Neckář pod kudlou nebyl! Někdo šíří bludy!

 Celebrity 
11. srpna 2016 04:00 / redakce
  0   0
Václav Neckář podstoupil zákrok, ale rozhodně ne těžkou operaci!  archiv V. Neckáře
Zpěvák a legenda české hudební scény Václav Neckář (75) měl podstoupit operaci. Musel pod kudlu či byl na operačním stole! Tak zní naprosté desinformace z posledních dní z některých médiích! Skutečnost je ale zcela jiná.

"Podstoupil jsem katetrizaci. Neřekl jsem to ani bráchovi Honzovi, věděl to jen syn Vašík," přiznal Václav Neckář, který má problémy se srdcem.

Katetrizace, tedy zavedení sondy do srdeční tepny je sice zákrok, ale nejde o klasickou operaci a zpěvák rozhodně nebyl "pod kudlou" a lékaři nemuseli brát klasicky skalpel.

Odborníci prohlédli zpěvákovi hlavní tepnu, kdy se "nápich dělá v místním umrtvení. "Do srdečních cév jsou zaváděny tenké cévky (katétry) z umělé hmoty. Poté je do těchto tepen vstříknuta rentgen-kontrastní látka, která znázorní celý průběh srdečních tepen a umožní určit přítomnost, počet, přesnou lokalizaci a významnost zúžení věnčitých tepen či eventuálně přítomnost uzávěru tepny," vysvětlil jeden z kardiologů.

Právě takto jsou lékaři schopni zjistit stav tepen, srdce a případně i odstranit arytmii, která Neckáře trápila a ohrožovala. Zákrok trvá od 30 do 60 minut. Pacient je pak několik hodin na lůžku s nohou v nehybném stavu a druhý den odchází domů. Pak by měl odpočívat týden dva.

"Bylo mi doporučeno, abych odpočíval alespoň dva týdny. Tak ještě uvidím, jak to bude s mým dohodnutým koncertem," dodal Neckář, který se ale cítí relativně dobře.

Někteří fanouškové měli totiž strach, že je jejich idol po složité operaci a obávali se, co se s ním děje. "Proč někdo šíří bludy, když na klasické operaci nebyl. Měli jsme o Vaška strach," říkají jeho příznivci, který má zpěvák opravdu hodně!
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Dům a zahrada

Léto odchází, je čas zazimovat bazén

Styl

Skutečnosti a mýty o vodě s bublinkami

Bydlení

Chystáte se stavět dům? Od příštího roku musíte počítat s daleko přísnějšími nároky

1. Nejbláznivější cestopis všech dob s Lukášem Pavláskem a Ondřejem Sokolem

2. Rekordman a velký sportovec Jan Kareš řídil elektrický unikát

3. Do třetice všeho dobrého? Moderátor Libor Bouček se znovu oženil!

4. Hvězda ze seriálu Ordinace v růžové zahradě se stane další hvězdou Tváře

5. Andrea Kalivodová vyrazila s dětmi do milovaných Krkonoš

Zavřít reklamu