Zemřel Kája Saudek. Co na to jeho bratr?

 Celebrity 
26. června 2015 14:40 / redakce
  0
📷
1 fotografie v galerii
Kája Saudek byl 9 let v kómatu archiv
Po 9 letech v kómatu zemřel ve věku 80 let v pátek malíř a komiksový kreslíř Kája Saudek. Ještě před pár týdny jeho manželka tvrdila, že Saudek už není v kómatu a komunikuje. Což byl i podle mnoha lékařů nesmysl.

Saudek byl po létech v klasickém kómatu ve stavu "bdělého koma", tedy v situaci, kdy mohl mít otevřené oči, ale téměř nevnímal.

Jeho manželka Johana se snažila média krmit historkami, že Kája je vlastně téměř v pořádku. Před týdnem v pražském Tančícím domě dokonce zahajovala výstavu obrazů svého manžela, na kterou přišla řada celebrit. Nikdo netušil, že slavný kreslíř má před sebou pár dní života.

Jeho bratr, slavný fotograf Jan Saudek jej prý miloval. Navštívit ho ale nikdy za celých devět let, kdy v Motole ležel v kómatu, nebyl. Prý si ho chtěl pamatovat tak, jak ho znal. "Jsem šťastný. Jsem šťastný, že ho nic netrápí a že usnul. Zároveň s ním jsem ale umřel já," prohlásil fotograf.

Kája Saudek upadl do kómatu poté, co mu v roce 2006 při jídle zaskočilo sousto a začal se dusit. Následkem toho pak měl poškozený mozek. Kdy a kde bude pohřeb, se ukáže během následujících dní.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Jiří Mádl debutuje jako autor. Vydává knížku a dokončil scénář ke svému třetímu filmu

Styl

Vysoce citlivých dětí je mnoho. Prožívají náhlé záchvaty vzteku, smutku a běžné výchovné metody na...

Dům a zahrada

Slimáci jsou neúprosní a dokáží zlikvidovat celou vaši úrodu. Jejich invazi se můžete bránit

Zavřít reklamu