Petr Muk by oslavil 50. Co ho skutečně zabilo?

 Celebrity 
04. února 2015 08:30 / redakce
  0   0
📷
Další 1 fotografie v galerii
Petr Muk by oslavil 50. narozeniny.  archiv
Kulaté 50. narozeniny by oslavil zpěvák Petr Muk! Bohužel mu to osud nedopřál a 24. května to bude pět let, když zemřel. Co zpěváka, otce tří dětí, milovníka života, který ale hodně trpěl psychickými problémy vlastně zabilo? Bylo toho víc!

Petr Muk trpěl takzvanou maniodepresivní psychózou, tedy stavem, kterým si prošla řada osobností, například herec Miloš Kopecký. Stav, kdy se střídají manické a depresivní stavy. Tyto případy lze „léčit“, respektive tlumit. Vyžaduje to ale disciplínu, naprostou absenci alkoholu či drog.

Zpěvák ale osudného dne zemřel proto, že na své depresivní stavy bral prášky, vrátil se pozdě v noci domů, kdy před tím byl na koncertě kapely Kiss a po něm pokračoval v pařbě. Spojení léků s alkoholem udělalo své.

„Přišel domů prostě upravený. Pouštěla jsem ho do bytu a šla jsem spát k naší dceři. Ráno jsem ho našla už bez známek života ve strašném stavu,“ vzpomíná dnes manželka Eva Muková, která se po Mukově smrti odstěhovala s osmiletou dcerou Noemi ke své rodině na Slovensko.

Svého manžela našla osudného dne v obývacím pokoji udušeného vlastními zvratky. Nedalo se nic dělat! Pitva prokázala, že v krvi v době smrti měl Muk více než dvě promile alkoholu a stopy po antidepresivech. Když si zřejmě lehl, začal se dusit a protože nebyl v blízkosti nikdo, kdo by mu pomohl, zabilo ho to.

Muk, který se před padesáti lety narodil v jižních Čechách, tam i spočinul po své smrti. Pohřben byl v bílé rakvi na hřbitově v Českém Krumlově.

„Kdyby Petr žil, určitě bychom to oslavili ve velkém. Strašně moc tu chybí. Denně na něj myslím a nejen já. Všichni, kdo ho znali,“ dodal i jeho manažer a jeden z nejbližších přátel Richard Dušák.
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Dům a zahrada

Pokud vám způsobují cizí kočky na zahradě škody, vyžeňte je šetrně od vašeho domu

Styl

Kyselina mandlová je další oslavovanou kyselinou v péči o pleť

Bydlení

Nenechte krásnou kytici podlehnou zkáze. Zkuste jednoduché techniky sušení

1. Josef Maršálek přiznává: Pečení jsem obětoval všechno, česká cukrařina je neuvěřitelně komplikovaná

2. Hana Zagorová je v nemocnici kvůli komplikacím s koronavirem. Vzhledem k jejímu zdravotnímu stavu o ni mají...

3. Nedávný nouzový stav inspiroval Ivana Fílu ke vzniku unikátní knihy. Na křest dorazila i Lucka...

4. Herečka Kateřina Brožová přiznala, kdo u ní doma šéfuje

5. Roman Vojtek se stane potřetí otcem. Krásná manželka Petra skrývala bříško půl roku

Zavřít reklamu