Uvidíme ještě vůbec někdy Karla Gotta? Proč těžce nemocný zpěvák nemůže rozhodně na veřejnost?

 Celebrity 
08. listopadu 2015 04:54 / redakce
  0
📷
1 fotografie v galerii
Uvidíme ještě někdy božského Káju? Všichni věří, že bude zase zpívat a rozdávat radost archiv K. Gotta
Karel Gott svůj boj s rakovinou nevzdává a na pražské Hematologické klinice statečně bojuje. I když je to boj hodně těžký a bude ještě dlouhý, všichni věří, že ho vyhraje. Jenomže je otázkou, zda Mistra ještě někdy uvidíme?

Nejde o to, že Karel Gott má momentálně kvůli drastické léčbě sníženou imunitu na minimum, ale spíš o to, že ani poté, co překoná nejhorší, tak se mezi lidmi zcela jistě dlouho neukáže. Už nyní prý zhubl několik kilogramů a pravděpodobně přijde o vlasy. Právě i proto on sám nedovolí, aby ho lidé takhle viděli.

Před půl rokem osobně prohlásil, že kdyby někdy vážně onemocněl, nemluvil by o tom. A když už, nechtěl by, aby ho někdo viděl, protože si myslí, že by si umělce měli jejich příznivci pamatovat ve vší síle a slávě.

"A pokud by nebyla naděje, dožil bych někde mimo oči veřejnosti, někde v ústraní. Možná v zahraničí," prohlásil Karel Gott. Asi ani sám nepočítal s tím, jak moc se jeho slova za pár měsíců splní. Bohužel sám zpěvák, který vždy dbal na svůj vzhled, vždy dal na to, co si o něm lidi myslí, jak na ně působí, by nikdy nepřipustil, aby ho lidé viděli jako nemocného, zlomeného člověka.

"Proto je naprosto nemyslitelné, aby přišel na předávání Slavíků. Pokud si to někdo myslí, či myslel, tak je vážně hodně naivní. Už proto, že tahle nemoc není jako nachlazení, z kterého se člověk za týden dostane.

Gott má navíc velmi snížený práh bolestivosti. I proto jdou zprávy, že mu lékaři píchají morfin, což je ale nepravděpodobné proto, že tato látka zhoršuje dýchání, což si zpěvák vzhledem k srdeční arytmii a oslavení organismu nemůže dovolit.

Non-hodgkinův lymfom, kterým Gott trpí, není klasické nádorové onemocnění, jako kdejaký nádor. Nedá se vyoperovat a může se šířit mízními uzlinami celým tělem. Sice je na jednu stranu relativně velká šance na uzdravení, hlavně u mladých lidí, na druhou stranu, pokud se rozšíří, jde různými směry a velmi rychle. Funguje podobně jako leukemie.

"Pokud byla Karlu Gottovi nasazena okamžitá, cílená a velmi silná léčba, je stav velmi vážný a jde tam o všechno. Ovšem určitě to není zcela beznadějné. Naděje je vždycky, alespoň na zpomalení nemoci, či její vyléčení. Věřím, že se to u tohoto pacienta podaří, byť to bude trvat velmi dlouho," říká jedna z odbornic, lékařek.

Pokud se však podaří, aby se Karel Gott z nemoci vyléčil, zcela jistě se nebude moci vrátit zpět na scénu tak, jak bylo publikum zvyklé, ale hlavně tak, jak by zvyklý on sám.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Rozlučková turné se vyplatí. Elton John na něm vydělá až 2 miliardy dolarů

Styl

Láska na první pohled neexistuje. Jde pouze o fyzickou přitažlivost, říká nová studie

Dům a zahrada

Nezanedbejte říjnové práce na zahradě: Sázejte, uskladňujte a mulčujte