Václav Upír Krejčí vzpomíná na setkání s Eltonem Johnem i na to, jak slavný zpěvák dostal v pražském hotelu pár facek

 Face To Face 
14. ledna 2021 17:06 / René Černý
  1
📷
7 fotografií v galerii
Václav Upír Krejčí vzpomínal na začátky Mim Tria, Eltona Johna nebo Mr. Beana Face To Face
Vloni oslavil půlkulatiny. Lidé jej znají jako baviče, komika a herce, on je však všestranným umělcem. Jediné, co prý neumí, je malování. Kdysi byl součástí legendárního Mim tria, které se proslavilo nejenom u nás, ale i ve světě. Kromě toho Václav Upír Krejčí ve Face To Face promluvil i o neuvěřitelném setkání s Eltonem Johnem nebo Mr. Beanem, který kdysi vůbec nebyl tak slavný.

Profesi mima se on, ale i jeho tehdejší kolegové Michal Nesvadba a Světlana Nálepková prý věnovali hlavně, proto, aby je bolševik tolik neotravoval. Nemuseli tak mít texty, které jinak různé komise hodnotily, zda nejsou politicky závadné a podobně.

„Zajímavý bylo, když jsme vystupovali v zahraničí a napsali jsme na plakáty: Mim Show, tak na to nikdo nepřišel. Ale když jsme napsali: Crazy Mim Show, tak jsme měli vyprodáno. Je to takový okrajový žánr. Je to třeba jako šerm, je to doplňující věc k herectví. Vždycky jsme se dohadovali s Borisem Hybnerem a říkali jsme: V televizi pantomima, to je jako když se vypne zvuk. My jsme tam používali tu muziku a playbacky, parodii, zvuky, a tak jsme objevili, jak dostat vlastně pantomimu do televize,“ říká Václav Upír Krejčí.

Dohromady se Mim trio dalo po roce 1979, kdy Upír Krejčí v Litvínově vyhrál Mezinárodní festival pantomimy, kam jezdili umělci tohoto žánru z celého světa. Včetně hluchoněmých, kteří byli ve svém oboru na vysoké úrovni. Na závěrečnou show jako hosté přijeli Světlana Nálepková, Michal Nesvadba a Markéta Fischerová (dnes manželka Marka Ebena) a Upír Krejčí toto trio oslovil.

„Říkal jsem jim, co kdybych s vámi dělal. Dneska se tedy píše, že Michal oslovil mě. A tam jsem dehonestoval Jirku Růžičku, protože Michal se rozhodoval pak mezi ním a mnou. A já jsem říkal, hele: toho v autě neuvezeš, možná nějaké jeviště by ho taky neuneslo a on je nepohyblivej na rozdíl ode mě. A pak má i tisíce různých zájmů, které se ti nebudou líbit, já jenom chlastám,“ dodal s nadsázkou a smíchem Krejčí, pro kterého se tehdy rozhodli, že ho do týmu vezmou.

„Říkám sice s nadsázkou, ale tak to opravdu bylo, že v té naší kotlině, v tom našem tehdejším Československu, jsme byli stejně slavní jako Beatles v celém světě. A taky se to dostalo přes hranice. Do dneška jsme slavní v Itálii a díky tomu jsem dostal několik kšeftů, včetně role v dvoudílném životopisném filmu o Adrianu Olivettim, který byl proslulým výrobcem spacích strojů, kalkulaček a počítačů. A také díky tomu jsme účinkovali asi v šesti nebo sedmi dílech legendárním pořadu Hry bez hranic, které se za totality točily. Dodneška to v Itálii opakují, takže Mim trio je tam neuvěřitelně slavné,“ prozradil mim, herec a dnes i kantor Upír Krejčí.

Kromě toho, že vystupuje s besedami i scénkami pro dospělé, má několik pořadů pro děti. Dokonce před časem napsal i muzikálové představení Krasavci na chmelu a je také autorem mnoha dalších záležitostí. Byl i součástí dua s Ivo Pešákem Díza Bojs, na což mnozí dodnes rádi vzpomínají.

Václav Upír Krejčí zavzpomínal i na tetu Michala Nesvadby Irenu Sedleckou, která je autorkou sochy Freddieho Mercuryho ve Švýcarsku. A když se s ní v Edinburgu potkali, doporučila jim komika, kterého u nás nikdo neznal. Říkal si Mr. Bean.

Kde se vzala jeho přezdívka Upír, jak se osobně potkal v Praze s Eltonem Johnem, který se mu svěřil s tím, že dostal v baru pár facek, jak vystupoval v sále, vedle kterého tehdy začínal své show Mr. Bean a čemu se dnes nejslavnější komik světa u Upíra divil. A s kterou slavnou ženou měl málem pletky? To a mnohem více se dozvíte v pořadu Face To Face. 

 

 

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Móda a kultura: Jak kulturní rozmanitost ovlivňuje módní trendy?

Styl

Nejlepší ekologické triky v kuchyni zvládaly naše babičky, dnes je používají i mladí kuchaři. Udělejte...

Dům a zahrada

Jak efektivně odstranit starý nátěr ze dřeva a co k tomu použít