Smrt Libušky Šafránkové šokovala Přeučila, Hruškovou i Havlovou. Co se stalo a proč přestala před časem hrát?

 Celebrity 
11. června 2021 20:41 / René Černý
  0
📷
6 fotografií v galerii
Libuše Šafránková zemřela ve věku 68 let Archiv filmu Donšajni
Smrt herečky Libuše Šafránkové, která ve středu obletěla celou republiku, ale třeba i sousední Slovensko nebo Německo, kde ji znali díky legendární pohádce Tři oříšky pro Popelku, všechny šokovala. Nikdo tomu doposud nemůže věřit. Především její kolegové a kamarádi.

Ještě v pondělí oslavila Libuška Šafránková 68. narozeniny. Měla doma malou oslavu v kruhu svých nejbližších. Pak ji příbuzní odvezli do nemocnice na pražském Karlově náměstí, kde měla podstoupit plánovanou operaci. Tu prodělala, ale na její následky ve středu ráno zemřela.

Podle dostupných informací měla prodělat zákrok spojený s návratem onkologického onemocnění, ovšem ve fázi, kdy byl problém léčitelný. Nicméně komplikace spojené nejspíš se srdcem a oběhovým systémem způsobil překotné zhoršení zdravotního stavu a lékaři už nemohli nic dělat. 

"Nemůžu tomu uvěřit, je to šok. Byla to krásná žena, nejenom fyzicky, ale i mentálně, energií. Byl to krásný člověk s velkou duší a obrovským talentem. Ji i jejího manžela Pepíka Abrháma jsme považovali za přátele a bezvadné lidi. Ještě s mou předchozí ženou Štěpánkou jsme jezdili s Libuškou a Pepou na dovolené a byly to nezapomenutelné chvíle," svěřil se inStory.cz herec Jan Přeučil.

"Byl jsem v šoku, nic jsem netušil, až mi zavolali z televize, zda bych se k Libušce vyjádřil. Jsem na Slovensku, kam jezdím jednou měsíčně učit na Vysokou školu hereckou. Stále tomu nějak nemůžu uvěřit," podotkl Přeučil.

Jeho žena, herečka a první československá televizní "černobílá" Popelka Eva Hrušková, je také šokována odchodem své kolegyně, ale hlavně blízké kamarádky. "Je to bolestivé, nepopsatelné. I když jsme se v posledních měsících nevídaly, ale hodně jsme si volaly. Hodně jsme o sobě věděly. Ona byla anděl a teď tedy tím andělem i zůstane," zamyslela se Hrušková.

"Bože, ne! Všechno ve mně pláče. Objímám Tě, holčičko moje...," napsala bývalá první dáma Dagmar Havlová, která je v šoku z toho, co se stalo, protože ji s Šafránkovou a Abrhámem pojilo letité přátelství.

V šoku jsou i Pavel Trávníček, Zdeněk Svěrák nebo Vítězslav Jandák. Oba s ní hráli ve stěžejních filmech a všichni o Libušce mluví v superlativech. "Ta Líba to vždycky rozsvítila. Ona měla neskutečný dar. Byla nejenom krásná, ale i chytrá, citlivá, nesmírně talentovaná. Ten její šarm, její laskavost, ale i komediálnost, s kterou uměla pracovat... to, málokdo může překonat," dodal herec Vítězslav Jandák, který si s Šafránkovou zahrál právě v Třech oříšcích pro Popelku.

Kdy a zda bude poslední rozloučení s milovanou herečkou, není zatím jasné. Její manžel, herec Josef Abrhám, na tom zdravotně taky není dobře. Má už druhým rokem problémy s pohybem, trápí ho bolest nohou. Proto už před časem mu rodina pořídila invalidní vozík.

"Nevím, jak na tom je, jen na něj moc myslíme a doufám, že to vše zvládne. Víme jen, že měl zdravotní potíže a teď ho ztráta Libušky musela zdrtit. Hlavně hodně sil, aby to všechno zpracoval. Má úžasného syna, mají vnoučata, tak věřím, že to zvládne," dodal herec Jan Přeučil.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Denisa Nesvačilová vytasila svoje dlouhé nohy v pánském časopise, zatímco opilá Vignerová vykasala sukni

Styl

Stres je skutečně vyčerpávající pro mysl i tělo. Poradíme vám, jak se zbavit únavy z něj

Tech

Tenhle malý jaderný reaktor může změnit energetiku. Vyrobí energii pro třistatisícové město