Kardinál Duka hnul žlučí známému českému herci! "Stydím se za Vás," vzkázal církevnímu hodnostáři!

 Celebrity 
13. dubna 2016 04:01 / redakce
  0   0
Pavla Soukupa neskutečně naštvalo prohlášení kardinála Duky! archiv
Pořádně hnul žlučí známému českému herci a dabérovi Pavlu Soukupovi nejvyšší představitel katolické církve u nás kardinál Dominik Duka. Naštvalo ho poslední vyjádření, které vydal kvůli potratům. Duka v něm uvedl, že potraty jsou vlastně horší, než současné teroristické útoky. A to tedy šlápl pan kardinál do hodně velkého hnoje!

"Jestliže zabíjíme nenarozené děti, troufnu si říci, že to je větší teror a hroznější neštěstí než atentáty poslední doby. S děsem hovoříme o stovkách mrtvých při takových útocích, a na tisíce mrtvých dětí zapomínáme,“ uvedl před pár dny Dominik Duka na webu Aktuálně.cz.

Toto prohlášení zvedlo ze židle nejen spoustu žen, ale i osobností, včetně lékařů, ale i herců. A například Pavlu Soukupovi se doslova začala vařit krev! Prohlášení arcibiskupa pražského a primase českého vzal jako neúctu k lidem, kteří při útocích přišli o život. „Opravdu jste hodnostář katolické církve?“ zeptal se herec, který je sám katolík.

Sám i s manželkou znají pocit, jaké to je, když jim zemře dítě. O jedno kdysi přišli a velmi těžko se s tím srovnávali. Nakonec mají společně více dětí, nicméně Soukupa slova kardinála přinutila, aby se vyjádřil.

„Stydím se za vás! Vaše srovnání potratu a atentátu je scestné až kriminální,“ vzkázal herec Dukovi skrze deník Aha!.

Soukup není jediný, ale je jeden z mála, který jmenovitě poslal Duku do horoucích pekel. Jeden z dalším umělců prohlásil dokonce pro VIPstory.cz, že Duka by se měl nechat vyšetřit na psychiatrii a začít uvažovat o odchodu do důchodu. "Tohle může říct, jak sám s potraty nesouhlasím, jen prostoduchý, senilní a snad zapšklý jedinec, který je neskutečně egoistický a miluje jen sám sebe."
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Dům a zahrada

Léto odchází, je čas zazimovat bazén

Styl

Skutečnosti a mýty o vodě s bublinkami

Bydlení

Chystáte se stavět dům? Od příštího roku musíte počítat s daleko přísnějšími nároky

1. Nejbláznivější cestopis všech dob s Lukášem Pavláskem a Ondřejem Sokolem

2. Rekordman a velký sportovec Jan Kareš řídil elektrický unikát

3. Do třetice všeho dobrého? Moderátor Libor Bouček se znovu oženil!

4. Hvězda ze seriálu Ordinace v růžové zahradě se stane další hvězdou Tváře

5. Andrea Kalivodová vyrazila s dětmi do milovaných Krkonoš

Zavřít reklamu