Karel Gott ve své knize prozradil i tajemný zážitek z dětství, o němž nikdy nikomu neřekl

 Celebrity 
19. července 2021 08:28 / René Černý
  0
📷
8 fotografií v galerii
Ivana Gottová s knižní publikací, kterou musela po odchodu manžela dokončit Karel Gott Agency
Asi největší pěvecká československá hvězda všech doba Karel Gott by měl radost, že se podařilo jeho veledílo dokončit a s grácií vydat. Před svou smrtí v říjnu 2019 zvládl dopsat všechny kapitoly. Čtenáře jistě upoutá úvod, kde se Mistr svěřil s tajemným zážitkem z dětství!

V úvodu knihy Má cesta za štěstím kromě osobního věnování knihy pro manželku, dcery, vnučky a přátele se Karel Gott svěřil se svým zážitkem z doby, kdy mu byly tři roky. 

"Venku se setmělo a já už ležel ve své posteli. Ještě jsem nespal a poslouchal, jak si rodiče vedle v kuchyni povídají. Měli jsme tehdy malý byt, jen kuchyni a ložnici, ve které jsme všichni tři spávali. Mohly mi být snad tři roky. Najednou zavřenými dveřmi ke mně do pokoje zcela neslyšně vešla, spíše vplula postava celá v bílém. Do tváře jsem jí neviděl. Možná ji měla zahalenou jedním závojem, už nevím. Vnímal jsem ji však jako překrásnou bytost. Vzápětí se zjevila u mé postele," svěřil se čtenářům Karel Gott v době, kdy připravoval svou životopisnou, životní biografii.

Mistr, který byl sice věřící, byť ne praktikující, na věci mezi nebem a zemí, veřil. Netajil se tím. A měl pocit, že to, co se mu v děství přihodilo, jej ovlivnilo na celý život.

Ve svém úvodu knihy se svěřil s tím, jak to s onou tajemnou bytostí bylo a jaké měl pocity.

"Sklonila se nade mnou a chvíli mi cosi vlídně říkala. Nerozuměl jsem jí. Možná proto, že jsem byl ještě moc malý, ale přítomnost půvabné víly mě nezaskočila, nevylekala, naopak, pocítil jsem jakési samozřejmé bezpečí a radost. Co mi tenkrát laskavým hlasem sdělila, neumím povědět, přesto jsem vnímal, chápal, ba věděl, že to bylo pro mě důležité snad nějaké požehnání či proroctví," napsal zpěvák a ve svém vyznání o tajemném zážitku pokračoval.

"Pak se ta éterická bytost stejně rychle, nenápadně a neslyšně vytratila, jako když foukneš do obláčku kouře. V paměti, i kdesi hluboko v duši, mi zůstal hřejivý pocit, cosi jako pohlazení, které přetrvává. Nebyla to moje sudička? A pokud mi snad přiřkla nějaký životní úkol, naplnil jsem ho? Rodičům jsem tehdy nic neřekl. Vlastně ani nikomu dalšímu. Tuhle svou první vzpomínku si vybavuji jako dnes i po tolika letech. Možná právě tehdy začala má cesta za štěstím."

Zvláštní zážitek, o ktrerém Mistr nikomu neřekl, jej určitě ovlivnil. Ti, kteří knihu už četli, se právě zde pozastavili a zamysleli. Dokonce někteří vyřkli, možná trochu s nadsázkou, "že se tomu vlastně nediví, protože Karel Gott byl prostě Bůh".

Zpěvák, který textovou část knihy dokončil pár týdnů před svým odchodem na věčnost, v ní mapuje události ze svého soukromí i profese od dětství až po svůj odchod. Prozradil mnoho, ale ne vše. Prý i proto, že se to prostě nedělá. Některá tajemství si uchoval v sobě, naopak popsal třeba i své vztahy a chování nejstarší dcery Dominiky nebo důvody výměny svého managementu. 

Mnohokrát se krásně vyjadřuje o své ženě Ivaně, jako o své velké lásce. Sama Gottová byla tou, která po jeho odchodu musela s týmem dokončit náročnou, rozsáhlou a krásně vytvořenou knihu, která je mimořádná svým rozměrem, váhou, ale i obsahem. 

Na podzim by světlo světa měl spatřit také kvůli covidu několikrát přeložený životní filmový dokument o životě Karla Gotta s názvem "Karel". V něm se fanoušci dozvědí nejspíš ještě mnohem více, i to, jak vypadaly poslední týdny životní poutě našeho nejuznávanějšího zpěváka všech dob. 

Zdroj: Karel Gott Agency, Kniha Má cesta za štěstím.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Herec Miroslav Etzler v těžkém stavu. Připojený na kyslíku teď lituje, že se nenechal proti covidu očkovat

Styl

BMI určuje, zda jste obézní, či nikoliv. Podle jednoduchého výpočtu během chvilky zjistíte, jak na tom...

Dům a zahrada

Naučte se v obchodě poznat zdravou vánoční hvězdu a vyhněte se chybám, kvůli kterým květina mnohdy...

Zavřít reklamu