Udělala pohádkovou kariéru, ale obrovské bohatství a luxus si dlouho neužívala. Zemřela předčasně a kolem její smrti dosud panují nejasnosti

 Celebrity 
14. listopadu 2015 03:00 / redakce
  0   0
Grace vyměnila filmovou slávu za knížecí korunku. Velké štěstí jí to ale nepřineslo Shutterstock
Narodila se jako Grace Patricie Kellyová 12. listopadu 1929 ve Filadelfii a stala se jednou z nejznámějších a nejobletovanějších žen světa. I když jako herečka natočila pouhých deset filmů, stala se z ní světová hvězda.

V dubnu 1955 Grace Kellyová potkala na festivalu v Cannes monackého knížete Rainiera III. a byla z toho láska jako hrom. Následovala velkolepá svatba, která byla pro monacké knížectví doslova dar z nebes. Díky Grace se stalo z nevýznamné a trochu zanedbané země velmi reprezentativní místo. Nejdůležitější úkol mladá kněžna splnila, když knížeti porodila tři děti, princezny Caroline a Stephanii a následníka trůnu prince Alberta.

Velké štěstí ovšem Grace v pohádkovém blahobytu nenalezla. Vztah s knížetem měl mnoho trhlin a stále častěji se hovořilo o jeho záletech, stejně jako o zálibě kněžny v šampaňském. Nejkrásnější okamžiky zřejmě prožívala Kellyová se svými dětmi, avšak i tyto vztahy se postupem času zhoršovaly.

Život krásné herečky v roce 1982 nečekaně ukončila autonehoda. V prudkých serpentinách nad Monte Carlem nezvládla řízení a zřítila se ze skály. Z auta byla sice vytažena při vědomí, ale záhy upadla do kómatu a i přes nejlepší zdravotní péči, jakou mohla dostat, nebyla její zranění slučitelná se životem. Našli se ale svědci, kteří tvrdili, že za volantem seděla princezna Stephanie a kněžna byla na sedadle spolujezdce. Mezi oběma ženami panovaly v té době velmi napjaté vztahy a je možné, že se během jízdy pohádaly. Očití svědci totiž uváděli, že auto po silnici podivně kličkovalo.

Pravdu, jak to před 33 lety skutečně bylo, se s největší pravděpodobností nikdy nedozvíme. Kníže Rainier požádal den po nehodě o odpojení kněžny od podpůrných od přístrojů. Na její památku nechal zbudovat zahradu jejích nejoblíbenějších květin, kterými byly růže.
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Dům a zahrada

Robotické sekačky usnadní péči o trávník. Musíte ale vědět, jaký typ vybrat

Styl

Aby bílé boty vypadaly šik, musejí být opravdu bílé. Vybělit lze koženou obuv i plátěnky

Bydlení

Nechtěný pařez na zahradě lze odstranit hned několika způsoby

1. Dědictví aneb Kurvahošigutntag. Ve filmu byly Vlasta s Irenkou velké rivalky, ve skutečnosti si padly do oka

2. Lucie Bílá snad zastavila čas. Zpěvačka jen kvete a omládla i duševně

3. Charismatický zpěvák David Kraus prozradil, co je pro něj opravdu důležité

4. Jiřina Bohdalová slaví neuvěřitelné 89. narozeniny. Co vězí za její nezkrotnou energií?

5. Velká novinka v rodině Terezy Kostkové. Pochlubila se novým přírůstkem

Zavřít reklamu