Herečka Hana Gregorová skončila u nádobí! Kolegové ji v tom ale nenechali

 Celebrity 
05. listopadu 2019 10:13 / Ema Maxová
  1
📷
3 fotografie v galerii
Hana Gregorová s Bárou Mottlovou Jaroslav Hauer/Edenred
Hana Gregorová je žena činu. Kromě toho, že před časem založila s kolegyní novou divadelní společnost Divadélko Radka Brzobohatého, která získala svou stálou scénu ve Strašnickém divadle, podpořila nyní i dobrou věc. Spolu s herci Bárou Mottlovou a Vojtou Eflerem přijeli do Potravinové banky ve Zdibech u Prahy, kde je čekalo „halloweenské“ vaření.

Halloween a dýně k sobě neodmyslitelně patří. A protože dýně dokáže rozzářit i zachmuřené nebo smutné tváře, rozhodla se společnost Edenred uspořádat společně s Potravinovou bankou Praha a herci z Divadélka Radka Brzobohatého kurz zdravého vaření z dýňových přebytků. 

Určen byl hlavně matkám samoživitelkám a jiným klientům potravinové banky, kteří se ocitli v tíživé životní situaci. Cílem akce bylo naučit maminky zdravé a zajímavé recepty z dýní a zároveň ukázat, jak neplýtvat potravinami.

„Ve světě trpí hladem 1,3 mld. lidí a ročně se v Evropě vyhodí 80 kg potravin na člověka. Vyhazuje se nesmyslně velké množství jídla, zatímco existují místa, kde lidí nemají co jíst. Proto pravidelně organizujeme akce, které na tuto skutečnost upozorňují a s podporou známých osobností ukazujeme, co všechno se dá z věcí určených k likvidaci vytvořit. Na této akci jsme se zaměřili na kreativní zpracování zeleninových a ovocných přebytků. Naše recepty budou určitě inspirativní i pro veřejnost,“ řekla zástupkyně Edenredu Daniela Pedret.

„Jsme moc rádi, že jsme tu mohli být a podpořit tuhle krásnou a záslužnou věc. Mám ráda typ pomoci, která je vidět. Je mi líto, že ta doba je taková, že těch lidí v nouzi je hodně. Miluju zvířata, hrozně ráda je zachraňuji, ale lidi jsou lidi a musíme jim pomáhat. Je dobře, že se podobné projekty daří dělat a fandím lidem, kteří provozují Potravinovou banku a starají se o to všechno, protože to je skutečně pro dobrou věc. A všechno, co je pro dobrou věc, má smysl,“ uvedla herečka a umělecká manažerka Divadélka Radka Brzobohatého Hana Gregorová, která se v kuchyni Potravinové banky dokonce sama od sebe postavila ke dřezu a myla nádobí. „Mě to baví, nemám s tím problém. Doma nemám myčku, protože to považuji za zbytečné a navíc si u toho odpočinu,“ podotkla herečka. 

„Opravdu jsme rádi pomohli dobré věci. Byla tady skvělá atmosféra, úžasný pan kuchař a užili jsme si i spoustu legrace,“ shodli se svorně herci Bára Mottlová a Vojta Efler, kterého diváci mj. znají třeba ze seriálu Ordinace v růžové zahradě, kde ztvárňuje kriminalistu. 

Pestré menu tvořené z dýňových pokrmů představil špičkový izraelský kuchař Noam Darom z pražské restaurace Spojka. První jídlo, jež se s pomocí celebrit maminky samoživitelky mohly naučit, byl dýňový krém s kaštany, který spojuje netradiční kombinaci chutí. 

Jako hlavní chod bylo podáváno cuketovo-dýňové thajské kari, které potěší i náročnější jedlíky. Maminky si také zkusily připravit sladkou tečku – lívance s dýňovým kompotem a mascarpone. 

„Potravinová banka dostává od obchodních řetězců či dodavatelů potraviny, které jsou neprodejné třeba kvůli svému křivému vzhledu. S pomocí společnosti Edenred potravinová banka pomáhá přiblížit veřejnosti problematiku neplýtvání, aby se každý z nás začal chovat odpovědněji,“ dodala Věra Doušová, ředitelka Potravinové banky Praha.

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Radim Fiala se svou seriálovou manželkou zabloudil, zachránila ho až rosnička z Novy

Styl

Menstruační houba jako alternativa k tamponům. Je čistě přírodní, použít lze opakovaně a můžete se s...

Tech

Takzvaný projekt Manhattan byl vyvrcholením snahy Američanů o sestrojení a použití jaderné bomby. Na konci...