Smrt Kovarčíka objasněna. Opravdu? Proč policie dělá takové tajnosti?

 Celebrity 
09. dubna 2015 04:58 / redakce
  0
📷
1 fotografie v galerii
Peter Kovarčík prý zemřel na prasklý vřed, ale bylo to opravdu tak? Proč nikomu čtyři dny nechyběl? archiv
Smrt Petera Kovarčíka (+61), kterého v jeho pražském bytě 23. března našel mrtvého jeho řidič, je stále opředena tajemstvím. Na světlo světa vyšly zprávy o tom, že zemřel na perforaci žaludečního vředu a vykrvácel, což je svým způsobem nesmysl. Ale proč policie dělá s jeho úmrtím takové tajnosti? A proč zesnulý podnikatel čtyři dny nikomu nechyběl?

Zpěvačka Michaela Nosková po oznámení úmrtí tvrdila, že ještě v pátek s ním mluvila, teď vyšlo najevo, že zemřel nejspíš už o den dříve ve čtvrtek. Právě v koupelně mu praskl vřed, on opadl na umyvadlo a pak na zem. Několik hodin prý mohl žít. Neznamená to ale, že nemohl být po úderu hlavou o umyvadlo v bezvědomí několik hodin a následně nastala smrt. Kovarčík však nezemřel jistě na vykrvácení, ale na celkovou otravu. Po prasknutí vředu se hrnou žaludeční šťávy do těla, krev vytéká dovnitř organismu a nastává otrava organismu.

"Pokud ho něco zabilo, byla to sepse. Jsou to nebezpečné stavy, ale určitě klasicky nevykrvácel. To by mu musela prasknout aorta," potvrdil jeden z lékařů, který podobné případy řeší.

Zvláštní je spíš to, že některé média přijdou s příčinou smrti, ale policie se oficiálně k ničemu nevyjadřuje a tvrdí, že ještě nemá k dispozici všechny výsledky. Pokud je mají "zaručené zdroje", proč je nemá policie? A proč s tím dělá takové tajnosti? Že by to všechno bylo trochu jinak, ptají se lidé z Kovarčíkova okolí.

Proč také podnikatel a lobbista nikomu čtyři dny nechyběl, když byl v denním kontaktu s množstvím lidí, dalších podnikatelů, lobbistů, producentů, umělců, milenek? A ani jeho nejbližší ho čtyři dny nesháněli? Zvláštní okolnosti jeho smrti zajímají řadu lidí z jeho okolí.

Peter Kovarčík zemřel přitom v době, kdy na povrch vyšly informace o tom, že ho měla česká i švýcarská policie začít prověřovat pro údajné možné finanční machinace, praní špinavých peněz a prý se objevilo tajné švýcarské konto se 650 miliony korunami, k němuž měl mít podpisové právo právě Kovarčík.

Policii zajímalo, kde bral na své kšefty i projekty, muzikály, filmy a podobně peníze, kterými rozhazoval a chlubil se slovy: Já mám moc, já mám peníze, já můžu všechno. Já vám ukážu, kdo je Kovarčík," vzpomínají i někteří lidé, kteří s ním měli kdysi či nedávno co dočinění.

Kdo teď mnohamilionové projekty zaplatí? Kdo bude financovat velkolepé a nákladné akce a aktivity. Je vůbec co dědit, když se objevily spekulace, že Kovarčík byl chudý jak kostelní myš, měl jen dluhy a miliardáře ze sebe jen dělal? To se ukáže v následujících měsících.

Minulý týden proběhl tajný pohřeb v jeho rodné Nitře. Rozloučit se s ním mohla jen jeho nejbližší rodina. Nikdo jiný!
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Brad Pitt po delší době randí. Jeho vyvolenou je známá modelka, jež proslula pro své obnažené fotky a...

Styl

Byl to jen mýtus. Velké snídaně jsou sice důležité, ale s hubnutím nepomohou, potvrdila nová studie

Dům a zahrada

Dopřejte si vlastní ovoce i během zimních měsíců. Důležitá je zralost při sklizni a vhodná vlhkost při...