Eva Pilarová v Brně pohřbena nebude, uloží ji vedle Gotta. Víme, co stojí za tak zásadním obratem

 Celebrity 
29. října 2020 14:08 / René Černý
  4   1
📷
Dalších 6 fotografií v galerii
Urna s ostatky Evy Pilarové v Brně uložena nebude Archiv J. Kolomazníka
Urna s ostatky Evy Pilarové, která zemřela letos březnu, nebude uložena na Ústředním hřbitově v Brně, ale přišla zásadní změna. Slavná zpěvačka nakonec spočine vedle svého kolegy a kamaráda Karla Gotta na pražských Malvazinkách. Co je za tak zásadním obratem?

Vdovec po Pilarové, bývalý tanečník Jan Kolomazník, se definitivně rozhodl, že urnu neuloží v Evině rodném Brně, ale tam, kde žije, tedy v Praze. Odchod jeho milované ženy, s níž strávil přes třicet let, stále nemůže vnitřně zpracovat. Urnu má doma a pokud ji je schopen kamsi přemístit, pak co nejblíže. 

„Pořád si s ní povídám, potřebuju ji mít blízko sebe. Navíc do Brna je to daleko, auto už neřídím a tady ji budu mít kdykoli nablízku," svěřil se smutný Jan Kolomazník, který byl Evě Pilarové oporou v dobrém i zlém a kdysi ji v podstatě zachránil život. Tehdy se z přátelství stala láska a manželství. 

Pilarová tak najde klid na stejném hřbitově, kde věčným spánkem odpočívá Karel Gott nebo kamarád obou, klavírista Rudolf Rokl. Na Malvazinky tak mohou věrní fanoušci zpěvačky s úžasným hlasem, velké profesionálky a dámy do poslení chvíle, přijít dát kytičku a zapálit svíčku.

"Honza chce, aby to bylo co nejdříve a je možné, že to bude do Dušiček," svěřila se rodinná přítelkyně Pilarové a Kolomazníka.

Za změnou názoru, kde ostatky nakonec spočinou, jsou nejspíš i ne zrovna ideální vztahy mezi synem Pilarové a vdovcem Janem Kolomazníkem. Syn Milan Pilar, který v Brně žije, se s matkou příliš nestýkal a jejich vztahy byly spíš chladné. Podobně to zpěvačka měla se svými vnuky.

Nejbližším člověkem z rodiny byla její maminka, dnes již 105letá Eva Bojanovská. Ta se však nemohla zúčastnit ani posledního rozloučení se svou dcerou. Dnes žije v seniorském domě a její věk a zdravotní omezení jí neumožňují se účastnit jakékoli tryzny. Svou dceru však nosí v srdci a v mysli. Její odchod ji velmi zasáhl. Říká se, že není horší situace, než když rodič přežije své dítě. 

Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Dům a zahrada

Připravte si doma zubní pastu. Jednoduchých a účinných možností je hned několik

Styl

Zinek patří k nejdůležitějším minerálům v těle. Jeho nedostatek způsobuje zdravotní problémy

Bydlení

Nakopněte váš vánoční kaktus černým čajem. Bude kvést jak divý

1. Co si nejvíce ženy přejí slavné české ženy k Vánocům a jaké dárky umí změnit život

2. Bohuš Matuš je bezesporu velký talent. Jeho život je ale plný trapných afér a ponížení

3. Karanténa Halinu Pawlowskou a její početnou rodinu vrhla do jedné domácnosti

4. Jan Čenský se vydal na otevíračku zimní sezony do Rakouska. Krátce na to se horská střediska uzavřela

5. Lucie Vondráčková se stala obětí podvodu

Zavřít reklamu