Potvrzeno! Ivetě Bartošové se i po smrti povedl husarský kousek. Její příběh se těžko překonává.

 Celebrity 
10. listopadu 2014 09:45 / Jitka Jahodová
  0   0
Má si Bílá pakovat kufry? Profimedia
Od smrti Ivety Bartošové (✝48) uplynulo již několik měsíců, dění kolem ní ale neutuchá a není vyloučeno, že posmrtně způsobí další mediální poprask. Ač se to jeví jako nemožné, zesnulá zpěvačka má velké naděje letos zvítězit v anketě Český slavík.

Nebyla by tak první slavnou osobností, která se dostala na vzestup až po smrti. Pro příklad třeba takový Michael Jackson, ten dokonce pořádá i koncerty ze záhrobí. Druhou smutnější stránkou věci je fakt, že se opět potvrzuje pravidlo, že co neztratíme, toho si patřičně nevážíme. Tak či onak, pokud Ivetu fanoušci svými hlasy dostanou na jednu z prvních tří pozic, Lucie Bílá určitě nebude tou, která cenu symbolicky převezme za ni.

Že je to možné nám potvrdil i pořadatel Slavíků Jaroslav Těšínský: „Slavík je anketa popularity a obliby zpěváků. Vycházíme z toho, že když zpěvák zemře, nepřestávají se hrát jeho písníčky a prodávat desky. Lidé je dále poslouchají a oceňují talent a umění interpreta, stále ho mají rádi. Proto není důvod, abychom někoho po smrti z ankety vyřazovali. Ať rozhodnou sami posluchači, nakolik je jeho tvorba stále živá a oslovuje je. Do žebříčku prostě zařadíme každého, komu lidé pošlou hlasy.”

V tomto případě by byla Bartošová historicky první posmrtnou držitelkou tohoto ocenění. Naproti tomu v zahraničí bychom pár takových našli. Tragicky zesnulý Heath Ledger dostal takto dokonce dvě ceny – Oscara a Zlatý glóbus. Holt takové silné životní příběhy se jen těžko překonávají.
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Dům a zahrada

Výsadba česneku: Pozor na nejčastější chyby, kterých se mnozí dopouští

Styl

Největší škodliviny v potravinách: Na co si dát pozor?

Bydlení

Topná sezona se blíží. Poradíme, co je třeba zkontrolovat a jak v zimě ušetřit za energie

1. Nejbláznivější cestopis všech dob s Lukášem Pavláskem a Ondřejem Sokolem

2. Rekordman a velký sportovec Jan Kareš řídil elektrický unikát

3. Do třetice všeho dobrého? Moderátor Libor Bouček se znovu oženil!

4. Hvězda ze seriálu Ordinace v růžové zahradě se stane další hvězdou Tváře

5. Andrea Kalivodová vyrazila s dětmi do milovaných Krkonoš

Zavřít reklamu