Rázlové se její podivný plán daří! Odchody z konzervatoře začaly, co bude dál?

 Celebrity 
03. března 2015 04:58 / redakce
  0
📷
2 fotografie v galerii
Regina Rázlová způsobila na pražské Mezinárodní konzervatoři poprask archiv R. Rázlové
Kauza herečky Reginy Rázlové, která prý na Mezinárodní konzervatoři Praha vládne železnou rukou a dělá údajně čistku, graduje! Zatímco tvrdila v některých médiích, že na školu přivedla jen jinou koncepci a ráda by, aby všichni kantoři zůstali, realita je jiná!

V plánech, jak na školu přivést podle ní nový, svěží vítr, jí údajně značně sekunduje kolega, režisér a herec Václav Knop. Začali totiž mimo jiné některým kolegům vyčítat, že žáky za tři roky skoro nic nenaučili. Někteří studenti, ale i pedagogové, jsou ale přístupem Rázlové a Knopa znechuceni a v šoku! Nejvíce asi divadelní, filmový a televizní herec René Přibil, který už na konzervatoři skončil! Musel!

V některých médiích se objevily fámy, že podal sám výpověď kvůli dávno zhrzené lásce, kterou k herečce údajně cítil. On ji prý miloval a ona ho před čtyřiceti lety doslova odkopla. Což ale podle jeho názoru je neskutečný blábol.

"Musím se tomu jenom smát a vážně to nestojí za to, abych k tomu cokoli říkal. Co můžete říct k nesmyslům," nechal se herec a zkušený pedagog slyšet. Vyhazov hrozil i jeho kolegům, jako je Jaroslav Sypal, Renata Drössler, Lucie Kožinová... ale ti zatím zůstávají. Nějak se prý dohodli, alespoň do konce školního roku.

"Víte, co mě na tom šokuje? Že ten článek v nejmenovaném bulváru byl snad na objednávku a účelový. A co mě šokuje dvojnásob, že se k tomu dosud nevyjádřil ani ředitel pan Ščuka, ani umělecký šéf pan Harapes, ale nějakej Janis Sidovský, který je sice manažerem paní Rázlové, ale se školou nemá nic společného. Tedy, až na to, že jeho partner, zpěvák Pavel Vítek začal po nástupu Reginy Rázlové a intervenci Václava Knopa na škole taky učit," řekla jedna z vyučujících Mezinárodní konzervatoře Praha.

Podle dobře informovaného zdroje si chtěla Rázlová, kterou mnozí považují za komunistickou strukturu, a kdysi i stíhanou, kterou prý zachránila jen amnestie v kauze vytunelovaného Skloexportu, a její kamarád Knop přivézt na školu svoje lidi a těch, kteří ji nevyhovovali, se chtěla zbavit. Jenže se trochu spletla!

Nějak zapomněla, že ona je jen vedoucí jednoho z oddělení a o všem podstatném by měli rozhodovat ředitel, jeho zástupce nebo umělecký šéf.

"Paní Rázlová se nejspíš rozhodla, že s ní to stojí a padá. A že se k tomu nevyjadřuje ona, ale nechá za sebe mluvit nějakého manažera, to samo o něčem svědčí. Tahle škola tím, co se tam děje a jak je to prezentováno, dostala doslova na zadek. Pokud to bude takhle pokračovat, nebude důvěryhodná pro nové studenty a upřímně, v budoucnu ani pro nové kantory," míní bývalá vyučující, která ze školy před nedávnem sama ze svého rozhodnutí odešla. Prý nechtěla být součástí něčeho, na čem pracuje právě Regina Rázlová.

"Paní Rázlová se začala chovat panovačně hned jak nastoupila. I nám studentům dávala jasně najevo, do je tam pánem. A když se po odchodu prvních kantorů, kterým dala najevo, že s nimi nepočítá zvedla vlna nesouhlasu, prý měla říct, že kdo bude protestovat, taky nemusí dostudovat. To jsem jen slyšela," dodala jedna ze studentek.

Kde je pravda a jestli Rázlová poté, co se škola dostala do ne příliš lichotivého mediálního zájmu na ní ještě dál bude působit, se ukáže. Zatím hvězda normalizačních bijáků zůstává. O tom, že žáky dokáže něco naučit nikdo nepochybuje. Otázkou je, co si vezmou z jejího přístupu sebevědomé a někdy arogantní herečky.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Herce Keanu Reevese děsí peníze, které si vydělal. Raději je rozdává. Patří k nejštědřejším...

Styl

Hubnutí po čtyřicítce. Dejte si pozor na nízký příjem kalorií a další chyby, kvůli kterým ženy často...

Tech

U kvantových počítačů byl právě dosažen významný milník. Pracují s 99procentní přesností

Zavřít reklamu