Covidově pozitivní Libor Bouček vzkázal lidem, aby přestali s nesmyslnými kecy

 Celebrity 
08. října 2020 12:34 / René Černý
  1006   55
📷
Další 4 fotografie v galerii
Libor Bouček prozradil, že má koronavir Archiv L. Boučka
Možná by to od něj nikdo nečekal. I když mezi českými moderátory patří k topu a největším profesionálům, vždy platil trochu za rebela. Teď však Libor Bouček, který sám přiznal, že prodělává koronavir, přišel se zásadním prohlášením. To možná mnohé i šokovalo.

Podobně jako zpěvák, herec a muzikant Václav Kopta, u kterého se koronavirová nákaza projevila v horší formě včetně horeček, tak i Libor Bouček se nepřidal k těm celebritám, které křičí, že "je to jenom chřipečka" nebo celosvětový podvod. Naopak. Bouček nikoho nestraší, neděsí, pouze pojmenovává věci pravými jmény. 

Zároveň vyzval všechny, aby se vykašlali na nenávsistné a nesmyslné komentáře a kverulantství. 

"I mě dostihl ten vir. A to myslím, že jsem udělal maximum pro to, aby se to nestalo. Ale některý hry na schovku vyhrát nejdou. A nemáte je absolutně pod kontrolou. Nepíšu to jako přání soucitu a hledání síly, tu mám. I díky tomu, že nejsem doma sám. Píšu to především pro ty, kteří spíš řeší svůj komfort a osobní pohodu," napsal Bouček na sociálních sítích.

Moderátor popsal i to, jak u něj nemoc COVID-19 vypadá. A není to zrovna procházka růžovým sadem. Ale nemá zas tak zásadně těžký průběh, jako někteří další.

„Bolest hlavy je u mě permanentní, čich kontroluji každé dvě hodiny u voňavky a spát 16 hodin není vůbec žádný problém. Ale o mě fakt nejde. Absolutně nejsem schopen vypozorovat, kde jsem k tomu mohl přijít. Není v silách nikoho trasovat," uvedl Libor Bouček.

Uvedl, že s manželkou s největší pravděpodobností budou za devět dnů nadšeni z nabyté částečné imunity, ale tuhle nálož by svým starším kamarádům nepřál. A největší starost mu dělají zdravotníci.

„Lékaři, sestry a ti, kteří vedou ten křehký, ale zcela nezastupitelný sektor. Ten se teď nemůže zastavit, i když by kvůli viru vlastně několikrát mohl. Logicky se šíří i tam,“ napsal.

Moderátor zároveň přidal svůj náhled na nouzový stav. Je to podle něj doba, kdy bychom měli odložit všechno kverulantství, řeči na sociálních sítích a zaručené informace z druhé ruky o tom, jak někomu netestovanému přišel pozitivní výsledek a podobně.

„Každý z nás by měl minimalizovat možnost nákazy právě proto, aby obcházela všechny nemocnice. Protože dobrý to teda fakt není. Pojďme se těm teoriím a napadání sami sebe věnovat intenzivně po skončení nouzového stavu a až bude nárůst pod tisíc. A udělejme z toho národní sport, protože v tom jsme fakt světoví. Teď je to totiž nejen hloupé, ale i trapné,“ pokračoval.

„Ta nemoc je sakra nepříjemná pro skoro čtyřicátníka, umím si představit, co může udělat těm s větším rizikem. Buďte opatrní. 3R. Omezte kontakt s rizikovou skupinou, usmívejte se na život, jezte vitaminy a sportujte, pokud to jde. A chytnete-li to, zůstaňte maximálně optimističtí!“ dodal Libor Bouček.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Dům a zahrada

Pokud se chcete se zbavit nadobro komárů na své zahradě, pořiďte si vážku. Stačí jen vysázet ty...

Styl

Zrzavá balayage je nový vlasový trend pro podzim 2021

Bydlení

Toile design je luxusní odkaz na starou Francii. Vyzkoušejte jej doma

1. Kristýna Hrušínská měla v Pánském klubu stylového kanárkově žlutého parťáka

2. Vrátila se do Evropy a šla pod skalpel. Zuzana Belohorcová prozradila, co si nechala vylepšit tentokrát

3. Jako vejce vejci. Olympijský vítěz David Svoboda nafotil charitativní kalendář se svým dvojčetem

4. Slavní, kteří mají dobré srdce. Podpořit dobrou věc přijeli Roden, Písařík, Svěcený a další

5. Čtyřnásobná maminka a hvězda seriálu Četnické humoresky Alena Antalová podstoupila liposukci

Zavřít reklamu