Principál Suchý si za problémy Semaforu může tak trochu sám...

 Celebrity 
02. září 2015 04:55 / redakce
  0   0
📷
Další 1 fotografie v galerii
Jiří Suchý žehrá na nedostatek peněz pro Divadlo Semafor. Je ale situace opravdu tak vážná? archiv
Jiří Suchý oznámil, že, rozpustil soubor Divadla Semafor a najímá si jen externisty. Neustále žehrá na nedostatek peněz a zoufá si, co bude dál. Jak ale říkají někteří umělci, velký herec, zpěvák, textař a hudebník, ale i umělecký šéf divadla si za situaci může tak trochu sám.

"Pan Suchý je úžasný umělec, geniální, všechna čest, ale jeho naříkání na finanční stránku divadla je jaksi trochu mimo. Je to o jeho ješitnosti a o tom, že nechce moc k věcem nikoho pouštět. Nabízeli se různí donátoři, dokonce banky, sponzoři, což by logicky na takovou scénu, jako je Semafor, nebyl takový problém, ale jak se ukazuje, všechno marné," řekla VIPStory.cz jedna z hereček ze Semaforu. "Možná, kdyby Suchý byl přístupnější a nebránil se novějších věcem a různým nápadům, všechno by bylo jinak," míní herečka.

Všichni se totiž diví, že divadelní scéna s 200 místy v hledišti, s tak skvělou pověstí, skvělým repertoárem a Suchým včele, musí pomalu žebrat. "Byla řada nápadů, jak zlepšit marketing, PR, obchodní věci, ale nic z toho pan Suchý nějak nepustil dál. Je to škoda," míní další ze členů externího souboru.

Teď sice od magistrátu dostalo divadlo grant, ale tím se smázl dluh, který byl. Do podzimu scéna pojede, co bude dál, není jisté. "Co bude dál, se uvidí. Já režíruju zadarmo, navrhuji scény zdarma a další věci. To se nedá zaplatit," nechal se slyšet Jiří Suchý, který ze vzduchu určitě nežije a jeho kolegyně Jitka Molavcová taky ne. Přesto se nedá říct, že by se na divadle někdo pakoval. Jsou to spíš symbolické částky.
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Dům a zahrada

Psi trávu milují. Někdy však její požírání značí vážný problém

Styl

Nespavost trápí čím dál víc lidí. Zkuste metodu amerických vojáků a usnete do dvou minut

Bydlení

Jak zatočit s rybinou. Použijte sodu, citron nebo čajovou sedlinu

1. Čtyřnásobná maminka a hvězda seriálu Četnické humoresky Alena Antalová podstoupila liposukci

2. Barbora Šporclová Kodetová rozechvěla hlasivky. Všichni jen zírali

3. Co si nejvíce ženy přejí slavné české ženy k Vánocům a jaké dárky umí změnit život

4. Bohuš Matuš je bezesporu velký talent. Jeho život je ale plný trapných afér a ponížení

5. Karanténa Halinu Pawlowskou a její početnou rodinu vrhla do jedné domácnosti

Zavřít reklamu