Zpěvačka Křížková s tímhle fešákem pomáhají vážně nemocným dětem!

 Celebrity 
25. září 2015 04:02 / redakce
  0   0
📷
Další 1 fotografie v galerii
Zpěvačka Hanka Křížková a MUDr. Pavel Boček se řadu let věnují ozdravným pobytům pro vážně nemocné děti Petr Mráček
Asi nejusměvavější zpěvačka a herečka Hanka Křížková pomáhá vážně nemocným dětem. Společně se známým lékařem Pavlem Bočkem, přezdívaným pro svou podobu - český George Clooney, jezdí pravidelně na ozdravné pobyty s onkologicky a jinak vážně nemocnými dětmi. Teď se rozhodli, že uspořádají listopadový benefiční koncert a výtěžek z něj půjde na Občanské sdružení Sluneční paprsek.

Doktor Boček se řadu let podílí na ozdravných pobytech dětí s hemato-onkologickým onemocněním, či jiným vážným onemocněním. Před šesti lety založil sdružení a s pomocí pár přátel, dobrovolníků, odborníků i laiků vozí každý rok ve dvou turnusech děti k moři.

"Letos to bylo 100 dětí do Turecka. V rámci sdružení přes 600 dětí, ale od doby, kdy pobyty pořádám, je to přes 2000 dětí. Vždy se snažíme dělat pro ně zábavný program, rehabilitace, cvičení, ozdravné procedury a Hanička Křížková je nejen patronka, ale i taková hodná, veselá teta," svěřil se VIPstory.cz Pavel Boček.

"Jsem taková trochu i psycholožka, protože se tyto děti pochopitelně i svěřují se svými pocity, trápeními a snažíme se společně je také vrátit zpět do normálního života. Málokdo si umí představit, co takové malé děti, které jsou na světě pár let a už musejí zápasit s vážným onemocněním, musejí prožívat a jak těžce se s tím třeba vypořádávají," říká Hanka Křížková, která momentálně účinkuje v muzikálech Mamma Mia, Dracula, Carmen a od podzimu také znovu v Popelce na ledě.

Sama zpěvačka si před mnoha lety sama prošla závažným onemocněním, z kterého se na štěstí uzdravila a dobře tedy ví, jak důležité je pomoci a podporovat právě tyto aktivity.

Protože však nejsou pobyty pro děti zadarmo, ale stojí nemalé peníze, snaží se Pavel Boček s Hankou Křížkovou i dalšími shánět sponzory, což se jim zatím poměrně slušně daří. "Na každé dítě na ten turnus je zapotřebí zhruba 19 až 20 tisíc korun. Na rok je pak zapotřebí přes tři miliony korun, abychom tyto pobyty mohli dělat," podotkl lékař.

Jednou z pravidelných dárkyň sponzorských darů je také podnikatelka a "královna Pařížské ulice" v Praze Tamara Kotvalová, která přispívá výraznějšími částkami, díky nimž lze akce pro děti realizovat. Ale i celá řada menších a drobných dárců.

"Protože dělám pravidelně na jaře a na podzim koncert v Hybernii, rozhodla jsem se, že nyní věnujeme výtěžek z něj právě Občanskému sdružení Sluneční paprsek. Každý, kdo si koupí vstupenku, přispěje na dobrou věc. Moc se na všechny těšíme," dodává zpěvačka Hanka Křížková, jejíž velký koncert s bandem Martina Kumžáka se v Divadle Hybernia, pod záštitou muzikálové producentky Emy Krahulíkové, uskuteční 4. listopadu v 19 hodin.
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Dům a zahrada

Není stan jako stan. Poradíme vám, jak vybrat ten správný

Styl

Vlasy v létě hodně trpí, vysušují se a začnou se lámat. Dopřejte jim speciální péči

Bydlení

Zavařit lze i pečivo. Vydrží pak o hodně déle, klidně i půl roku

1. Dědictví aneb Kurvahošigutntag. Ve filmu byly Vlasta s Irenkou velké rivalky, ve skutečnosti si padly do oka

2. Lucie Bílá snad zastavila čas. Zpěvačka jen kvete a omládla i duševně

3. Charismatický zpěvák David Kraus prozradil, co je pro něj opravdu důležité

4. Jiřina Bohdalová slaví neuvěřitelné 89. narozeniny. Co vězí za její nezkrotnou energií?

5. Velká novinka v rodině Terezy Kostkové. Pochlubila se novým přírůstkem

Zavřít reklamu