Václav Upír Krejčí vzpomíná na setkání s Eltonem Johnem i na to, jak slavný zpěvák dostal v pražském hotelu pár facek

 Face To Face 
14. ledna 2021 17:06 / René Černý
  1   1
📷
Dalších 6 fotografií v galerii
Václav Upír Krejčí vzpomínal na začátky Mim Tria, Eltona Johna nebo Mr. Beana Face To Face
Vloni oslavil půlkulatiny. Lidé jej znají jako baviče, komika a herce, on je však všestranným umělcem. Jediné, co prý neumí, je malování. Kdysi byl součástí legendárního Mim tria, které se proslavilo nejenom u nás, ale i ve světě. Kromě toho Václav Upír Krejčí ve Face To Face promluvil i o neuvěřitelném setkání s Eltonem Johnem nebo Mr. Beanem, který kdysi vůbec nebyl tak slavný.

Profesi mima se on, ale i jeho tehdejší kolegové Michal Nesvadba a Světlana Nálepková prý věnovali hlavně, proto, aby je bolševik tolik neotravoval. Nemuseli tak mít texty, které jinak různé komise hodnotily, zda nejsou politicky závadné a podobně.

„Zajímavý bylo, když jsme vystupovali v zahraničí a napsali jsme na plakáty: Mim Show, tak na to nikdo nepřišel. Ale když jsme napsali: Crazy Mim Show, tak jsme měli vyprodáno. Je to takový okrajový žánr. Je to třeba jako šerm, je to doplňující věc k herectví. Vždycky jsme se dohadovali s Borisem Hybnerem a říkali jsme: V televizi pantomima, to je jako když se vypne zvuk. My jsme tam používali tu muziku a playbacky, parodii, zvuky, a tak jsme objevili, jak dostat vlastně pantomimu do televize,“ říká Václav Upír Krejčí.

Dohromady se Mim trio dalo po roce 1979, kdy Upír Krejčí v Litvínově vyhrál Mezinárodní festival pantomimy, kam jezdili umělci tohoto žánru z celého světa. Včetně hluchoněmých, kteří byli ve svém oboru na vysoké úrovni. Na závěrečnou show jako hosté přijeli Světlana Nálepková, Michal Nesvadba a Markéta Fischerová (dnes manželka Marka Ebena) a Upír Krejčí toto trio oslovil.

„Říkal jsem jim, co kdybych s vámi dělal. Dneska se tedy píše, že Michal oslovil mě. A tam jsem dehonestoval Jirku Růžičku, protože Michal se rozhodoval pak mezi ním a mnou. A já jsem říkal, hele: toho v autě neuvezeš, možná nějaké jeviště by ho taky neuneslo a on je nepohyblivej na rozdíl ode mě. A pak má i tisíce různých zájmů, které se ti nebudou líbit, já jenom chlastám,“ dodal s nadsázkou a smíchem Krejčí, pro kterého se tehdy rozhodli, že ho do týmu vezmou.

„Říkám sice s nadsázkou, ale tak to opravdu bylo, že v té naší kotlině, v tom našem tehdejším Československu, jsme byli stejně slavní jako Beatles v celém světě. A taky se to dostalo přes hranice. Do dneška jsme slavní v Itálii a díky tomu jsem dostal několik kšeftů, včetně role v dvoudílném životopisném filmu o Adrianu Olivettim, který byl proslulým výrobcem spacích strojů, kalkulaček a počítačů. A také díky tomu jsme účinkovali asi v šesti nebo sedmi dílech legendárním pořadu Hry bez hranic, které se za totality točily. Dodneška to v Itálii opakují, takže Mim trio je tam neuvěřitelně slavné,“ prozradil mim, herec a dnes i kantor Upír Krejčí.

Kromě toho, že vystupuje s besedami i scénkami pro dospělé, má několik pořadů pro děti. Dokonce před časem napsal i muzikálové představení Krasavci na chmelu a je také autorem mnoha dalších záležitostí. Byl i součástí dua s Ivo Pešákem Díza Bojs, na což mnozí dodnes rádi vzpomínají.

Václav Upír Krejčí zavzpomínal i na tetu Michala Nesvadby Irenu Sedleckou, která je autorkou sochy Freddieho Mercuryho ve Švýcarsku. A když se s ní v Edinburgu potkali, doporučila jim komika, kterého u nás nikdo neznal. Říkal si Mr. Bean.

Kde se vzala jeho přezdívka Upír, jak se osobně potkal v Praze s Eltonem Johnem, který se mu svěřil s tím, že dostal v baru pár facek, jak vystupoval v sále, vedle kterého tehdy začínal své show Mr. Bean a čemu se dnes nejslavnější komik světa u Upíra divil. A s kterou slavnou ženou měl málem pletky? To a mnohem více se dozvíte v pořadu Face To Face. 

 

 

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Dům a zahrada

Pokud se chcete se zbavit nadobro komárů na své zahradě, pořiďte si vážku. Stačí jen vysázet ty...

Styl

Zrzavá balayage je nový vlasový trend pro podzim 2021

Bydlení

Toile design je luxusní odkaz na starou Francii. Vyzkoušejte jej doma

1. Kristýna Hrušínská měla v Pánském klubu stylového kanárkově žlutého parťáka

2. Vrátila se do Evropy a šla pod skalpel. Zuzana Belohorcová prozradila, co si nechala vylepšit tentokrát

3. Jako vejce vejci. Olympijský vítěz David Svoboda nafotil charitativní kalendář se svým dvojčetem

4. Slavní, kteří mají dobré srdce. Podpořit dobrou věc přijeli Roden, Písařík, Svěcený a další

5. Čtyřnásobná maminka a hvězda seriálu Četnické humoresky Alena Antalová podstoupila liposukci

Zavřít reklamu