Zdena Studénková rozjela pořádnou válku! Víme proč!

 Celebrity 
31. března 2015 04:35 / redakce
  0
📷
1 fotografie v galerii
Zdena Studénková, slovenská kráska a herečka se pustila do boje... trochu s větrnými mlýny Markíza.sk
Legendární slovenská herečka, kterou znají i čeští diváci Zdena Studénková, se pustila do války! Bojuje s církví. Vše zapříčinilo její nevinné vyjádření na adresu katolické církve, které spustilo neskutečnou vlnu nenávisti na obou stranách.

Podle hereččina názoru, který se nikdy nebojí říct nahlas, by církev neměla být vůbec financovaná. Raději by se měly prostředky nalít do škol. Ovšem Studénková netušila, co způsobí. Věřící ji začali pomalu kamenovat. Kdyby žila před dvěma sty lety, určitě by ji upálili!

Začali jí od věřících chodit nehezké zprávy a dokonce římskokatolický kněz Ľudovít Malý poslal herečce otevřený dopis.

„To, co mě ale zarazilo z Vaší výpovědi, byla obsahová radikálnost. Kdybych se měl naladit na stejnou vlnovou délku Vašich slov, mohl bych reagovat i takto: Já si zase ze státního rozpočtu nepřeji financovat kulturu,“ stojí třeba v dopise od faráře.

Ten se ale nežinýroval pokračovat ve svém hněvu, protože se ho slova herečky dotkly. „Není těžké domyslet si, kam až by mohla zajít výměna názorů na toto téma, kdyby byla vedená v podobné „tónině“. U člověka kultury Vašeho formátu předpokládám ochotu vést dialog. Snad se shodneme na tom, že víc, než radikální vyjádření je potřebná diskuze. Celospolečenská i odborná,“ píše v dopise kněz.

Někteří však se Studénkovou souhlasí, už proto, že by ona dala raději peníze na vzdělání dětí. I když je Slovensko daleko více nábožensky založené, než Česká republika, i u nás máme „nenáviděné“ umělce, kteří vystoupili proti takzvané „nenažranosti“ církve. Jedním z hlasitých kritiků katolické církve, hlavně kvůli restitucím je režisér Zdeněk Troška.

„Každému jeho nebe. Ale církev by se měla řídit Písmem svatým, být chudá a pomáhat trpícím, ubohým, nemocným. Zatím ji jde jen o majetek a to na prvním místě. Když někdo někomu něco prokazatelně ukradne, ať je mu to vráceno. Pak ale ať církev prokáže, že všechen majetek, který nárokuje, ji byl skutečně ukradený, respektive že jí opravdu patřil a jak ho nabyla,“ říká Troška.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Vignerová má nevěrného Kolečka zpátky doma. Herečku Nesvačilovou modelka ignoruje

Styl

ADHD je diagnostikováno častěji chlapcům. Dívky jej totiž umí lépe ukrýt

Tech

Čína uprostřed občanských nepokojů znovu chrastí zbraněmi. Má nové ponorkové střely, které doletí až...