Kdo z celebrit se ve Špindlu sveze novou lanovkou jako první?

 Celebrity 
17. listopadu 2015 17:45 / redakce
  0   0
📷
Další 3 fotografie v galerii
Andrea Verešová a Mahulena Bočanová milují Špindl a třeba právě ony budou prvními, kdo se novou lanovkou svezou Profimedia
Andrea Verešová, Mahulena Bočanová nebo Janek Ledecký, který má ve Špindlerově Mlýně dům? Kdo z nich se jako první sveze zcela novou šestimístnou lanovkou v lyžařském areálu Svatý Petr? To je otázka. Nicméně už zhruba za měsíc budou mít šanci všichni lyžaři chystající se na Pláň.

Práce na stavbě lanovky finišují a zapletené je i více než tři kilometry dlouhé a osmačtyřicet milimetrů silné ocelové lano.Vyhřívané sedačky s bublinou nabídnou vyšší komfort i bezpečnost lyžařů při nastupování.

Proces zaplétání včele s odborníkem Ivo Dvořáčkem trval dva dny a finální délka zápletu se zastavila na třiapadesáti metrech. Lano je již umístěno na třinácti nových sloupech a připraveno na montáž sedaček.

„V současnosti máme téměř hotovou horní stanici lanovky a na té dolní dokončujeme instalaci opláštění. Zároveň děláme vnější obklady garáže pro depo sedaček a tento týden začínáme s montáží jeho vnitřního vybavení. Od poloviny listopadu pak budeme zavěšovat samotné sedačky," přiblížil průběh stavby ředitel Skiareálu Špindlerův Mlýn Čeněk Jílek s tím, že od 23. listopadu odstartují v největším krkonošském středisku provozní testy a následovat bude inspekce před uvedením lanovky do zkušebního provozu.

V nadcházející zimní sezóně se tak mají lyžaři, včetně celebrit, které Špindl hojně využívají, na co těšit.

Moderní lanovka za 200 milionů korun, která přepraví na 2400 osob za hodinu, nahradí původní čtyřsedačku, jež byla zastaralá a údržba stále náročnější. Areál ji však kompletně repasuje a umístí v příštím roce na Horní Mísečky, kde jsou nyní dva kotvové vleky.
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Dům a zahrada

Jak na tvarování a pěstování bytových i venkovních bonsají

Styl

Minoxidil je látka, která vám pomůže bojovat s vypadáváním vlasů

Bydlení

Rostliny a květiny, které opravdu dokáží výborně vyčistit vzduch v domácnosti

1. Lucie Bílá snad zastavila čas. Zpěvačka jen kvete a omládla i duševně

2. Charismatický zpěvák David Kraus prozradil, co je pro něj opravdu důležité

3. Jiřina Bohdalová slaví neuvěřitelné 89. narozeniny. Co vězí za její nezkrotnou energií?

4. Velká novinka v rodině Terezy Kostkové. Pochlubila se novým přírůstkem

5. Jiří Suchý v roušce informoval fanoušky, že už je z nemocnice zase doma

Zavřít reklamu