Jiří Suchý už několik dní leží na oddělení JIP. Přátelé a kolegové o něj mají strach

 Celebrity 
05. března 2020 11:13 / René Černý
  69   9
📷
Další 3 fotografie v galerii
Jiří Suchý je momentálně takzvaně mimo provoz Archiv J. Suchého/I. Zlámalová
Prosím o odpuštění, vzkázal svým fanouškům a divákům velmi pokorně Jiří Suchý. Osmaosmdesátiletá legenda Divadla Semafor a řady dalších pořadů, textů, ale i filmů. Už několik dní leží na oddělení JIP jedné z pražských nemocnic. Jeho věrní, přátelé a kolegové o něj mají strach. Co se s ním stalo?

"Za dvanáct let mi bude sto, a to už je nějaký věk," říkal ještě před časem Jiří Suchý s tím, že i přes svůj pokročilý věk se snaží pořád něco tvořit. To mu také dodává energii. 

Jenomže principál, herec, textař, skladatel a zpěvák Jiří Suchý nejspíš přecenil své síly a skončil ve špitále. Nepřišel dokonce na představení, v němž hraje.

"Ležím už nějaký čas ve špitále a špitám. A myslím na vás, hlavně na ty, kteří přišli do divadla a já se tam nedostavil. Prosím o odpuštění. Nedostane-li se mi ho, nedá se nic dělat,“ napsal Jiří Suchý ke snímku s kolegyní Jitkou Molavcovou, která za ním přišla do nemocnice. 

Aniž by Suchý prozradil, co je příčinou jeho indispozice, ze záběru na fotografii bylo jasné, že stav je vážný. Nicméně ne natolik, aby nemohl přijmout návštěvu nejvěrnější kolegyně a kamarádky.

Jeho bratr, spisovatel, textař a člověk, který je činný na sociálních sítích, Ondřej Suchý pak upřesnil, co jeho staršího bratra trápí.

„Nacházíme se ve věku, kdy o sebe máme strach navzájem. U Jiřího momentálně jde, jak jsem se dověděl, o stav vyčerpání a musí nutně odpočívat, což on velmi nerad,“ uvedl Ondřej Suchý.

„Zatím je vše v pořádku, soudím podle toho úsměvného, co mi napsala Jitka Molavcová: V nemocnici mu dělají různá vyšetření a on se raduje...“ podotkl mladší z bratrů s tím, že by jeho sourozenec měl být brzy fit.

Starý pán by se ale skutečně měl více šetřit. I podle jeho kolegů z divadla si toho s ohledem na svůj věk principál Jiří Suchý občas bere více, než je zdrávo. Ve špitále alespoň nabere síly a odpočine si.

Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Dům a zahrada

Vana v novém kabátě dodá koupelně nový šmrnc. Existuje mnoho možností, jak ji udělat pěknější

Styl

Plavky vybírejte podle typu postavy. Poradíme, jaké padnou právě vám

Bydlení

Černé skvrny na listech orchidejí nevěstí nic dobrého. Poraďte si s nimi, dokud je čas

1. Slavní, kteří mají dobré srdce. Podpořit dobrou věc přijeli Roden, Písařík, Svěcený a další

2. Čtyřnásobná maminka a hvězda seriálu Četnické humoresky Alena Antalová podstoupila liposukci

3. Barbora Šporclová Kodetová rozechvěla hlasivky. Všichni jen zírali

4. Co si nejvíce ženy přejí slavné české ženy k Vánocům a jaké dárky umí změnit život

5. Bohuš Matuš je bezesporu velký talent. Jeho život je ale plný trapných afér a ponížení

Zavřít reklamu