Desatero kvalitního bossingu. Povýšili vás a chováte se k podřízeným slušně?! To musí okamžitě skončit!

 Life & Style 
22. srpna 2013 10:15 / Vítek Koldinský
  0
📷
1 fotografie v galerii
Nosím černý brejle...  / inStory.cz
Pokud nevíte, co je to bossing, buďte rádi. Tento pojem označuje nejmodernější formu šikany, čili poněkud drsnější přidušování podřízených nadřízeným. V Americe už se uplatňování těchto nevybíravých způsobů na pracovišti dostalo i k soudu. Inu, moc zamotá šišku leckomu a může se stát, že z úplně normálního kolegy se získáním funkce stane povýšený blbec. Pro případ, že jste povýšili vy, pročtěte si následující desatero a zařiďte se, jak umíte…

Ani bů… Máte špatný den nebo prostě jen nemáte náladu na ty lidi, kterým velíte? Tak dělejte, jako by tam nebyli! Nasaďte si tmavé brýle a ignorujte pozdravy. To je ostatně to nejmenší, čím je můžete rozhodit… Běda ale, jestli nepozdraví oni vás.

Dovolenou?! Cha cha cha! Žádá-li podřízený o dovolenou na svátky či prázdniny, sdělte mu, že to by chtěli všichni. Takže má smůlu. Ovšem i v obdobích, kdy nesvítí slunce ani nepadá sníh a dovolenou tudíž obvykle nechce nikdo, dělejte drahoty a ksichty.

Petr nebo Pavel Pleťte si jména. Janě říkejte Dano, Daně Jano. Když si vás někdo dovolí opravit, zeptejte se, zda má jeho jméno nějaký vliv na chod firmy. Pro oživení můžete jména všem průběžně měnit. Vyvrcholením tohoto povyražení je okamžik, kdy si pozvete do kanceláře Janu i Danu najednou a položíte některé z nich otázku. Ať odpoví kterákoli, řeknete „vás se neptám“ a znechuceně je pošlete pryč.

Kdo je tady šéf? Vyhlašte soutěž o nápady na zlepšováky. Po vyhodnocení oznamte, že nikdo nevymyslel nic, co by stálo za to. Dobré návrhy potom uveďte do praxe jako svoje vlastní. Můžete to klidně udělat okamžitě, alespoň si vychutnáte ty překvapené obličeje, když budete podřízeným zadávat „svoje“ náměty ke zpracování.

Porada? Paráda! Nepřítomnost na poradách zásadně netrpíte, proto jejich termíny vyhlašujete týden dopředu. Sem tam ale počkejte dva tři dny, až si všichni přeorganizují program tak, aby poradu stihli a termín změňte. Kdo to nestihne, ten ať se těší!

Bando líná! Když vás nic nehoní, pověřujte speciálními úkoly zásadně ty, kteří je obvykle nedělají. Vzniká tím větší pravděpodobnost, že se jim to nepovede a budete je moci kvalitně a od plic zkritizovat.

Koberec na druhou Na „kobereček“ si podřízené nezvěte jednotlivě do kanceláře. Utrhujte se na ně tak, aby to viděl a slyšel někdo další. To je pro ně totiž ještě trapnější.

Vyhrožujte! Pro udržení image diktátora je dobré neustále zdůrazňovat, kterak hned za dveřmi stojí celé davy dychtící po získání zaměstnání. Pokud se vám svým vedením někoho podaří skutečně vyštvat, nedopusťte, aby uvolněná pozice zůstala byť jen pár dnů volná. I kdyby měl nového zaměstnance předstírat někdo z vaší rodiny.

Cukr a bič Když se vám právě nechce křičet, buďte milí, vtipní a komunikativní.

Každému, co jeho jest Dejte bacha, aby nikdo nevěděl, kde bydlíte nebo jakým jezdíte autem. V zimních měsících, kdy se brzy stmívá, se venku pohybujte pouze s doprovodem…
Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Hollywoodský glamour: Odhalení módních trendů celebrit

Styl

Velká chodidla nebo velký nos znamenají velký penis a další fakta a mýty, co o mužích panují

Tech

I detektor lži se dá podvést. Víte, jak funguje, a dokázali byste ho obelhat?