Eva Pilarová v Brně pohřbena nebude, uloží ji vedle Gotta. Víme, co stojí za tak zásadním obratem

 Celebrity 
29. října 2020 14:08 / René Černý
  1
📷
7 fotografií v galerii
Urna s ostatky Evy Pilarové v Brně uložena nebude Archiv J. Kolomazníka
Urna s ostatky Evy Pilarové, která zemřela letos březnu, nebude uložena na Ústředním hřbitově v Brně, ale přišla zásadní změna. Slavná zpěvačka nakonec spočine vedle svého kolegy a kamaráda Karla Gotta na pražských Malvazinkách. Co je za tak zásadním obratem?

Vdovec po Pilarové, bývalý tanečník Jan Kolomazník, se definitivně rozhodl, že urnu neuloží v Evině rodném Brně, ale tam, kde žije, tedy v Praze. Odchod jeho milované ženy, s níž strávil přes třicet let, stále nemůže vnitřně zpracovat. Urnu má doma a pokud ji je schopen kamsi přemístit, pak co nejblíže. 

„Pořád si s ní povídám, potřebuju ji mít blízko sebe. Navíc do Brna je to daleko, auto už neřídím a tady ji budu mít kdykoli nablízku," svěřil se smutný Jan Kolomazník, který byl Evě Pilarové oporou v dobrém i zlém a kdysi ji v podstatě zachránil život. Tehdy se z přátelství stala láska a manželství. 

Pilarová tak najde klid na stejném hřbitově, kde věčným spánkem odpočívá Karel Gott nebo kamarád obou, klavírista Rudolf Rokl. Na Malvazinky tak mohou věrní fanoušci zpěvačky s úžasným hlasem, velké profesionálky a dámy do poslení chvíle, přijít dát kytičku a zapálit svíčku.

"Honza chce, aby to bylo co nejdříve a je možné, že to bude do Dušiček," svěřila se rodinná přítelkyně Pilarové a Kolomazníka.

Za změnou názoru, kde ostatky nakonec spočinou, jsou nejspíš i ne zrovna ideální vztahy mezi synem Pilarové a vdovcem Janem Kolomazníkem. Syn Milan Pilar, který v Brně žije, se s matkou příliš nestýkal a jejich vztahy byly spíš chladné. Podobně to zpěvačka měla se svými vnuky.

Nejbližším člověkem z rodiny byla její maminka, dnes již 105letá Eva Bojanovská. Ta se však nemohla zúčastnit ani posledního rozloučení se svou dcerou. Dnes žije v seniorském domě a její věk a zdravotní omezení jí neumožňují se účastnit jakékoli tryzny. Svou dceru však nosí v srdci a v mysli. Její odchod ji velmi zasáhl. Říká se, že není horší situace, než když rodič přežije své dítě. 

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Móda a kultura: Jak kulturní rozmanitost ovlivňuje módní trendy?

Styl

Vodu z rýže byste neměli vylévat do odpadu. Důvod vás možná překvapí

Dům a zahrada

Jak efektivně odstranit starý nátěr ze dřeva a co k tomu použít