Jiřina Bohdalová slaví neuvěřitelné jubileum. Co herečka považovala za životní zradu?

 Celebrity 
02. května 2021 10:17 / René Černý
  16   0
📷
Další 4 fotografie v galerii
Jiřina Bohdalová slaví neuvěřitelné 90. narozeniny Se souhlasem J. Bohdalové
Říká se jí "nesmrtelná teta", a to podle legendární pohádky, kde ztvárnila čarodějnici v několika podobách. Přezdívka je trefná také proto, že i přes svůj věk je stále vitální a nikdo nechápe, kde se v ní ta energie bere. Bohem nadaná herečka Jiřina Bohdalová nyní slaví své 90. narozeniny.

Věk je jenom číslo a pokud má člověk dobré genetické dispozice, tuhý kořínek a chuť do života, pak i v devadesáti lze vypadat a fungovat jako legendární "Bohdalka". Tuhle přezdívku sama oslavenkyně má ráda, protože jí tak říkají nejenom diváci, ale i mnozí kolegové.

"Mě to neuráží, naopak. Dokonce jeden z pořadů se tak i jmenoval. Jsem ráda na světě a věk beru jen jako číslo. I přes různé drobné zdravotní neduhy se cítím dobře a mám energie na rozdávání. Těším se, až se otevřou divadla, čeká mě film, točím svůj pořad pro Českou televizi Hobby naší doby a jsem ráda, že i odpočívat stíhám," říká oslavenkyně.

I když si mnozí mohou myslet, že má peněz, které přehazuje vidlemi, mnoho majetku a je zabezpečená ona i její rodina, život jednoduchý rozhodně neměla. Když byla mladá, její tatínek skončil v komunistickém kriminále a ona musela podporovat jak maminku, tak se starat sama o dceru Simonu Stašovou.

"Nikdy jsem neměla dluhy, vždycky jsem zastávala názor, že člověk má mít jen to, na co má. Samozřejmě, dneska je doba jiná a taky pro mnohé těžká, ale mít nějaké zbytečné dluhy, to bych nedala. Nemohla bych spát," říká herečka. 

Žije pro svou rodinu, dceru Simonu a vnuky Marka a Vojtu, kteří jsou už oba dospělí. Stále také navštěvuje svého prvního manžela Břetislava Staše, který celý život pracoval jako vědec, žil po jejich rozvodu na Moravě a dnes žije v seniorském zařízení. Měli a mají spolu celoživotně dobré vztahy.

Tak idylické vztahy už ale neměla se svým druhým mužem, hercem Radoslavem Brzobohatým. Prožili spolu 10 let života a v roce 1980 se rozvedli. A to poté, co se charismatický herec a na tehdejší dobu velký chlapák zamiloval do mladší slovenské herečky Hany Gregorové. 

Té Bohdalová nemůže dodnes zapomenout, že jí takzvaně odvedla manžela. Sama Gregorová to ale vidí jinak a říká, že byl její Radek dospělý a svéprávný a že v té době už nebyl vztah Bohdalové a Brzobohatého nijak pevný a skřípalo to mezi nimi delší dobu.

Rozchod brala Bohdalová tehdy jako obrovskou zradu. Se svým exmanželem odmítala pracovat a i když byli ve stejném Vinohradském divadle, až na výjimky se nevídali a ani spolu nepracovali. Až ke sklonku života Brzobohatého spolu natočili film Jiřího Stracha Vrásky z lásky. Tam se v podstatě usmířili. Nikdy se však už nevdala, ač několika vztahy prošla, žádný z mužů nebyl tím, kterého by si energická herečka ráda vzala.

Zatímco Bohdalová dnes má dobré vztahy se synem svého muže, hercem a hudebníkem Ondřejem Brzobohatým, s jeho matkou Hanou Gregorovou si nemohou přijít na jméno. Nevyhledávají se a sama Bohdalka se nechala slyšet, že jí nemá důvod co odpouštět. 

Naštěstí má ale národem milovaná Bohdalka řadu přátel a kolegů, kteří ji v těchto dnech přejí a ještě přát budou a kteří jí dávají najevo, že ji mají rádi. 

"Jiřina je fenomén, je to neskutečný člověk. Protože ona má opravdu nezdolnou energii, obrovský talent a i když si to třeba někdo nemusí myslet, má obrovské srdce. Je svéráz, ale vše, co dokázala, má vydřené. Děláme spolu moc rádi a jsem velmi rád, že jsme celoživotními a blízkými přáteli," řekl například režisér Zdeněk Zelenka.

Bohdalová si prý do dalších let přeje hlavně zdraví, štěstí a ještě nějaké hezké role. Těch prý není nikdy dost. A hlavně fajn lidi kolem sebe. "Měla jsem vždycky velkou kliku na lidi a herecké parťáky, ať to byl Vláďa Menšík, Jirka Sovák, Lubek Lipský, Vladimír Dvořák, nebo třeba Iva Janžurová či Stella Zázvorková. A to jsou zrovna lidi, o kterých se s klidem dá říct, že jsou opravdu nenahraditelní," dodala Jiřina Bohdalová.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Dům a zahrada

Pokud se chcete se zbavit nadobro komárů na své zahradě, pořiďte si vážku. Stačí jen vysázet ty...

Styl

Zrzavá balayage je nový vlasový trend pro podzim 2021

Bydlení

Toile design je luxusní odkaz na starou Francii. Vyzkoušejte jej doma

1. Kristýna Hrušínská měla v Pánském klubu stylového kanárkově žlutého parťáka

2. Vrátila se do Evropy a šla pod skalpel. Zuzana Belohorcová prozradila, co si nechala vylepšit tentokrát

3. Jako vejce vejci. Olympijský vítěz David Svoboda nafotil charitativní kalendář se svým dvojčetem

4. Slavní, kteří mají dobré srdce. Podpořit dobrou věc přijeli Roden, Písařík, Svěcený a další

5. Čtyřnásobná maminka a hvězda seriálu Četnické humoresky Alena Antalová podstoupila liposukci

Zavřít reklamu