Jan Přeučil ponížen a okraden. Takové drama známý český herec v životě nezažil

 Celebrity 
23. března 2021 13:29 / René Černý
  0
📷
6 fotografií v galerii
Herec byl v rámci natáčení týrán, ponižován, okrádán i dušen polštářem Se souhlasem Miloše Smiedbergera/Bastardi 4
Takové drama herec a rétor Jan Přeučil za svých 84 let života asi ještě nezažil. Zohaven, ponižován, okraden, napaden, a nakonec mu ještě usilovali o život. Zcela bez skrupulí ho zdravotní sestra dusila v posteli polštářem, když se to původně jeho spolupacientovi nedařilo. Takové drama mezi životem a smrtí se odehrálo v domově seniorů.

Naštěstí šlo jen o velmi dramatickou, a vlastně asi fakticky nejdramatičtější scénu nového českého filmu Tomáše Magnuska Bastardi 4 – Reparát, která se natáčela v domově seniorů v jihomoravských Boskovicích.

Známý herec, rétor, kantor a dabér hrál v předchozí trilogii poukazující na dva různé světy - romskou komunitu a tu českou - školníka Málka. Specifikem pro jeho postavu je párátko v koutku úst. Nyní už je však bývalým školníkem, téměř dementním důchodcem, který má v domově seniorů dožít.

„Školník Málek se zohavenou tváří po popáleninách, což má na svědomí Dostál v podání Jiřího Krampola, je svým synem (Igor Bareš) přivezen do domova důchodců. Nejenom, že se k němu zdravotní sestra (Natálie Grossová) chová děsivě, okrade ho, nadává mu, ale pak mu oba usilují o život,“ prozradil část zápletky režisér a scenárista Tomáš Magnusek.

„Natáčení bylo příjemné, milé, celý štáb v čele s Tomášem Magnuskem perfektní, skvělý catering a velká legrace. Zato v rámci mé role a scény, kterou jsem si měl možnost zahrát, to zase taková legrace nebyla,“ svěřil se Super.cz Jan Přeučil.

Ten musel nejprve projít více jak hodinovou přípravou v maskérně, kde mu na tvář vyrobili imitaci jizvy po popáleninách na tváři. Pak musel sehrát starého a dementního Málka na vozíku. Aby následně asi desetkrát, z různých úhlů pohledu kamery, byl dušen polštářem.

„To víte, že jsem se maličko bál, aby Jirka nebo Natálka, která je mimochodem úžasná, moc milá a skromná mladá dáma, navíc velká profesionálka, netlačili zase moc,“ usmíval se Přeučil, o němž aktuálně vzniká unikátní dokument a kniha související s blížícím se jubileem v příštím roce.

„Já jsem jim říkal, ať nám toho našeho milovaného Přeučku neudusí, že s ním má spousta lidí ještě nějaké plány, a že má spoustu energie na mnoho dalších let. Honza byl skvělý a úžasný jako vždycky,“ podotkl Tomáš Magnusek, který se slavným nositelem klobouků loni točil komedii Stáří není pro sraby, kde shodou okolností hrají také Jiří Krampol a Natálie Grossová.

„Já jsem se samozřejmě snažila, abych panu Přeučilovi nijak neublížila. Dokonce mi radili, jak ho mám dusit, aby měl pod polštářem pořád dostatek vzduchu,“ usmívala se Natálie Grossová.

 „Honza je můj celoživotní kamarád a bylo by blbý, kdyby tohle bylo naše poslední společný natáčení, kdyby někdo z nás přitlačil moc,“ dodal s humorem sobě vlastním Jiří Krampol.

Jak to nakonec s postavou starého Málka dopadne, na to se musejí diváci podívat v kinech. Do nich by se film, kde hraje také samotný Tomáš Magnusek, Zdeněk Godla, Gabriela Gašpárová, Jaroslava Obermaierová, Carmen Mayerová, Eva Čížkovská a další, mohl dostat koncem tohoto, případně začátkem příštího roku. Vše bude záležet na vývoji covidové pandemie.

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Celý svět zasáhla zpráva o rakovině princezny Kate. Její mladší bratr James zveřejnil dojemný vzkaz a...

Styl

Čtyři ženská znamení, která nemívají štěstí v lásce. Proč tomu tak je a je možné si lásku do...

Dům a zahrada

Vodní kámen zlikviduje konvici, myčku i pračku. Zatočte s ním některou z osvědčených metod