Pavlína Pořízková zveřejnila úplně nahou fotku. A rozhodně nepoužila žádný filtr

 Celebrity 
29. srpna 2022 08:37 / Mirka Malá
  7
📷
1 fotografie v galerii
Česká topmodelka v sedmapadesáti ukázala svoje tělo Depositphotos
Česká topmodelka Pavlína Pořízková je dnes už velmi známou bojovnicí za přirozené stárnutí. Velmi často používá svůj instagramový účet, kde publikuje své myšlenky. A nutno dodat, že tím získává stále víc a víc fanoušků.

Tentokrát sedmapadesátiletá Pořízková zveřejnila fotografii, na které je úplně nahá. Zakrýt to nejdůležitější jí na fotce pomáhá jen prostěradlo. A co je nejdůležitější, na rozdíl od naprosté většiny krásek, které svá těla na Instragramu vystavují na odiv, nepoužila vůbec žádný filtr.

"V patriarchální společnosti byly ženy vždy vnímány jako objekty touhy nebo výchovy. Protože to jsou potřeby mužů, kteří řídí svět. Proto je mládí a krása tak silnou devizou,“ napsala Pavlína Pořízková ke své nahé fotce na posteli.

 

 
 
 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Příspěvek sdílený Paulina Porizkova (@paulinaporizkov)

 

"Co se stane, když se žena rozhodne objektivizovat?" pokračovala ve svém zamyšlení Pořízková. "Přebírá pravomoci, které jí byly dány, a využívá je ve svém vlastním zájmu, ale zároveň pomáhá udržovat systém, který vždy existoval. Za to bude zahanbena a oslavována jak pachateli, tak oběťmi. Podle stejných pravidel je oslavován muž, který se chopí své moci. Jen se bude stydět za to, že NEVYUŽIJE příležitost.

Vzhledem k těmto sociálním zásadám jsem začala přemýšlet o tom, zda objektivizace spadá hlavně do oblasti mládí. Když jsem byla mladá modelka a odhalovala své tělo, bylo to proto, že to někdo jiný schválil. Někdo jiný rozhodl, že se to má oslavit. Nevěděla jsem tehdy dost na to, abych pochopila důsledky. Proto objektivizace. Nyní, když odhaluji své tělo, je to s mým plným vědomím a souhlasem. Takže oslava."

Pavlína Pořízková po rozpadu svého manželství s rockerem Ricem Ocasekem a jeho smrti často zveřejňuje své fotky v plavkách a spodním prádle. Je to součást její velké mise, na kterou se vydala. Je odpůrkyní plastických operací a dalších nepřirozených zásahů, které mají omladit, a naopak propaguje přirozené stárnutí.

"Myslím, že jsme udělali obrovské pokroky v přijímání různých druhů krásy. Ale věk a stárnutí, to je poslední hranice, kterou je ještě třeba zdolat," řekla nedávno v jednom z rozhovorů pro média. A před několika týdny se zostra pustila i do jistého plastického chirurga, který kritizoval jednu její fotografii a napsal, že její obličej potřebuje opravit. Následně vypsal, co všechno by s obličejem české rodačky provedl. "Těch otravných prohlubní pod mými tvářemi by se dalo zbavit výplněmi. Botoxem by se dalo upravit čelo, vrásky u úst a také vrásky na krku. A na to všechno spoustu laserů, které by to všechno vyhladily a utáhly," napsala tehdy Pořízková.

Pořízková se sice narodila v tehdejším Československu, konkrétně v Prostějově, má ale švédské a americké občanství. Přesto je vůbec první kráskou z bývalého východního bloku, která se objevila na obálce kultovní plavkové bible Sports Illustrated. To bylo v roce 1984 a Pavlíně tehdy bylo pouhých osmnáct let. V následujícím roce se na obálce časopisu objevila pro velký úspěch znovu, a stala se tak po Christie Brinkley teprve druhou modelkou, která se na obálce Sports Illustrated objevila dvakrát po sobě. O čtyři roky později už byla Pořízková nejlépe placenou modelkou své doby, když dostala kontrakt s kosmetickou firmou Estée Lauder v hodnotě 6 milionů dolarů. A chvíli na to dostala další multimiliónovou smlouvu s módním domem Escada. Její neuvěřitelně rozjetou kariéru zastavilo až nakonec nevydařené manželství s frontmanem skupiny Cars Rickem Ocasekem, kterému porodila dva syny. Jak se po jeho smrti ukázalo, Pořízková nebyla už dlouho v manželství šťastná a Ocaseka popisovala jako člověka, který kontroloval i to, co si obléká.

Autorský článek, další zdroj: Instagram

NEJPOPULÁRNĚJŠÍ
Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Celý svět zasáhla zpráva o rakovině princezny Kate. Její mladší bratr James zveřejnil dojemný vzkaz a...

Styl

Díky mimořádně vysokému množství hořčíku dokáží koupele v epsomské soli ulevit od depresí, bolesti a...

Dům a zahrada

Efektivní úklid v domácnosti se psem: Jak na chlupy, skvrny od bláta, moči či krve