Moderní droga – nakupování. Ověřte si v malém testu, zda jste závislí.

 Life & Style 
17. srpna 2013 18:32 / Jitka Jahodová
  0
📷
1 fotografie v galerii
Tip pro zaneprázdněné - u LV se dají peníze utratit rychle  / inStory.cz
Žijeme ve stále se rozvíjející moderní společnosti, jejíž povahové rysy nás vedou k vytvoření nových životních návyků. Uspěchaná doba nám otevřela dveře do země fast foodu a jiného rychlého stravování, stále dokonalejší technika retuše dělá z města safari krásných a bezchybných modelek a z nás ženy s mnoha a mnoha komplexy. Touhou po kariéře a dostatečném zajištění jsme se stali narkomany závislými na své práci.

Doba dala podnět a narodil se nový druh závislých na nakupování, tzv. shopaholiků. Někdo z nás si může vzpomenout na film Báječný svět shopaholiků z roku 2009, kde krásná Rebecca Bloomwood sní o těch třpytivých botičkách, které vydrží jenom pár nošení a o kouzelné kartičce, díky které si všechny ty krásné věci můžete koupit.

Shopaholismus je nemoc
Jedná se o druh závislosti, která sice nezničí vaše játra, ale finanční prostředky a konto zajisté. Shopaholik je závislý na nakupování a emočním prožitku, který k tomu patří. Těmto emocím se říká také oniománie. Někomu tato trendy choroba může připadat směšná, ale žádná závislost by se neměla podceňovat. Shopaholismus napadá převážně ženy. Je to tak, máme velké sklony k nakupování. Ušetřeni však nezůstávají ani muži.

V zajetí obchodů
Neustále slyším o otevírání nového obchodu, obchodního centra, o nových trendech v oblékání. Ale spadá sem i kosmetika a různé předměty pro jakékoli naše potřeby. Cokoliv se dá nakoupit. Co se týče Prahy, umění světových návrhářů a módních domů jako Prada, Dior, Louis Vuitton či Christian Louboutin, ani těchto krásných modelů, kabelek a bot již nejsme ušetřeni. Jediná šance, jak se jim vyhnout, je sedět doma a nebo si v centru města nasadit klapky na oči. Možnost nemít ráda módu si netroufám před ženou zmiňovat. O skutečnosti, že sezónní výprodeje se zdají být nonstop – škoda mluvit. Kdo by odolal polovičním cenám?

Jak poznám, že jsem se nakazila?

1. Nakupuji věci, které nepotřebuji.
2. Nakupuji opravdu často a cítím se bytostně naplněna.
3. Nakupuji, abych si zvedla náladu.
4. Nezbývají mi kvůli nakupování žádné peníze.
5. Raději si koupím nové šaty, než abych zaplatila nájem.

A na závěr malá poznámka pro ty, kteří každý den nemají co na sebe, přestože do skříně se už nic nevejde. To neznamená, že jste shopaholik, ale že jste žena.
Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Hollywoodský glamour: Odhalení módních trendů celebrit

Styl

Pět věcí, které ženám ničí orgasmus. Prostě se jich zbavte

Dům a zahrada

Vodní kámen zlikviduje konvici, myčku i pračku. Zatočte s ním některou z osvědčených metod