Koronavirus uvěznil malíře Kodeta na Floridě. Je otázkou, kdy se dostane zpět domů

 Celebrity 
07. dubna 2020 11:14 / René Černý
  80   8
📷
Další 3 fotografie v galerii
Kristianu Kodetovi koronavir velmi zkomplikoval život Archiv K. Kodeta
S koronavirem mají problémy stovky zahraničních, ale i českých známých osobností. Herci, zpěváci, hudebníci nebo sportovci. Například malíře Kristiana Kodeta pandemie doslova uvěznila na Floridě, kde má svůj druhý domov. Nyní je otázkou, jestli a kdy se vůbec dostane zpět do vlasti.

Nejprodávanější český malíř současnosti Kristian Kodet už několik let tráví období od podzimu do jara ve svém domě na Floridě. Vždy se vrací s nástupem jara. Letos měl přiletět už v polovině března, ale zasáhl koronavir. Kvůli řadě opatření se tak stal nedobrovolným vězněm v USA. 

"Jsme tady v pořádku a zdraví, jen je to nedobrovolný pobyt, který se stále prodlužuje. Máme za sebou už dvě zrušené letenky, další máme na 11. dubna, ale nevíme, zda i tento termín odletu bude nakonec platit," svěřil se Kristian Kodet a jeho manželka Jana, kteří jsou ze situace dost nešťastní.

V Americe sice mají své zázemí a v podstatě jim tam nic nechybí, zvláště, když tam žije starší dcera Kristina s rodinou, ale doma v Čechách mají mladší dceru Jacqueline. Ta měla za rodiči alespoň na chvíli letět a pak se vrátit spolu s nimi. Epidemie a následná pandemie infekčního onemocnění to ale znemožnila. Doufala proto, že se milovaní rodiče co nejdříve vrátí domů. Přitom situace v USA s covidem-19 je velmi dramatická!

Také oni sami, kteří mají oba jak české, tak i americké občanství, veří, že se do rodné vlasti dostanou, i když to bude znamenat spoustu komplikací.

"Jistě nás bude čekat karanténa, a to ještě není zaručeno, že s dlouhým letem nejsme ve větším ohrožení nákazou. Jistě nejsme sami, kdo jsou v podobné situaci, jen držíme palce všem postiženým tímto zrádným koronavirem, aby to ve zdraví překonali! Držíme pěsti také všem lékařům, sestřičkám, všem záchranářům, policistům, hasičům, ale i paním prodavačkám, pošťačkám a zkrátka všem, kteří jsou v té takzvané první linii," nezapomněli z Floridy vzkázat velké díky všem manželé Kodetovi.

Jestli se jim alespoň část Velikonoc podaří strávit doma, i když v centru Prahy v karanténě, zatím opravdu netuší. "Čekáme a doufáme v lepší zprávy! Všechny moc zdravíme a snad brzy ve zdraví na viděnou," dodal malíř Kristian Kodet s manželkou. 

Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Dům a zahrada

Digestoř nejen pro kuchyně s komínem. Existují řešení velmi účinná, a přitom cenově dostupná

Styl

Obchodní dům Kotva měl být symbolem blahobytu socialismu

Bydlení

Hromada prádla k žehlení je jako zlý sen. Máme pár tipů, jak si žehlení usnadnit

1. Charismatický zpěvák David Kraus prozradil, co je pro něj opravdu důležité

2. Jiřina Bohdalová slaví neuvěřitelné 89. narozeniny. Co vězí za její nezkrotnou energií?

3. Velká novinka v rodině Terezy Kostkové. Pochlubila se novým přírůstkem

4. Jiří Suchý v roušce informoval fanoušky, že už je z nemocnice zase doma

5. Zpěvačka Eva Pilarová podlehla vážné nemoci. Umírala v náručí svého manžela

Zavřít reklamu