Covidově pozitivní Libor Bouček vzkázal lidem, aby přestali s nesmyslnými kecy

 Celebrity 
08. října 2020 12:34 / René Černý
  1006   55
📷
Další 4 fotografie v galerii
Libor Bouček prozradil, že má koronavir Archiv L. Boučka
Možná by to od něj nikdo nečekal. I když mezi českými moderátory patří k topu a největším profesionálům, vždy platil trochu za rebela. Teď však Libor Bouček, který sám přiznal, že prodělává koronavir, přišel se zásadním prohlášením. To možná mnohé i šokovalo.

Podobně jako zpěvák, herec a muzikant Václav Kopta, u kterého se koronavirová nákaza projevila v horší formě včetně horeček, tak i Libor Bouček se nepřidal k těm celebritám, které křičí, že "je to jenom chřipečka" nebo celosvětový podvod. Naopak. Bouček nikoho nestraší, neděsí, pouze pojmenovává věci pravými jmény. 

Zároveň vyzval všechny, aby se vykašlali na nenávsistné a nesmyslné komentáře a kverulantství. 

"I mě dostihl ten vir. A to myslím, že jsem udělal maximum pro to, aby se to nestalo. Ale některý hry na schovku vyhrát nejdou. A nemáte je absolutně pod kontrolou. Nepíšu to jako přání soucitu a hledání síly, tu mám. I díky tomu, že nejsem doma sám. Píšu to především pro ty, kteří spíš řeší svůj komfort a osobní pohodu," napsal Bouček na sociálních sítích.

Moderátor popsal i to, jak u něj nemoc COVID-19 vypadá. A není to zrovna procházka růžovým sadem. Ale nemá zas tak zásadně těžký průběh, jako někteří další.

„Bolest hlavy je u mě permanentní, čich kontroluji každé dvě hodiny u voňavky a spát 16 hodin není vůbec žádný problém. Ale o mě fakt nejde. Absolutně nejsem schopen vypozorovat, kde jsem k tomu mohl přijít. Není v silách nikoho trasovat," uvedl Libor Bouček.

Uvedl, že s manželkou s největší pravděpodobností budou za devět dnů nadšeni z nabyté částečné imunity, ale tuhle nálož by svým starším kamarádům nepřál. A největší starost mu dělají zdravotníci.

„Lékaři, sestry a ti, kteří vedou ten křehký, ale zcela nezastupitelný sektor. Ten se teď nemůže zastavit, i když by kvůli viru vlastně několikrát mohl. Logicky se šíří i tam,“ napsal.

Moderátor zároveň přidal svůj náhled na nouzový stav. Je to podle něj doba, kdy bychom měli odložit všechno kverulantství, řeči na sociálních sítích a zaručené informace z druhé ruky o tom, jak někomu netestovanému přišel pozitivní výsledek a podobně.

„Každý z nás by měl minimalizovat možnost nákazy právě proto, aby obcházela všechny nemocnice. Protože dobrý to teda fakt není. Pojďme se těm teoriím a napadání sami sebe věnovat intenzivně po skončení nouzového stavu a až bude nárůst pod tisíc. A udělejme z toho národní sport, protože v tom jsme fakt světoví. Teď je to totiž nejen hloupé, ale i trapné,“ pokračoval.

„Ta nemoc je sakra nepříjemná pro skoro čtyřicátníka, umím si představit, co může udělat těm s větším rizikem. Buďte opatrní. 3R. Omezte kontakt s rizikovou skupinou, usmívejte se na život, jezte vitaminy a sportujte, pokud to jde. A chytnete-li to, zůstaňte maximálně optimističtí!“ dodal Libor Bouček.

Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Dům a zahrada

Vybavte si prakticky kuchyni tak, aby se vám v ní vařilo co nejlépe

Styl

Bobovat mohou i nejmenší děti. Přizpůsobte však výběr bobů jejich věku

Bydlení

Sníh na střeše vypadá pohádkově, ale rozhodně je bezpečnější jej včas odstranit

1. Barbora Šporclová Kodetová rozechvěla hlasivky. Všichni jen zírali

2. Co si nejvíce ženy přejí slavné české ženy k Vánocům a jaké dárky umí změnit život

3. Bohuš Matuš je bezesporu velký talent. Jeho život je ale plný trapných afér a ponížení

4. Karanténa Halinu Pawlowskou a její početnou rodinu vrhla do jedné domácnosti

5. Jan Čenský se vydal na otevíračku zimní sezony do Rakouska. Krátce na to se horská střediska uzavřela

Zavřít reklamu