Oto Klempíř slaví své narozeniny skromně. Narozeniny kapely naopak velkolepě!

 Celebrity 
14. listopadu 2019 09:57 / Ema Maxová
  1   0
Loading...
📷
Další 1 fotografie v galerii
Zpěvák, rapper a frontman skupiny J.A.R., Oto Klempíř Archiv O. Klempíře
Pro zpěváka, rappera a frontmana skupiny J.A.R., Oto Klempíře je 17. listopad nejvýznamnějším dnem v roce. „Den, kdy se narodila sametová revoluce, den, kdy se narodila svoboda umělecké tvorby a den, kdy má narozky moje kapela J.A.R., říká Oto.

Skupina J.A.R. byla opravdu založena v den Sametové revoluce, tedy 17. listopadu 1989. Ovšem nikoli jako součást revolučního hnutí, ani pro uctění plánované demonstrace. Kapela vznikla v tento den čistě náhodou. Stalo se tak na v té době hodně populární a rozjeté diskotéce U Holubů. „S Majklem Viktoříkem jsme už pár měsíců stejně dělali všechno, co jsme chtěli, a nikdo neotravoval. Byl to tam takový malý Západ. Je ale pravda, že ten večer nebo spíš noc už byla hodně revoluční!“ říká Oto.

17. listopadu J.A.R. pořádá pravidelně koncert. „Ten první jsme uskutečnili v roce 1998 s naší tehdejší dceřinou skupinou Sexy Dancers. Byl to spontánní nápad, který se osvědčil, a dnes je z toho koncertu atraktivní event, který je brán jako vrchol pražských oslav na Národní třídě a na Václaváku. Jednou tam s námi dokonce vystoupil i Karel Schwarzenberg!“

Letos tradičnímu koncertu v Lucerně přecházelo téměř dvouměsíční turné kapely J.A.R. po celé republice. Hudebníci a celý jejich tým projezdili Česko křížem krážem a ujeli tisíce kilometrů. Oto Klempíř si ovšem na dlouhé cestování nemohl stěžovat, naopak, dostal skvělou příležitost, jak pořádně zajet a otestovat zbrusu nový luxusní Peugeot 508 SW. S atraktivním kombíkem je evidentně spokojený, o čemž svědčí naše video. 

Ostatně všeobecná spokojenost panuje i s celým turné: „Všude vládla fantastická divoká taneční atmosféra a bylo vyprodáno, Vždycky jsme museli hodně přidávat, což způsobilo, že jsme byli velice vyčerpaní ale ohromně šťastní!,“ pochvaloval si Oto. Ovšem zlatý hřeb přijde 17. listopadu v Lucerně. Bude koncert v něčem jiný, než ostatní ve šňůře? „Jo, je dost jiný. Kvůli atmosféře a trošku změněnému repertoáru, ale hlavně kvůli brutálně nažhavenému publiku, které to tam chce nahulit pořádně pod tlakem. O to se samozřejmě snažíme z plných sil. To jim rádi dopřejeme!“ Bude to tedy velkolepá  oslava narozenin kapely se vším všudy.

A jak je na tom Oto s oslavou vlastních narozenin? Vypadá to, že nic moc. „Na mojí oslavě jsem takový nudný patron - nepiju, nekouřím, nenadávám. Takže si dám dort, trochu nealkoholického piva, rozvezu opilé hosty domů a jdu naskládat nádobí do myčky. Dá se říct, že jsem poměrně dobře vycvičený a naprogramovaný domácí robot.“

Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Dům a zahrada

Vychytávky do domácnosti. Jak vyleštit nerezový dřez nebo nablýskat záchod

Styl

Má smysl pořídit si zelený ječmen, nebo je to jen velká bublina?

Bydlení

O životnosti kuchyně často rozhodují materiály, které zvolíte. Ani kvalitní nemusejí být drahé

1. Slavní, kteří mají dobré srdce. Podpořit dobrou věc přijeli Roden, Písařík, Svěcený a další

2. Čtyřnásobná maminka a hvězda seriálu Četnické humoresky Alena Antalová podstoupila liposukci

3. Barbora Šporclová Kodetová rozechvěla hlasivky. Všichni jen zírali

4. Co si nejvíce ženy přejí slavné české ženy k Vánocům a jaké dárky umí změnit život

5. Bohuš Matuš je bezesporu velký talent. Jeho život je ale plný trapných afér a ponížení

Zavřít reklamu