždění

 Seriály & Filmy 
15. dubna 2022 18:48 / Mirka Malá
  2
📷
3 fotografie v galerii
Nejdražší český film všech dob se konečně bude promítat na podzim Bioscop
Téměř čtyři roky od poslední klapky konečně dorazí do kin dlouho očekávaný film Petra Jákla Jan Žižka. Snímek, který představí zahraniční hvězdy jako je Ben Foster, Michael Caine, Til Schweiger či Sophie Lowe, bude mít premiéru druhý zářiový týden.

Termín premiéry Jáklovi určili v Hollywoodu. "Bylo mi to nařízeno Američany. A jelikož musíme mít premiéru zároveň v Americe i u nás, tak jsem to akceptoval,“ vysvětlil producent a režisér s tím, že kdyby to bylo na něm, vybral by jinak. Po dlouhém čekání se ale už nemůže premiéry dočkat. "Strašně se těším na to, až bude film v kinech. Je to hrozný pocit, když má člověk dlouhou dobu film hotový, ale nemůže ho nikomu ukazovat. Bohužel kvůli pandemii je ale v podobné situaci plno tvůrců,“ vysvětlil Jákl. 

Kdy už bude ten Žižka?

Celou dobu od dokončení filmu tak Jákl musel čelit četným dotazům, kdy už bude film konečně v kinech. "Za poslední dobu se mi to stalo několikrát. V podstatě poslední dva roky má setkání s kýmkoli začínají slovy: Tak kdy už bude Žižka? Z legrace jsem začal všem říkat, že to asi bude nakonec jen domácí video, protože kina se zřejmě nedočkám,“ dodal se smíchem.

Snímek, který je zatím nejnákladnějším filmovým počinem všech dob u nás, představí slavného vojevůdce trochu jinak, než by možná diváci čekali.

"Je to příběh o zrodu vojevůdce a myslím, že budou lidé překvapeni z toho, jak je příběh koncipovaný. Všechno se odehrává v roce 1402, tedy v době Žižkova mládí, ještě před husitskými válkami. Je v něm všechno, co je potřeba o té době vědět, aby ji člověk pochopil. Také dostatek bojů, ale především velmi silný příběh, který člověka vede až do konce,“ svěřil se Jákl. Jak se vše bude líbit divákům, na to musí Jákl počkat až do 8. září.

Zdroj: Bioscop

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Kate Middleton prozradila, jak si udržuje postavu a přidala i tip na salát z vodního melounu

Styl

Proč je s přibývajícím věkem tak těžké zhubnout? Začíná to už ve třiceti a existuje pro to několik...

Dům a zahrada

Lesní jahody lze pěstovat i na balkoně. V kvalitní půdě s mírně kyselým pH vám porostou dokonce lépe...