Životopisného filmu o Amy Winehouse se zhostí režisérka Padesáti odstínů šedi

 Seriály & Filmy 
18. července 2022 07:13 / Pavla Krejčí
  0
📷
1 fotografie v galerii
Amy Winehouse zemřela mladá Depositphotos
Další životopisný snímek je na scéně. Momentálně se rozebíhají přípravy na životopisný film o Amy Winehouse, která náhle zemřela v roce 2011. Film je prozatím ve fázi castingu.

V posledních letech přišlo na obrazovky několik snímků vycházejících ze života známých osobností. K nejnovějším počinům patří životopisný film o slavné divě Marilyn Monroe. A jak se zdá, bude ji následovat další žena, byť se nestala takovou ikonou jako blonďatá kráska. Nyní probíhají přípravy na životopisný snímek o zpěvačce Amy Winehouse s názvem Back to Black, jehož režie se ujme režisérka Padesáti odstínů Sam Taylor-Johnsonová.

Informace o plánovém filmu byly doposud přísně drženy pod pokličkou. Po dokončení scénáře se však konečně rozbíhají castingy. Režisérka doufá, že bude do role Amy Winehouse obsazena relativně nová a neokoukaná tvář. Taylor-Johnsonová tento projekt považuje za blízký svému srdci. Winehouse byla totiž její blízká přítelkyně.

Zajímavé je, že Back to Black má plnou podporu Mitche Winehouse, otce zesnulé zpěvačky. V dokumentu z roku 2015 totiž nebyl zobrazen v pozitivním světle. Nicméně podílel se také na dokumentárním filmu BBC s názvem Reclaiming Amy z roku 2021, který připomínal 10leté výročí Amyiny smrti.

Scénáře se ujal Matt Greenhalgh, který dříve spolupracoval s Taylor-Johnsonovou na filmu Nowhere Boy. Mezi producenty se pak objevují jména Alison Owen, Debra Hayward a Tracey Seaward.

Film by měl nabídnout pohled na život a hudbu Winehouse, která začínala jako jazzová zpěvačka ze severního Londýna, ze které se nakonec stala hudební superstar. Produkovala dvě alba Frank a Back to Black, které jí vyneslo šest cen Grammy. Nicméně její život vyhasl příliš brzy. V roce 2011 ve věku 27 let zemřela na předávkování. 

 
 
 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Příspěvek sdílený Amy Winehouse (@amywinehouse)

Po její smrti se Hollywood snažil vyprávět její příběh různými způsoby, ale nakonec se žádný nepohnul kupředu. Největší úspěch doposud zaznamenal dokument Amy z roku 2015, který získal Oscara za nejlepší dokument. Celovečerní film zatím nebyl natočen.

To se však konečně změní. Předtím, než vznikl scénář, její otec řekl: „Chceme někoho, kdo by Amy vylíčil tak, jak byla... legrační, brilantní, okouzlující, ale i strašná osoba. Opravdu nemá smysl točit film kvůli tomu, že to říká její otec. Je třeba přimět ty správné lidi, aby to udělali - je to velmi důležité a my to uděláme.“

Autorský článek, další zdroje: variety.com, deadline.com

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Gwyneth Paltrow na své 50. narozeniny pózovala nahá. Své křivky zahalila pouze do zlaté barvy

Styl

Byl to jen mýtus. Velké snídaně jsou sice důležité, ale s hubnutím nepomohou, potvrdila nová studie

Tech

Satelit NASA objevil rostoucí ostrov uprostřed Pacifiku. Je jen několik dní starý a už se rozrostl na 24...