Kultovní krimi seriál ze Šumavy se vrací a my už víme, že bude další série

 Celebrity 
27. března 2020 15:28 / René Černý
  8
📷
7 fotografií v galerii
Policie Modrava se vrací na obrazovky a vznikne i další série Archiv TV Nova
Policie Modrava. Seriál, který se stal kultovním. Jeho sledovanost překonala dosud všechny rekordy. Ve svých premiérových dílech se na něj dívaly i více jak tři miliony diváků. Nyní v době koronavirové krize se vrací na obrazovky. A pozor, už brzy se začne točit další série, a to přesto, že už žádná další být neměla.

Seriál Policie Modrava bude Nova vysílat každý pátek večer, a to od prvního dílu, který začal vznikat skoro před deseti lety. Vznikl pilotní díl a na ty měly navazovat další. Ovšem v době finanční krize a tehdejších úspor televize to vypadalo všelijak. Proto první série vznikala na několikrát. 

Je otázkou, zda Nova odvysílá všech 31 natočených dílů, nebo pustí jen první sérii. Nicméně, pokud zachová model, že bude vysílat 1x týdně, měly by běžet skoro do prosince. 

"Dobrá zpráva pro všechny, kteří si Policii Modravu zamilovali, je, že přístí rok se začne natáčet další a definitivně poslední série. Už se na tom pracuje. A je to v podstatě na vyžádání diváků, ale hlavně televize," prozradil nám trvalý člen štábu, který se těší, že se zase všichni od příštího jara do podzimu v okolí Kašperských Hor, Modravy a Srní sejdou.

"Moc se na to těším. Vždycky jsme tam byli skvělá partička. A bylo to fakt nejvíc. Moc jsme si to všichni užívali a jsem strašně šťastnej, že se to zase bude dělat," prozradil herec a dabér, představitel policisty Jáji Michal Holán.

Diváci se tak můžou těšit na své oblíbené postavy i na další herce jako Soňu Norisovou, Jaroslava Satoranského, Filipa Tomsu, Táňu Medveckou, Janu Bouškovou, Jaroslavu Stránskou a mnohé další. Otázkou zůstává, zda se do děje ještě vrátí Ladilav Mrkvička, představitel pana Kintzla, jehož předlohou je skutečný, dnes 85letý legendární Šumavák, písmák a učitel Emil Kintzl. 

Mrkvička totiž roky trpí Parkinsonovou chorobou a své herecké umění de facto pověsil na hřebík. Už v předchozí, původně poslední sérii měl jen dva natáčecí dny. A i ty zvládl sice skvěle, ale s velkým vypětím. 

Nicméně na všechny ostatní se diváci mohou těšit. Stejně jako na krásnou šumavskou přírodu, zákoutí a stará známá místa. Vždť taky seriál se stal kultovním a i díky němu začaly na Šumavu jezdit davy lidí. Díky Policii Modrava se zde také velmi rozhýbal realitní trh... a zájem o chalupy a domy v okolí byl svého času obrovský.

Za úspěchem Modravy stojí i to, že režisér Jaroslav Soukup na Šumavě, konkrétně na Kvildě, má léta chalupu a teď tam v podstatě už žije. Zná tu každý kout a každého človíčka. Čerpá tak z reálných situací a událostí. 

Na nové díly seriálu si ale milovníci těchto příběhů musejí počkat do roku 2022. Bude totiž chvíli trvat, než se všechny natočené díly, které vznikají zásadně a výhradně v reáliích, to znamená - nic není v ateliéru, zpracují. Opět bude ale příběhy doprovázet skvělá muzika od skladatele a objevitele mnoha talentů Zdeňka Bartáka. 

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Agáta Hanychová potvrdila vztah s Mirkem Dopitou. Následně také přiznala, že se Soukupem nebyla šťastná

Styl

Heřmánek je snadno dostupný přírodní pomocník. Zklidní úzkosti a dokáže zlepšit trávení i pleť

Tech

První zdravotnický pracovník s umělou inteligencí už ordinuje. Pomůže s duševním i fyzickým zdravím