Simona Stašová má velký strach o rodiče

 Celebrity 
23. srpna 2020 08:06 / René Černý
  5
📷
7 fotografií v galerii
Simoně Stašové by nikdo její věk nehádal Archiv S. Stašové/L. Hatašová
I když na to nevypadá, oslavila letos Simona Stašová už 65. narozeniny. Je pořád v jednom kole a když netočí, hraje v divadle a účastní se různých akcí. Ráda podporuje smysluplnou charitu. V příštím roce má její máma, nejslavnější česká herečka Jiřina Bohdalová oslavit úctyhodné jubileum. Proč má ale její dcera o oba rodiče takový strach?

Přeci jen, 90. narozeniny maminky, které se chystají ve velkém stylu na příští květen, budou náročné. A ani její otec, nyní 92letý vědec Břetislav Staš, který trpí stařeckými neduhy, nenechává Stašovou klidnou.

"Máma dvakrát ošklivě upadla. Měla v tom neštěstí veliké štěstí. Má dobré kosti a, jak sama říká, i tvrdou hlavu. Člověk, jak stárne, uvědomuje si, kolik nebezpečí kde číhá a navíc, jak moc jsou staří lidé zranitelní," říká Stašová, která sama o sobě prohlašuje, že je důchodkyně.

"Je to takové zvláštní. Je mi 65, ale pořád jsem dítě. Mámě je 89, tátovi 92, ale když se sejdeme u jednoho stolu, tak říkáme, že se sešli tři důchodci. Je to vtipné, ale zároveň hrozné. Ale dokud mám rodiče, jsem pořád dítě," říká herečka, která je, stejně jako její maminka Jiřina Bohdalová, herečka nadaná od Boha.

"To je jasný, že mám o ně čím dál větší strach. Vím, že to vypadá zprofanovaně, ale zdraví je to nejdůležitější. A pak, aby se člověk o sebe alespoň v tom základu mohl tak nějak postarat. Jakmile začnete potřebovat cizí pomoc, už je to složitější," poznamenala Simona Stašová, která například nyní exceluje nejen v komediální hře Veselé paničky windsorské, ale také na dalších scénách.

"Věřím, že tu ještě se mnou naši dlouho budou. Moc si to přeju, stejně tak i moji kluci Marek a Vojta. Mají babičku a dědečka, a to je přeci hezké. Mám ráda mladé lidi, kteří mají úctu ke stáří. Všichni jednou budou staří, na to se občas zapomíná," dodala velmi rozumě Simona Stašová, která má na kontě stovky divadelních, televizních i filmových rolí.

Momentálně je také velkou oporou svému kolegovi, ale hlavně blízkému kamarádovi, herci Ladislavu Frejovi. Minulý víkend mu po nevyléčitelné nemoci zemřela jeho životní partnerka Gábina. Stašová je tak ve dne v noci na telefonu a pomáhá svému kamarádovi přečkat ty nejsmutnější chvíle. Zároveň spolu i hrají představení. 

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Hazard nesnáším. Někdy ale neodolám a sázím, přiznává Andrea Kalivodová

Styl

Heřmánek je snadno dostupný přírodní pomocník. Zklidní úzkosti a dokáže zlepšit trávení i pleť

Tech

Největší ponorkou druhé světové války bylo japonské monstrum, které mohlo na palubě přepravovat dokonce...