Odporná pomerančová kůže se strašidelným jménem celulitida je nemoc! Skočte si s ní k odborníkovi a budete mít klid!

 Life & Style 
16. srpna 2013 01:04 / redakce
  0
📷
6 fotografií v galerii
Odborné ošetření by potřebovala i Britney Spears. Foto: Žilní klinika / Archiv
S celulitidou se v dnešní době bohužel setkává mnohem více žen, než dříve. Vůbec se přitom nemusí jednat o ženy s nadváhou. Tento estetický problém se objevuje u žen každého věku, každého zaměstnání a bohužel i každé postavy. V malé míře ji můžeme pozorovat i u mužů, nejvíce postižené však bývají ženy. Jak nespravedlivé!

Důvodem rozšiřování tohoto onemocnění může být ve velké míře i moderní životní styl, který je často hektický, uspěchaný a nezahrnuje moc pohybu. Místo toho, abychom chodili pěšky, jezdíme všude MHD nebo autem, v práci celý den prosedíme a místo procházky si s kamarádkou raději zatelefonujeme. Zkrátka nemáme čas.

A co konkrétně tedy celulitidu způsobuje?
Celulitidu vzniká nedostatečností pojivové tkáně. Podkožní prostor se přeplňuje tukovými buňkami a tím dochází ke kompresi drobných cévek. Zůstává-li tento tlak dlouho, přestává v cévách proudit krev a brzy se začne objevovat tzv. pomerančová kůže.

Nejlepší je prevence!
Onemocnění bohužel vzniká z 80% procent na základě genetických dispozic, a proto se prevence omezuje pouze na odstranění rizikových faktorů. „Ženy by se měly vyvarovat zejména kouření, nedostatku pohybu a tekutin, stresu, nadváhy, ale také by měly dbát na správnou životosprávu. K rozvoji celulitidy ovšem přispívá i užívání hormonální antikoncepce,“ říká MUDr. Ota Schütz, primář Žilní kliniky v Praze.

Co dělat, když už se ale celulitida objeví?
S léčbou celulitidy je vhodné začít včas, jakmile se objeví její první známky. Jen tak je možné projevy celulitidy úspěšně odstraňovat hned v počátku.

Ženy často nemají tolik času na to, aby se věnovaly samy sobě. A tak zkouší nejrůznější domácí recepty na krásu, rady kamarádek, nebo nevědomky přijmou klamavé informace z internetu, které jim slibují rychlé a zaručené úspěchy za krátkou dobu. Pokud si uděláme jednoduchou rovnici, logicky nikdy nemůžeme postavit rovnítko mezi rychlé úspěchy a minimum práce! Nehledě na to, že kamarádky většinou nejsou odbornice a příspěvky v internetových diskuzích také nelze brát příliš vážně. I tak se ale často nechají ženy zlákat vidinou brzkých výsledků. Většinou se však vůbec nic nezmění, nebo si naopak ještě přihorší.

Problém vyřeší odborník
Každá žena alespoň jednou zkusila s celulitidou zatočit sama – úpravou jídelníčku, horkou a studenou sprchou, igelitovými zábaly, krémy, masážemi… Ovšem většinou se žádná nesetkala s úspěchem. Tzv. pomerančovou kůži sice lze svépomocí do jisté míry redukovat, ale nikdy ne úplně. Musíme si uvědomovat, že celulitida je nemoc a proto bychom tak k ní měli přistupovat a o pomoc tudíž poprosit odborníka. „Ruční masáž, která by měla efekt v léčbě celulitidy, by byla pro maséra nesmírně náročná jak fyzicky tak technicky, a proto tyto speciální léčebné masáže přenecháváme přístrojové technice, která však musí být ovládána zkušeným terapeutem,“ upozorňuje Ota Schütz.

„Principem léčby je narušení infrastruktury celulitické tkáně, nafragmentování a oddělení tukových částic, následná lymfodrenáž a stimulace regeneračních procesů,“ říká primář Žilní kliniky.

„Pomocí tohoto ošetření je po nějaké době možné celulitidu úplně odstranit. Výsledný efekt přetrvá při dodržování správné životosprávy velmi dlouho,“ dodává MUDr. Schütz.

Tzv. pomerančová kůže se vyskytuje v partiích těla, jako jsou boky, stehna, hýždě, ale i paže! A mít celulitidu i na rukou? To už je vrchol, no ne?! Bohužel milé dámy, celulitida je civilizační choroba a bez pomoci odborníka se jí nezbavíte! Ovšem dobrá správa je, že situace není neřešitelná. Pomocí odborného ošetření je po nějaké době možné celulitidu úplně odstranit a výsledný efekt přetrvá při dodržování správné životosprávy velmi dlouho!

A jak jste na tom Vy? Podívejte se, jaká stádia celulitidy se rozlišují:

1. stadium – celulitida není na první pohled zřejmá, objeví se při stlačení kůže mezi prsty

2. stadium – celulitida je viditelná aniž bychom museli kůži stlačovat. Nerovnosti na pokožce lze pozorovat zejména na přímém světle

3. stadium – celulitida je viditelné bez ohledu na polohu, v jaké se tělo nachází a při jakémkoliv osvětlení

4. stadium – POZOR! V tomto stadiu se již jedná o poškození kůže, které může být doprovázeno bolestmi a otoky. V tomto případě jde již o vážný stav, který bychom vždy měli konzultovat s lékařem.
Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Hollywoodský glamour: Odhalení módních trendů celebrit

Styl

Velká chodidla nebo velký nos znamenají velký penis a další fakta a mýty, co o mužích panují

Dům a zahrada

Vodní kámen zlikviduje konvici, myčku i pračku. Zatočte s ním některou z osvědčených metod