To je šok! Oblíbený herec s uhrančivýma očima konvertoval k islámu

 Celebrity 
05. února 2015 05:00 / redakce
  0   0
Herec kvůli lásce změnil jméno i víru Shutterstock
Herec, který jako první Arab dobyl Hollywood, kvůli své lásce změnil jméno i víru. Omar Sharif se narodil jako Michel Chalhoub v roce 1932 v Alexandrii. Od mládí ho to ovšem táhlo k herectví a tak odešel do Londýna studovat prestižní Královskou akademii dramatického umění.

Se svojí ženou se seznámil po svém návratu při natáčení filmu Siraa Fil-Mina (Černé vody), ve kterém se před kameru postavil po boku egyptské filmové hvězdy Faten Hamama. Ze setkání byla láska na celý život. Mělo to ovšem drobný háček, neboť Faten byla v té době vdanou paní. Uhrančivým očím mladého herce ovšem nedokázala odolat a svého manžela opustila. Milencům stála v cestě další překážka. Náboženská. Omar nebyl muslim a v té době byl jejich sňatek nepřípustný. Mladý muž neváhal a změnil si jméno na Omar Sharif (sharif znamená v arabštině šlechetný) a konvertoval k islámu. Po roce od seznámení se herecké hvězdy vzaly a dva roky po svatbě se jim narodil syn Tarek.

Dvacet dva let se jejich manželství zdálo naprosto idylické a bylo vzorem pro všechny ostatní páry. V roce 1962 katapultovala Sharifa na herecké nebe role ve filmu Lawrence z Arábie, za kterou byl také nominován na Oskara. Rozhodl se odejít do Hollywoodu a v té době začal konec jejich manželství. Faten Hamama s ním odmítla odejít a stala se zapálenou bojovnicí za práva žen v Egyptě.

Za oceánem objevil Omar Sharif zcela nový svět plný pokušení a rozvod na sebe nenechal dlouho čekat. I když tvrdil, že svoji ženu stále miluje, v roce 1974 šli manželé od sebe. Jejich svazek trval dlouhých dvacet let a herec se po rozvodu již nikdy neoženil a další velkou lásku nepotkal. Prožíval jen krátké milostné románky.

Nejvíc medializovaný byl Sharifův vztah se zpěvačkou a herečkou židovského původu Barbrou Streisandovou. Když vyplul jejich milostný poměr na povrch, měl herec obrovské problémy a dokonce mu hrozilo odebrání občanství, neboť v té době byla jeho země s Izraelem ve válečném stavu.
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Dům a zahrada

Tymián je jednoduchá rostlina na pěstování, která krásné voní a prospívá lidskému zdraví

Styl

Cibulové slupky mají zajímavé zdravotní účinky. Nevyhazujte je do koše, využijte jejich sílu

Bydlení

Nebojte se v interiéru odvázat. Vneste do bytu černou, neonové odstíny nebo růžovou

1. Josef Maršálek přiznává: Pečení jsem obětoval všechno, česká cukrařina je neuvěřitelně komplikovaná

2. Hana Zagorová je v nemocnici kvůli komplikacím s koronavirem. Vzhledem k jejímu zdravotnímu stavu o ni mají...

3. Nedávný nouzový stav inspiroval Ivana Fílu ke vzniku unikátní knihy. Na křest dorazila i Lucka...

4. Herečka Kateřina Brožová přiznala, kdo u ní doma šéfuje

5. Roman Vojtek se stane potřetí otcem. Krásná manželka Petra skrývala bříško půl roku

Zavřít reklamu