Kateřina Cajthamlová: Z "vykradačky" ledniček se proměnila na uhlazenou doktorku

 Celebrity 
05. března 2015 04:16 / redakce
  0
📷
1 fotografie v galerii
Kateřina Cajthamlová v úspěšném novém pořadu DoktorKA archiv ČT
Kateřinu Cajthamlovou znají diváci hlavně z pořadu komerční televize Jste to, co jíte. Tam působila jako "zlobába", která přihlášeným účastníkům "vykradla" ledničku, všechny okolo sebe setřela, že tohle a tamto jedí špatně a pokud se jim nepodařilo zhubnout, se zlou se potázali. Jenže teď je všechno jinak!

Cajthamlová se po letech na televizní obrazovky vrátila. Na veřejnoprávní televizi má vlastní pořad s názvem DoktorKA, který je o radách, zajímavých informacích a především o prevenci a o zdraví. A z rázné, energické dietoložky, postrachu všech milovníků jídla a lenošení, je uhlazená dáma s vtipem a jiskrou v oku!

"Snažíme se divákům v kostce vysvětlit ty nejzásadnější onemocnění, poruchy či neduhy, které je trápí, ale třeba o tom ani nevědí. A také jim ukázat co s tím," říká Kateřina Cajthamlová, která není jen známá dietoložka, ale i uznávaná odbornice, lékařka, internistka.¨

"Když jsem dělala pořad Jste to, co jíte, někdy to bylo opravdu o nervy s těmi lidmi. Protože jste jim jasně řekli, co dělají špatně, co jim hrozí, když nezmění přístup k jídelníčků a životu, oni vám to odkývali a stejně si pak někteří udělali podle svého," vzpomíná Cajthamlová.

Její nový pořad podle světového formátu je zaměřen jinak a má tendenci pomáhat a šířit osvětu. Zatím se známé propagátorce zdravého životního stylu, byť ona sama kouří a dvakrát diety zrovna nedrží, v pořadu daří. Sledovanost pořadu DoktorKA se pohybuje kolem půl milionu diváků a to je podle vedení televize dostačující, aby se pořad dál udržel v primetime.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Herec Igor Chmela promluvil o tajemství slavné Partičky, Alzheimerově chorobě i práci pečovatele

Styl

Nový trend v boji proti vráskám je bezbolestný a levnější než botox. Poznejte metodu face tape

Tech

NASA představila technologii pro vertikální pěstování potravin

Zavřít reklamu