Deset důvodů, proč je sex prospěšný vašemu zdraví i kráse!

 Life & Style 
05. září 2013 13:35 / redakce
  0
📷
1 fotografie v galerii
Sex je nejlepší způsob jak se zbavit veškerého stresu a napětí nahromaděného během dne.  Zdroj: Archiv
Proč trávit několik hodin dřením v posilovně nebo utrácet těžce vydělané peníze za nejrůznější balíčky krásy a podstupovat zkrášlující procedury. Řešení veškerých problémů leží přímo před Vámi! Tady máte 10 důvodů, a jistě jich je i mnohem víc, díky kterým budete spokojená, krásná, plná blahodárných hormonů a vášně, a zároveň budete i zdravá!

1. Pravidelnost. Není pochyb o tom, že pravidelný sex zlepšuje psychické zdraví a působí blahodárně na všechny vaše smysly.

2. Štíhlá postava. Při milování se vám zrychluje metabolismus, posilujete břišní svaly a celkově si získáváte lepší kondici. Pak není důvod trávit hodiny na posilovacích strojích a mučit se odpíráním si drobných sladkostí. Při zhruba dvacetiminutovém sexu totiž spálíte až 200 kalorií.

3. Make-up. Znáte to – ráno vstáváte do práce a hodinu se líčíte, nanášíte podkladové krémy, bázi a různé kosmetické pomocníky. Přitom stačí začít den ranním sexem a sama uvidíte, jak se Vám do tváří dostane krásná narůžovělá barva, zrudnou rty a ještě se budete celý den cítit skvěle!

4. Zlepšuje spánek. Endorfiny vylučované při sexu způsobí zklidnění celého organismu. A ještě k tomu večer po takové fyzické námaze padnete do postele a pak už Vás čekají jen sladké sny.

5. Zlepšení nálady. Sex zahání pocity depresí a vyvolává pozitivní stres. Díky tomu lidé dosahují lepší pracovních výkonů, nejsou přepracovaní a nechybí jim smysl pro humor.

6. Hydratace pokožky. Rozkoš zvyšuje vylučování estrogenu a díky tomu se hydratuje celé tělo, pokožka je pružnější, pevnější a viditelně hladší a jemná. Nehledě na to, že se tím žena stává přitažlivější. A stejné pravidlo platí i pro krásnější vlasy!

7. Pomáhá ke zdokonalení paměti. Vědci prokázali, že pokud se sexuálním radovánkám věnujete pravidelně, máte větší šanci na vylepšení své paměti. Dokonce doporučují opakovat si učivo přímo při sexu! Tvrzení se vědcům potvrdilo při experimentech prováděných na studentech, kteří před zkouškami provozovali sex, a následně měli o mnoho lepší výsledky!

8. Jestliže plánujete miminko, tak při dosažení orgasmu má žena větší šanci na oplodnění.

9. Pozor na sexuální abstinenci! Nedobrovolný sexuální půst může u některých žen, které byly zvyklé na pravidelný sex, vést až k výrazným tělesným potížím. Může se to projevit především bolestí v podbřišku, nevolností a celkovým napětím.

10. Dodává sebevědomí. Na ženě je nejvíce sexy, když je vyrovnaná, zdravě sebevědomá a nebojí se zvýraznit své přednosti, místo aby se styděla za drobné nedostatky. Sex neuvěřitelně působí na psychiku díky hormonům štěstí a je prokázáno, že žena po sexu přímo září sebejistotou! Navíc je to nejlepší způsob jak se zbavit veškerého stresu a napětí nahromaděného během dne. A to za to stojí ne?
Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Hollywoodský glamour: Odhalení módních trendů celebrit

Styl

Velká chodidla nebo velký nos znamenají velký penis a další fakta a mýty, co o mužích panují

Dům a zahrada

Vodní kámen zlikviduje konvici, myčku i pračku. Zatočte s ním některou z osvědčených metod