Neuvěřitelný objev. Pradědeček Arnolda Schwarzeneggera byl Čech narozený na Tachovsku

 Celebrity 
19. ledna 2021 08:58 / René Černý
  63   1
📷
Další 3 fotografie v galerii
Arnold Schwarzenegger má po předcích i české kořeny Archiv A. Schwarzeneggera
Asi nejslavnější hollywoodský akční herec, ale i bývalý americký guvernér Kalifornie Arnold Schwarzenegger se narodil v sousedním Rakousku. To asi každý ví, ale není na tom nic převratného. Jenomže kdysi svalnatý herec, po kterém šílely miliony žen a byl vzorem pro mnoho kluků, se klidně mohl jmenovat Mach a žít mohl na Tachovsku. Odtud totiž pochází jeho předci.

S neuvěřitelným, objevným, ale pravdivým zjištěním přišel slovenský deník Nový čas. Pradědeček Arnolda se totiž narodil v Kočově u Tachova. Dokonce v obci, poblíž které natáčel před mnoha lety režisér Zdeněk Troška pohádku Z pekla štěstí s Karlem Gottem v jedné z hlavních rolí.

Deník Nový čas přinesl poznatky Alice Jančokové, která se zabývá rodokmeny. Ta zjistila následující: "Arnoldův pradědeček se původně jmenoval Wenzel (Václav) Mach. Narodil se roku 1841 v Kočově u Tachova. Z rodné obce odešel do Štýrska, kde v hornické obci Neuberg an der Mürz pracoval jako kovář," uvedla Jančoková.

Arnoldův pradědeček Wenzel se v roce 1871 zapletl s místní dívkou Kunigunde Schwarzenegger, s níž měl nemanželského syna Carla. K otcovství se přihlásil, ale vztah s uvedenou dívkou nepokračoval.

"Carl ve svých 17 letech přijal příjmení své matky Schwarzenegger. V roce 1897 se oženil s Cecilií Hinterleitner a měl s ní čtyři děti. Mezi nimi i Gustava, otce světoznámého Arnolda," zjistila dále Alice Jančoková, která čerpala informace z amerických zdrojů.

Starosta Kočova Miroslav Peška je informací zaskočen, ale potěšen. "Obci to zcela jistě může přinést zviditelnění, což je dobré a cokoli takového rádi podpoříme," řekl. 

Arnold Schwarzenegger je hrdý na své rakouské kořeny. Do své rodné země poměrně často jezdí. Dokonce často i "tajně". Vloni zde byl nejméně dvakrát. Zda se někdy vydá i do Kočova na Tachovsku, aby se podíval, odkud pocházejí jeho předkové, není zatím jasné. 

V loňském roce Schwarzenegger prodělal operaci srdce. Nešlo ale podle jeho blízkých o nic zásadního. Spíš o prevenci. Sám herec a dnes již bývalý politik se cítí dobře. Sportuje, běhá, a když to situace dovolí, stále chodí do posilovny.

Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Dům a zahrada

Už nemusíte váhat, zda je nádobí vhodné do mikrovlnné trouby. Udělejte si rychlý test

Styl

Pokud chcete mít hezké nohy, vyvarujte se chyb, kterých se ženy často dopouštějí

Bydlení

Černé skvrny na listech orchidejí nevěstí nic dobrého. Poraďte si s nimi, dokud je čas

1. Slavní, kteří mají dobré srdce. Podpořit dobrou věc přijeli Roden, Písařík, Svěcený a další

2. Čtyřnásobná maminka a hvězda seriálu Četnické humoresky Alena Antalová podstoupila liposukci

3. Barbora Šporclová Kodetová rozechvěla hlasivky. Všichni jen zírali

4. Co si nejvíce ženy přejí slavné české ženy k Vánocům a jaké dárky umí změnit život

5. Bohuš Matuš je bezesporu velký talent. Jeho život je ale plný trapných afér a ponížení

Zavřít reklamu