Lubomír Lipský se převlékal do ženských šatů?Proboha proč?

 Celebrity 
05. října 2015 04:55 / redakce
  0
📷
3 fotografie v galerii
Lubomír Lipský v ženském oblečení, proč je nosil? Profimedia
Lubomír Lipský, který před pár dny ve věku 92 let odešel do hereckého, nosil ještě před nějakou dobou ženské šaty! V představení Charleyova teta se převlékal za ženu. Stejně jako Jan Hrušínský nebo Radek Holub.

Legendární představení, které bylo i zfilmováno, je komedií, u které se diváci smějí skoro od začátku až do konce. Pro Lipského to nebyla v životě jediná role, kde hrál ženu. Například v komedii, kterou režíroval ještě jeho bratr Oldřich Lipský Šest medvědů s cibulkou, hrál kuchařku i školníka, ale také cirkusáka.

"Bylo to tehdy hodně zajímavé natáčení. Někdy sem ani nevěděl, kterou těch postav momentálně hraji," říkal před lety o svých ženských rolích Lipský.

Lipský má na svém kontě desítky a desítky divadelních, filmových a televizních rolí. Ke každé z nich přistupoval s pokorou a každou hrál rád.

Poslední rozloučení plánuje připravit vedení Divadla ABC, kde léta působil. Kde ale pak spočine, není zatím jasné. Jednu hrobku, kde je pochována jeho žena je na pražských Olšanech, druhá, kde leží oba jeho bratři v rodném Pelhřimově.
Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Móda a kultura: Jak kulturní rozmanitost ovlivňuje módní trendy?

Styl

Vodu z rýže byste neměli vylévat do odpadu. Důvod vás možná překvapí

Dům a zahrada

Jak efektivně odstranit starý nátěr ze dřeva a co k tomu použít