Zakladatel Nirvany Dave Grohl přiznal, že je prakticky neslyšící. Už téměř 20 let spoléhá na čtení ze rtů

 Celebrity 
26. února 2022 21:00 / Mirka Malá
  1
📷
2 fotografie v galerii
Dave se k problémům se sluchem přiznal až nyní Depositphotos
Zakladatel Nirvany a Frontman skupiny Foo Fighters se minulý týden během rozhovoru v The Howard Stern Show přiznal, že je prakticky neslyšící a že se posledních 20 let spoléhá na čtení ze rtů.

Grohl řekl, že je pro něj extrémně obtížné slyšet ostatní lidi na veřejných místech a během pandemie se potýkal s ještě většími problémy, protože lidem masky zakrývají ústa a on se již nemůže spoléhat na odezírání ze rtů.

Odečítá ze rtů asi 20 let

"Kdybyste seděl vedle mě tady na večeři, nerozuměl bych ani slovo, které jste mi říkal, celou tu dobu," řekl Sternovi. "Neexistuje žádná možnost. V přeplněné restauraci je to horší. To je na této pandemii to nejhorší, že lidé nosí masky. Odečítám ze rtů asi 20 let, takže když za mnou někdo přijde a má masku, říkám si: Jsem rockový hudebník. Jsem úplně hluchý, neslyším, co říkáš." 

V levém uchu má tinnitus

Tinnitus, který má Grohl v levém uchu, je onemocnění provázené zvoněním v uchu, které se může časem vyvinout, když pokračující vystavení hluku poškodí drobné smyslové vláskové buňky ve vnitřním uchu, které pomáhají přenášet zvuk do mozku. Navzdory tomu, jaké má Grohl problémy při běžné konverzaci,  je stále schopen slyšet i ty nejmenší detaily při nahrávání ve studiu. "Moje uši jsou stále naladěny na určité frekvence, a tak slyším i to, co je trochu rozladěné, nebo činel, který není dostatečně jasný nebo něco podobného, prostě slyším detaily všeho,“ prozradil Grohl.

Zatímco mnoho umělců nosí při vystoupení monitory do uší, aby jim poskytly přímý zdroj zvuku a chránily jejich uši, Grohl ne, protože ho to podle něj zbavuje zvuku přirozené atmosféry.

Se sluchem, má problém více rockerů

Grohl není ve svých potížích se sluchem sám. Mají je i ostatní rockeři včetně Peta Townshenda z The Who a Rogera Daltreyho, Neila Younga či Erica Claptona.

Zdroj: People, Daily Mail.

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Hollywoodský glamour: Odhalení módních trendů celebrit

Styl

Pět věcí, které ženám ničí orgasmus. Prostě se jich zbavte

Dům a zahrada

Vodní kámen zlikviduje konvici, myčku i pračku. Zatočte s ním některou z osvědčených metod