Covidově pozitivní Libor Bouček vzkázal lidem, aby přestali s nesmyslnými kecy

 Celebrity 
08. října 2020 12:34 / René Černý
  55
📷
5 fotografií v galerii
Libor Bouček prozradil, že má koronavir Archiv L. Boučka
Možná by to od něj nikdo nečekal. I když mezi českými moderátory patří k topu a největším profesionálům, vždy platil trochu za rebela. Teď však Libor Bouček, který sám přiznal, že prodělává koronavir, přišel se zásadním prohlášením. To možná mnohé i šokovalo.

Podobně jako zpěvák, herec a muzikant Václav Kopta, u kterého se koronavirová nákaza projevila v horší formě včetně horeček, tak i Libor Bouček se nepřidal k těm celebritám, které křičí, že "je to jenom chřipečka" nebo celosvětový podvod. Naopak. Bouček nikoho nestraší, neděsí, pouze pojmenovává věci pravými jmény. 

Zároveň vyzval všechny, aby se vykašlali na nenávsistné a nesmyslné komentáře a kverulantství. 

"I mě dostihl ten vir. A to myslím, že jsem udělal maximum pro to, aby se to nestalo. Ale některý hry na schovku vyhrát nejdou. A nemáte je absolutně pod kontrolou. Nepíšu to jako přání soucitu a hledání síly, tu mám. I díky tomu, že nejsem doma sám. Píšu to především pro ty, kteří spíš řeší svůj komfort a osobní pohodu," napsal Bouček na sociálních sítích.

Moderátor popsal i to, jak u něj nemoc COVID-19 vypadá. A není to zrovna procházka růžovým sadem. Ale nemá zas tak zásadně těžký průběh, jako někteří další.

„Bolest hlavy je u mě permanentní, čich kontroluji každé dvě hodiny u voňavky a spát 16 hodin není vůbec žádný problém. Ale o mě fakt nejde. Absolutně nejsem schopen vypozorovat, kde jsem k tomu mohl přijít. Není v silách nikoho trasovat," uvedl Libor Bouček.

Uvedl, že s manželkou s největší pravděpodobností budou za devět dnů nadšeni z nabyté částečné imunity, ale tuhle nálož by svým starším kamarádům nepřál. A největší starost mu dělají zdravotníci.

„Lékaři, sestry a ti, kteří vedou ten křehký, ale zcela nezastupitelný sektor. Ten se teď nemůže zastavit, i když by kvůli viru vlastně několikrát mohl. Logicky se šíří i tam,“ napsal.

Moderátor zároveň přidal svůj náhled na nouzový stav. Je to podle něj doba, kdy bychom měli odložit všechno kverulantství, řeči na sociálních sítích a zaručené informace z druhé ruky o tom, jak někomu netestovanému přišel pozitivní výsledek a podobně.

„Každý z nás by měl minimalizovat možnost nákazy právě proto, aby obcházela všechny nemocnice. Protože dobrý to teda fakt není. Pojďme se těm teoriím a napadání sami sebe věnovat intenzivně po skončení nouzového stavu a až bude nárůst pod tisíc. A udělejme z toho národní sport, protože v tom jsme fakt světoví. Teď je to totiž nejen hloupé, ale i trapné,“ pokračoval.

„Ta nemoc je sakra nepříjemná pro skoro čtyřicátníka, umím si představit, co může udělat těm s větším rizikem. Buďte opatrní. 3R. Omezte kontakt s rizikovou skupinou, usmívejte se na život, jezte vitaminy a sportujte, pokud to jde. A chytnete-li to, zůstaňte maximálně optimističtí!“ dodal Libor Bouček.

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Celý svět zasáhla zpráva o rakovině princezny Kate. Její mladší bratr James zveřejnil dojemný vzkaz a...

Styl

Umělá inteligence už vylepšuje i chuť piva nebo čokolády

Tech

Peugeot získal podeváté v historii ocenění za design, tentokrát s novým SUV fastbackem 3008