Kdo z celebrit se ve Špindlu sveze novou lanovkou jako první?

 Celebrity 
17. listopadu 2015 17:45 / redakce
  0   0
📷
Další 3 fotografie v galerii
Andrea Verešová a Mahulena Bočanová milují Špindl a třeba právě ony budou prvními, kdo se novou lanovkou svezou Profimedia
Andrea Verešová, Mahulena Bočanová nebo Janek Ledecký, který má ve Špindlerově Mlýně dům? Kdo z nich se jako první sveze zcela novou šestimístnou lanovkou v lyžařském areálu Svatý Petr? To je otázka. Nicméně už zhruba za měsíc budou mít šanci všichni lyžaři chystající se na Pláň.

Práce na stavbě lanovky finišují a zapletené je i více než tři kilometry dlouhé a osmačtyřicet milimetrů silné ocelové lano.Vyhřívané sedačky s bublinou nabídnou vyšší komfort i bezpečnost lyžařů při nastupování.

Proces zaplétání včele s odborníkem Ivo Dvořáčkem trval dva dny a finální délka zápletu se zastavila na třiapadesáti metrech. Lano je již umístěno na třinácti nových sloupech a připraveno na montáž sedaček.

„V současnosti máme téměř hotovou horní stanici lanovky a na té dolní dokončujeme instalaci opláštění. Zároveň děláme vnější obklady garáže pro depo sedaček a tento týden začínáme s montáží jeho vnitřního vybavení. Od poloviny listopadu pak budeme zavěšovat samotné sedačky," přiblížil průběh stavby ředitel Skiareálu Špindlerův Mlýn Čeněk Jílek s tím, že od 23. listopadu odstartují v největším krkonošském středisku provozní testy a následovat bude inspekce před uvedením lanovky do zkušebního provozu.

V nadcházející zimní sezóně se tak mají lyžaři, včetně celebrit, které Špindl hojně využívají, na co těšit.

Moderní lanovka za 200 milionů korun, která přepraví na 2400 osob za hodinu, nahradí původní čtyřsedačku, jež byla zastaralá a údržba stále náročnější. Areál ji však kompletně repasuje a umístí v příštím roce na Horní Mísečky, kde jsou nyní dva kotvové vleky.
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Dům a zahrada

Nachystejte ptákům na zimu krmítko i se správným krmením

Styl

Pečujte o své zdraví obyčejnými produkty přírody. Zkuste třeba starý trik s česnekem

Bydlení

Jak vyčistit kachličky a spáry? Zničte snadno mastnotu, špínu i plíseň

1. Simona Krainová nafotila kalendář plný nahotinek. Víme, kde a jak se připravovala na jeho křest

2. Nejbláznivější cestopis všech dob s Lukášem Pavláskem a Ondřejem Sokolem

3. Rekordman a velký sportovec Jan Kareš řídil elektrický unikát

4. Do třetice všeho dobrého? Moderátor Libor Bouček se znovu oženil!

5. Hvězda ze seriálu Ordinace v růžové zahradě se stane další hvězdou Tváře

Zavřít reklamu