Prince Williama i s Kate vyhodili z Karibiku

 Celebrity 
20. března 2022 20:37 / Mirka Malá
  20
📷
2 fotografie v galerii
Cesta do Karibiku pro královský pár nezačala dobře Depositphotos
Princ William s manželkou Kate jsou v současné době v Karibiku, aby propagovali královskou rodinu v tamních koloniích. Týdenní návštěva se ale vůbec nevyvíjí dobře.

Princ William a Kate Middleton byli nuceni zrušit návštěvu, aby se setkali s vesničany v Belize poté, co demonstranti dali jasně najevo, že tam královskou rodinu nechtějí, jak píše The Mirror.

Chtěli přistát na fotbalovém hřišti

Kamenem úrazu se stal fakt, že vévoda a vévodkyně z Cambridge měli přistát na fotbalovém hřišti ve vesnici. To se místním ani trochu nelíbilo a začali protestovat. Mimo jiné prohlásili, že monarchie je reliktem kolonialismu.

A to není zrovna dobrý začátek cesty po Karibiku, která měla Belize, Bahamy a Jamajku "odradit" od následování Barbadosu, který loni vyhlásil samostatnost a britská královna už tak není tamní hlavou státu. 

Policie údajně nedovolila místním protestovat během plánované návštěvy kvůli bezpečnostním obavám, takže vesničané uspořádali demonstraci s transparenty s nápisy "Princ William opustí naši zemi“ a "Koloniální dědictví krádeží pokračuje s princem.“ Lidé v Indian Creek, který má méně než 1 000 obyvatel, jsou dlouhodobě v konfliktu s organizací Flora and Fauna International (FFI), která vlastní jednu ze sporných nemovitostí u udržitelné farmy a William je patronem této charitativní organizace od roku 2020. Domorodá komunita bojuje s FFI, která se snaží chránit ekosystémy, a belizejskými úřady o právo na půdu ztracenou v koloniální éře. 

Karibská cesta Williama a Kate se koná téměř čtyři měsíce poté, co Barbados odhlasoval, že se stane republikou, čímž přerušil vztahy s monarchií, ale stále zůstává součástí Britského společenství národů. A nezačalo to dobře. Královský palác oznámil, že prominentnímu páru naplánuje nějaké jiné setkání s místními obyvateli.

Zdroj: The Mirror, NY Post.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Princezna Diana celé dva roky věděla, že může zemřít při autonehodě. Nový dokument odhaluje další...

Styl

Nechte své vlasy odpočinout a zbavte se šamponu. Porostou rychleji a nebudou vám tolik vypadávat

Tech

Závody ve vývoji hypersonických zbraní jsou v plném proudu. Americký tajný projekt Mayhem bude stroj...