Jiří Bartoška promluvil. Co říká na to, že jej kvůli těžké nemoci v seriálu nahradil jiný herec?

 Celebrity 
05. února 2015 05:30 / redakce
  0   0
📷
Další 1 fotografie v galerii
Alois Švehlík podporuje svého těžce nemocného kolegu a převzal za něj i seriálovou roli Prima TV
Těžce nemocný, rakovinou zkoušený, ale stále charismatický Jiří Bartoška (67) se pere se zhoubnou nemocí jako o závod. Pracovní nabídky sice odmítá, ale snaží se, aby zákeřnou nemoc porazil. Inspirací mu je i jeho herecký kolega Alois Švehlík (75), se kterým si doslova vyměnili role, jak v práci, tak i v životě!

Jeden nad rakovinou zvítězil, druhý s ní bojuje. Jeden odmítl hrát, druhý to přijal. Právě slavný Barťák musel kvůli nádorovému onemocnění lymfatických uzlin vzdát zásadní roli v televizním seriálu , Mattoni. Natočil prvních pár záběrů, ale pak musel natáčení utnout.

„Nádorové onemocnění bylo tak zásadní a první série chemoterapie nezabrala, takže musel skončit a roli odmítnout. Ani fyzicky by to nedal, což nás velmi mrzí. Roli naopak přijal pan Švehlík, který se ji zhostil velmi dobře,“ prozradil VIP Story.cz zdroj z ČT, která seriál natáčí a doplnil, že Švehlík drží kolegovi palce a velmi ho v léčbě podporuje.

Jiří Bartoška se kvůli chemoterapeutické léčbě nechal ostříhat dohola, aby ho padající vlasy netraumatizovaly. Podstupuje poměrně drastickou formu léčebných cyklů a ty mu nedovolují příliš být mimo nemocnici a domov. Je ale rád, že kolega Švehlík za něj zaskočil.

„Je to pravda a jsem rád, že tu roli získal právě on. Zaslouží si ji,“ nechal se Bartoška slyšet.

Alois Švehlík sám bojoval dvakrát s rakovinou štítné žlázy. Podstupoval především ozařování. Podstoupit musel vloni i operaci a na nějakou dobu ztratil téměř hlas. Proto i v seriálu Cesty domů chvíli chyběl a chvíli chraptěl. Nádor se vrátil, ale Švehlík nemoc porazil.

I Bartoškovi se údajně nemoc vrátila. Před lety měl prý bojovat s rakovinou prostaty. Nyní se objevila v lymfatických žlázách. To mohlo způsobit i jeho kouření. Jak známo, patří mezi siné kuřáky. Jaké jsou prognózy k uzdravení, není jasné. Bartoškův stav byl před zahájením léčby velmi vážný. Teď si prý nepřeje žádnou vysněnou roli, ale jen to, aby přežil!

Rád by, aby léčba zabrala a alespoň do léta se stav zásadněji zlepšil. Také proto, aby se mohl účastnit dalšího ročníku Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech, jehož je prezidentem.
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Dům a zahrada

Vybavte si prakticky kuchyni tak, aby se vám v ní vařilo co nejlépe

Styl

Bobovat mohou i nejmenší děti. Přizpůsobte však výběr bobů jejich věku

Bydlení

Sníh na střeše vypadá pohádkově, ale rozhodně je bezpečnější jej včas odstranit

1. Barbora Šporclová Kodetová rozechvěla hlasivky. Všichni jen zírali

2. Co si nejvíce ženy přejí slavné české ženy k Vánocům a jaké dárky umí změnit život

3. Bohuš Matuš je bezesporu velký talent. Jeho život je ale plný trapných afér a ponížení

4. Karanténa Halinu Pawlowskou a její početnou rodinu vrhla do jedné domácnosti

5. Jan Čenský se vydal na otevíračku zimní sezony do Rakouska. Krátce na to se horská střediska uzavřela

Zavřít reklamu