Smrt Vyskočilova syna je konečně uzavřena: Policie definitivně určila příčinu smrti

 Celebrity 
16. února 2023 12:45 / Pavla Krejčí
  34
📷
1 fotografie v galerii
Ivan Vyskočil vyjadřoval pochyby o synově smrti NextFoto
Herec Ivan Vyskočil minulý rok zažíval těžké období. Nečekaně totiž zemřel jeho syn Jakub. Policie vyhodnotila jeho skon jako sebevraždu, Vyskočil tomu však nevěřil a dlouhé měsíce se snažil dokázat, že se jednalo o vraždu. Nyní po dlouhém vyšetřování došlo k uzavření případu.

Minulý rok v květnu informovala média o těžké tragédii, která herce Ivana Vyskočila postihla. Jeho syn Jakub byl 8. května 2022 nalezen mrtvý ve svém autě u rybníka Roudný, u Milevska. Podle vyšetřování policie šlo jednoznačně o sebevraždu, svědčil o tom i dopis, který po sobě zesnulý zanechal.

Ivan Vyskočil však nevěřil, že se jednalo o sebevraždu, a tvrdě bojoval za to, aby byl případ vyšetřován jako vražda. Byl si totiž jist, že byl odpraven na zakázku. Jakub vlastnil firmu BusLine, která patří mezi největší autobusové dopravce v Česku. Údajně měl mít nepřátele, kterým ležel v žaludku, a tak ho raději odstranili z cesty.

Herec několikrát poukazoval na podivné okolnosti jeho údajné sebevraždy a nesrovnalosti kolem případu. „Střelil se neobvyklým způsobem do srdce. To se takhle střelíte? Našli ho na hrázi rybníka, to je místo jako stvořené pro vraždu. Kdybyste tam vyskočila z kaňonu, tak to nikdo neví. Ale já myslím, že tam ho teprve vyhodili,“ svěřil se TN Nova.

U policie si nakonec vymohl soudní pitvu, která měla potvrdit či naopak vyvrátit její tvrzení, jak tehdy informoval web eXtra.cz. „Že se Jakub nezabil sám, o tom jsem prakticky přesvědčen. Měl velké plány, těšil se i na svatbu. Naštěstí naše zarputilost se vyplatila a vrchní státní zastupitelství nyní nařídilo provedení soudní pitvy,“ prozradil herec. 

Nyní, po necelých deseti měsících vyšetřování byl případ Jakuba Vyskočila konečně uzavřen. Policie potvrdila, že se jednalo se sebevraždu. „Policejním orgánem nebyly zjištěny žádné skutečnosti, které by zakládaly podezření, že smrt Jakuba Vyskočila byla zaviněna jednáním jiné osoby,“ sdělil webu Seznam Zprávy okresní státní zástupce Zbyněk Polívka.

Ačkoliv má Vyskočil stále svůj názor, nezbude mu nic jiného než se s okolnostmi smířit. „Nebyla zjištěna žádná obranná zranění ani stopy po zápasu,“ dodal žalobce. Policie prověřila rovněž dopis na rozloučenou a podle závěru ho jednoznačně napsal zesnulý Jakub. „Dynamika písma odpovídá dynamice písma jmenovaného (Jakuba Vyskočila), současně i kvalitativní projev je shodný.“ 

Navzdory policejnímu vyšetřování bude navždy žít s nejistotou, zdali byla smrt jeho syna jen nešťastnou událostí, nebo jeho vrah stále běhá na svobodě. Vyskočilovi totiž nejde na rozum jedna věc – v únoru minulého roku se mu Jakub svěřil, že se cítí být ohrožen na životě a že ho někdo vydírá. O pár měsíců později zemřel.

Autorský článek, další zdroje: Seznam Zprávy, TN Nova, eXtra.cz

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Valentýn ve velkém stylu?! V odstínech růžové jej slavila A.n.d.u.l.a, Sharlota a Angie Mangombe

Styl

Velká chodidla nebo velký nos znamenají velký penis a další fakta a mýty, co o mužích panují

Dům a zahrada

Efektivní úklid v domácnosti se psem: Jak na chlupy, skvrny od bláta, moči či krve