Slavná česká herečka je vážně nemocná a tohle všechno musela opustit! Dnes slaví 86. narozeniny!

 Celebrity 
01. září 2015 04:55 / redakce
  0   0
📷
Další 4 fotografie v galerii
Tohle všechno velká česká herečka Květa Fialová opustila!  archiv, Profimedia
Tolik ta místa milovala, ráda tu trávila čas, ale už se sem zřejmě nikdy nevrátí! Musela je opustit! Herečka Květa Fialová, která dnes slaví 86. narozeniny, žije už několik měsíců v Alzheimer centru v Průhonicích u Prahy, kde je o ni skvěle postaráno. Její nemoc ji nedovoluje být tam, kde byla ráda.

Onemocnění Alzheimerovou nemocí, která způsobuje demenci, postihlo nejenom jejího manžela, režiséra Pavla Hášu, který s ní bojoval tři roky, ale nakonec i ji samotnou.

"Květa má svůj svět. Má své světlé chvilky, kdy si vzpomíná na některé věci velmi dobře, ale pak je zase ve svém světě. Nikdy se ale už nevrátí do svého bytu ve Střešovicích, na svou chalupu do Chřibské nebo na chatu k Berounce, kde to taky měli s manželem rádi," prozradila VIPstory.cz jedna z kolegyň Fialové.

Majetek v hodnotě zhruba 10 milionů korun už před časem převedla herečka, která haprovala se srdíčkem, na svou dceru Zuzanu Hášovou, aby s tím po jejím odchodu neměla jednou starosti.

Zatímco ještě před časem hrála Květa Fialová každý den v divadle v Praze, na zájezdových představeních, anebo jezdila do Uherského Hradiště, nyní tráví čas v Alzheimer centru, kde jsou její činností ruční práce, občas čtení a hlavně vzpomínání.

"Taková to byla ženská plná života. Přesto, že měla velké problémy se srdíčkem, byla pořád aktivní. Cestovala, bavila lidi, hrála a teď je tady. Je skvělá. Na rozdíl od některých klientů není agresivní, což někdy tato nemoc způsobuje. Ale je smutný pohled na chřadnoucí dámu jejího kalibru," prozradila jedna z pečovatelem centra, kde je herečka umístěna, aby si jednak sama neublížila neopatrností a hlavně, aby o ni bylo dobře postaráno.

Její dcera Zuzana a vnučka Dominika ji pravidelně navštěvují. Chodí za ní i kamarádka, herečka Naďa Konvalinková a pár dalších lidí. Některé si pamatuje, jiné méně. Nicméně zde její život vlastně končí. Alespoň ten profesní pro ni bohužel už skončil.
Komentáře
Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Dům a zahrada

Koberce do kuchyně patří. Přesvědčíme vás

Styl

Zdravá a lahodná úprava česneku, která vás postaví na nohy

Bydlení

Dva v jednom. Aneb jak rozdělit pokoj na dva

1. Rekordman a velký sportovec Jan Kareš řídil elektrický unikát

2. Do třetice všeho dobrého? Moderátor Libor Bouček se znovu oženil!

3. Hvězda ze seriálu Ordinace v růžové zahradě se stane další hvězdou Tváře

4. Andrea Kalivodová vyrazila s dětmi do milovaných Krkonoš

5. Jaký je fotbalista Vladimír Coufal za volantem? Jezdí slavistický obránce jako útočník? Moderátor Bob...

Zavřít reklamu