Jitka Zelenková ucítila potřebu vyjádřit se k současné situaci. U veřejnosti zabodovala

 Celebrity 
19. října 2020 19:29 / René Černý
  889   41
📷
Další 4 fotografie v galerii
Jitka Zelenková vyzvala ke klidu a respektu Archiv J. Zelenkové
Jitka Zelenková byla vždy člověkem zcela nekonfliktním, bez kauz a různých afér. Navíc vždy velká profesionálka a ani na sociálních sítích nehysterčí, nevyvádí a snaží se naopak své fanoušky a příznivce potěšit a pozitivně motivovat. Teď ucítila potřebu vyjádřit se k současné neklidné situaci a udělala to opět velmi decentně a zůstala stále za dámu.

Ač na to zpěvačka se sametovým hlasem nevypadá, patří mezi seniory a rizikovou skupinu, která bývá ohrožena nejenom covidem, ale i všemi dalšími respiračními onemocněními. Sama se snaží žít zdravě, hýbat se a mít hlavně dobrou náladu. Přesto ji to, co se nejenom u nás děje, nenechává v klidu.

"Už od dětství mám obrovský respekt ke zdravotníkům. Když jsem byla malá, strávila jsem hodně času ve vážném stavu v nemocnici a všechno to dobře dopadlo, takže kromě úcty cítím i vděk. Poslední dny a týdny jsou náročné pro všechny z nás, doba je vyhrocená, cloumají s námi emoce, třeba i strach, informace se valí ze všech stran a je těžké poznat, komu věřit. I ve svém okolí mám kamarády s diametrálně odlišnými názory na covid a vše kolem," napsala na svůj účet na sociální síti.

Rozhodně nepoučuje a nepiše zaručené informace nebo desinformace a ani si nepřeje, nakazit se koronavirem, jako některé její kolegyně ze showbyznysu. Snaží se pochopit obě strany, nicméně velmi decentně ale rozumně situaci hodnotí a přichází i s prosbou.

"Nechci nikoho soudit, každý má ke svému postoji nějaký důvod. Ale moc prosím všechny, teď není čas na hádky a spory a dělání naschválů. Zdaleka nejtěžší je tahle doba pro lékaře a sestry a další personál v nemocnicích. To, že teď nezažívají lehké směny, je nevyvratitelná skutečnost. Ať už si o koronaviru, o naší vládě, o opatřeních myslíme cokoliv, mějte, moc o to všechny prosím, úctu k lidem, kteří se ve své profesi rozhodli zachraňovat životy. Budeme je potřebovat i potom, co tahle šílená koronadoba pomine," říká Jitka Zelenková.

Podotkla také, že právě teď by měli lékaři, zdravotní sestry a pečovatelé více než kdy jindy cítit naši podporu. "Právě proto nedokážu to, co se stalo v centru Prahy, absolutně pochopit. Naše síla teď přece není v transparentech a odvážných pokřicích, ale jen a jen v ohleduplnostu," dodala k nedělní demonstraci, která se zvrhla v nepochopitelnou bitku s policií. 

Zelenková pochopitelně tak jako ostatní zpěváci nemá práci. Její koncerty a vystoupení se buďto přesunuly, nebo zrušily. Snaží se proto zaměstnat se vším, co jí dá pocit nějaké povinnosti a taky zábavy, aby nepropadala nějakým depresím. Už se moc těší, až se zase se svými fanoušky setká a zazpívá si před sálem nabitým k prasknutí. Až to pochopitelně situace dovolí. 

"Jitka mě velmi mile překvapila. Řekla vše, co měla a řekla to krásně. Nikoho neobhajuje, ale ani nenapadá. Ví o čem je život, taky si jistě prožila své. Teď si mě tím svým prohlášením získala ještě více," dodala jedna z fanynek, paní Milena. 

Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Dům a zahrada

Připravte si doma zubní pastu. Jednoduchých a účinných možností je hned několik

Styl

Zinek patří k nejdůležitějším minerálům v těle. Jeho nedostatek způsobuje zdravotní problémy

Bydlení

Nakopněte váš vánoční kaktus černým čajem. Bude kvést jak divý

1. Co si nejvíce ženy přejí slavné české ženy k Vánocům a jaké dárky umí změnit život

2. Bohuš Matuš je bezesporu velký talent. Jeho život je ale plný trapných afér a ponížení

3. Karanténa Halinu Pawlowskou a její početnou rodinu vrhla do jedné domácnosti

4. Jan Čenský se vydal na otevíračku zimní sezony do Rakouska. Krátce na to se horská střediska uzavřela

5. Lucie Vondráčková se stala obětí podvodu

Zavřít reklamu