Jiří Suchý už několik dní leží na oddělení JIP. Přátelé a kolegové o něj mají strach

 Celebrity 
05. března 2020 11:13 / René Černý
  9
📷
4 fotografie v galerii
Jiří Suchý je momentálně takzvaně mimo provoz Archiv J. Suchého/I. Zlámalová
Prosím o odpuštění, vzkázal svým fanouškům a divákům velmi pokorně Jiří Suchý. Osmaosmdesátiletá legenda Divadla Semafor a řady dalších pořadů, textů, ale i filmů. Už několik dní leží na oddělení JIP jedné z pražských nemocnic. Jeho věrní, přátelé a kolegové o něj mají strach. Co se s ním stalo?

"Za dvanáct let mi bude sto, a to už je nějaký věk," říkal ještě před časem Jiří Suchý s tím, že i přes svůj pokročilý věk se snaží pořád něco tvořit. To mu také dodává energii. 

Jenomže principál, herec, textař, skladatel a zpěvák Jiří Suchý nejspíš přecenil své síly a skončil ve špitále. Nepřišel dokonce na představení, v němž hraje.

"Ležím už nějaký čas ve špitále a špitám. A myslím na vás, hlavně na ty, kteří přišli do divadla a já se tam nedostavil. Prosím o odpuštění. Nedostane-li se mi ho, nedá se nic dělat,“ napsal Jiří Suchý ke snímku s kolegyní Jitkou Molavcovou, která za ním přišla do nemocnice. 

Aniž by Suchý prozradil, co je příčinou jeho indispozice, ze záběru na fotografii bylo jasné, že stav je vážný. Nicméně ne natolik, aby nemohl přijmout návštěvu nejvěrnější kolegyně a kamarádky.

Jeho bratr, spisovatel, textař a člověk, který je činný na sociálních sítích, Ondřej Suchý pak upřesnil, co jeho staršího bratra trápí.

„Nacházíme se ve věku, kdy o sebe máme strach navzájem. U Jiřího momentálně jde, jak jsem se dověděl, o stav vyčerpání a musí nutně odpočívat, což on velmi nerad,“ uvedl Ondřej Suchý.

„Zatím je vše v pořádku, soudím podle toho úsměvného, co mi napsala Jitka Molavcová: V nemocnici mu dělají různá vyšetření a on se raduje...“ podotkl mladší z bratrů s tím, že by jeho sourozenec měl být brzy fit.

Starý pán by se ale skutečně měl více šetřit. I podle jeho kolegů z divadla si toho s ohledem na svůj věk principál Jiří Suchý občas bere více, než je zdrávo. Ve špitále alespoň nabere síly a odpočine si.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Denisa Nesvačilová vytasila svoje dlouhé nohy v pánském časopise, zatímco opilá Vignerová vykasala sukni

Styl

Stres je skutečně vyčerpávající pro mysl i tělo. Poradíme vám, jak se zbavit únavy z něj

Dům a zahrada

Připravte domácí hnojivo ze zbytků, které by skončily v koši. Banánové slupky jsou bohaté na živiny a...