Děsivé a neuctivé! Tělo kreslíře Káji Saudka je stále v mrazáku! Proč ho ještě nepohřbili?

 Celebrity 
16. dubna 2016 04:54 / redakce
  0   0
Slavný kreslíř Kája Saudek stále nebyl pohřben. Nebylo pro něj doposud odpovídající místo! archiv
Proč ani devět měsíců po smrti nenašel geniální velikán českého komiksu Kája Saudek věčný klid. Proč jeho tělo nebylo stále pohřbeno a je nadále v mrazáku jedné z pohřebních služeb? Důvod je prostý. Ještě nebylo umožněno jeho pozůstatky uložit do hrobky. Doposud se čekalo na místo.

Ne snad, že by nebylo v Praze dost hrobů, ale protože jeho rodina, především manželka chce, aby spočinul v hrobce na Slavíně, prostě to stojí čekání a neskutečné peníze. Uložení zesnulého, dnes už v zinkové rakvi musí být speciálně povoleno a přišlo na nejméně 100 tisíc korun. Den v mrazícím boxu přijde na 300 až 1000 korun a podle platných předpisů musí být tělo od šestého dne od úmrtí nikoli v chladících, ale mrazícím boxu.

Mnozí to považují za neuctivé. "Nechápu, proč ho nepohřbili? Jen proto, aby byl na Slavíně? Vždyť je jedno, kde bude. Pro nás, co jsme ho měli rádi, je důležité jaký byl, co vytvořil, ne kde je jeho tělesná schránka." míní jedna z kamarádek Káji Saudka.

Jenže na Slavíně se čekalo, než se uvolní prostor, než během čtvrt roku komise rozhodne, zda je Saudek dostatečně slavný na to, aby mohl spočinout mezi herci či spisovateli obrovské společné hrobky.

Stále tak musí slavný kreslíř čekat, a to přesto, že skoro devět let před tím, než zemřel, byl v kómatu. Dusil se kdysi údajně rohlíkem. Jeho bratr, fotograf Jan Saudek přitom nedávno uvedl, že se Kája Saudek dusil zvratky poté, co se měl probudit silně opilý.

Jak to opravdu bylo, je vlastně jedno. Důležité je, aby konečně našel klid a byl uložen do důstojné hrobky. Stát by se tak mělo prý ještě teď na jaře.
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Dům a zahrada

Pojistěte si úrodu rajčat i na příští rok. Připravte si vlastní semena

Styl

Jak správně ošetřit spálenou pokožku od slunce

Bydlení

Jak vybrat stůl a židle pro prvňáčky?

1. Hvězda ze seriálu Ordinace v růžové zahradě se stane další hvězdou Tváře

2. Jaký je fotbalista Vladimír Coufal za volantem? Jezdí slavistický obránce jako útočník? Moderátor Bob...

3. Krásná Klára Medková se po dlouhé době objevila ve společnosti. A dokonce po boku slavného manžela

4. Výjimečně talentovaný krasobruslařský idol měl ve své posteli raději muže než ženy. Na svoji lásku...

5. Co naprosto miluje Andrea Kalivodová? Budete překvapeni!

Zavřít reklamu