Všichni se jí posmívali, že je ošklivá! Vyrostla z ní sexbomba, které nakonec muži z celého světa klečí u nohou

 Celebrity 
24. září 2015 16:32 / redakce
  0   0
V loňském roce zářila Lorenová na festivalu v Cannes Shutterstock
Přestože se narodila do nuzných poměrů, podmanila si celý svět! Je to neuvěřitelné, ale Sophia Lorenová dnes slaví dnes 81. narozeniny.

Během svého života se stala jednou z nejuznávanějších a nejrespektovanějších hereček světa. Sama Lorenová se nikdy netajila tím, že jako malá si připadala příliš ošklivá. Jenže, z ošklivého káčátka se vyklubala nádherná labuť a posměváčkové ostrouhali. V roce 1949 byla Sophia zvolena v neapolské soutěži krásy jednou z dvanácti nejkrásnějších "princezen moře". Poté se zúčastnila se i Miss Itálie, kde získala titul Miss elegance.

A právě tady potkala svého osudového muže, ženatého producenta Carla Pontiho. O čtyřiadvacet let starší Ponti byl mladinkou Sophií okouzlen a pozval ji na kamerové zkoušky. Zaplatil jí herecké kurzy a přejmenoval ji na Sophii Loren. Netrvalo dlouho a producent se do smyslné herečky plné života bláznivě zamiloval. Jenže v prudérní Itálii byl takový poměr téměř neřešitelný problém.

Milenci odjeli do Mexika, kde se v září 1957 vzali. Po návratu do Itálie vyvolal sňatek ohromné pobouření a úřady ho neuznaly. Pontimu dokonce hrozilo vězení za mnohoženství. Nějaký čas pár pobýval ve Spojených státech a pak ve Francii, kde získali občanství. Konečně mohlo dojít k rozvodu a 9. dubna 1966 s Lorenová a Ponti vzali podruhé.

Prožili spolu krásné manželství a Lorenová byla manželovi oporou až do jeho smrti v roce 2007, kdy producent ve svých čtyřiadevadesátiletech zemřel.

Herečka je držitelkou dvou Oskarů. V roce 1960 získala prestižní sošku za svou roli v De Sicově filmu Horalka. V roce 1991 obdržela Oscara za celoživotní herecké dílo.
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Dům a zahrada

Robotické sekačky usnadní péči o trávník. Musíte ale vědět, jaký typ vybrat

Styl

Aby bílé boty vypadaly šik, musejí být opravdu bílé. Vybělit lze koženou obuv i plátěnky

Bydlení

Nechtěný pařez na zahradě lze odstranit hned několika způsoby

1. Dědictví aneb Kurvahošigutntag. Ve filmu byly Vlasta s Irenkou velké rivalky, ve skutečnosti si padly do oka

2. Lucie Bílá snad zastavila čas. Zpěvačka jen kvete a omládla i duševně

3. Charismatický zpěvák David Kraus prozradil, co je pro něj opravdu důležité

4. Jiřina Bohdalová slaví neuvěřitelné 89. narozeniny. Co vězí za její nezkrotnou energií?

5. Velká novinka v rodině Terezy Kostkové. Pochlubila se novým přírůstkem

Zavřít reklamu