Jiřina Bohdalová slaví narozeniny. Známe tajemství její energie rok před devadesátkou

 Celebrity 
03. května 2020 10:35 / René Černý
  0
📷
14 fotografií v galerii
Jiřina Bohdalová slaví neuvěřitelné 89. narozeniny Archiv Divadlo Na Jezerce
Neuvěřitelné 89. narozeniny slaví právě dnes herečka Jiřina Bohdalová. Národem a diváky milovaná Bohdalka, jak jí i přátelé říkají, je neuvěřitelná. Ve svém věku zvládá to, co často ani někteří o generaci mladší lidé. Co vězí za její nezkrotnou energií?

Jiřina Bohdalová příští rok oslaví neskutečné devadesátiny. Stále je v dobré kondici, dodnes řídí auto a nejezdí zrovna brzda-plyn. Naopak! Ke všemu hraje v divadle, točí filmy, moderuje v televizi svůj pořad a se životosprávou si zrovna taky vrásky nedělá. Že by dobré geny?

"Jiřina je živel a miluje svou profesi a diváky. A to ji takhle drží ve skvělé kondici. Je to pro ni zkrátka vším," poodhalil tajemství její dvorní režisér Zdeněk Zelenka, který přiznal, že opět se slavnou herečkou něco chystá. Co, to zatím nechce prozradit. Nicméně už teď je jasné, že to zase bude pecka a herečka si to bude užívat, jako ostatně každý takový projekt. "Ona je stoprocentní profesionál. Umí skvěle poradit i mladším kolegům, ale nesnáší, když někdo nedělá, co má a není připravený, to neodpouští," přiznal Zelenka.

Nedávným filmovým dramatem Klec, které s ní natočil režisér Jiří Strach, Bohdalka opět dokázala, že je skvělou herečkou ve všech polohách, zvlášť těch dramatických. Není jen komička od Pánaboha, ale i dramatické role jsou jí vlastní. Vzpomeňme na její film Ucho z konce šedesátých let, kde hrála se svým tehdy manželem Radoslavem Brzobohatým. Nebo později příběh Fany či Povodeň. V obou příbězích si zahrála s kolegyní Jiřinou Jiráskovou. A obě se svých rolí ujaly skvěle.

Nedá se zapomenout ani na první zásadní roli Bohdalové ve filmu Florenc 13:30, ale i na řadu pohádek a komedií. Neméně pak na víc než třicet sezon zábavného pořadu Televarieté, které tvořila se svým kolegou a kamarádem Vladimírem Dvořákem. "To byla neskutečná studnice nápadů, vtipů. Byl prostě geniální," chválí často již nežijícího kolegu herečka. Před lety se také skvěle ujala série televizních krimi příběhů s názvem Ach ty vraždy, opět od Zdeňka Zelenky. 

Zatímco ale Jirásková zemřela před sedmi lety a nebyla na tom už dlouho před tím zdravotně nejlépe, ta "druhá" Jiřina, tedy Bohdalová, se pořád drží. Tedy až na dva nebezpečné pády. Jeden doma ve vilce ze schodů, který vypadal šíleně, ale dopadl nejlépe, jak mohl. Naštěstí jen naraženinami a zlomeným žebrem. 

"Já jsem se chystala na chalupu a dala jsem si pod schody pikslu s lepidlem. Pak jsem šla pro něco nahoru, zamotala se mi hlava, a tak jsem vzala ty schody všechny. Ještě štěstí, že jsem dole skončila hlavou na té nádobě s lepidlem. To zmírnilo pád.  Ona se tím nárazem otevřela a já se jednou stranou hlavy k tomu přilepila. Jenže nevěděla jsem co s tím, slepilo mi to vlasy, tak jsem v té panice vzala nůžky a odstřihla jsem to. Moje kadeřnice mi pak velmi poděkovala, když to viděla. Snažila se to zachránit... Ale čert vem vlasy, hlavně, že se nestalo nic horšího," přiznala tehdy Bohdalka. 

V současné koronavirové situaci se herečka snaží držet od větší skupiny lidí. Jezdí za ní jen dcera Simona Stašová a oba vnuci Marek a Vojta. To jsou také její největší miláčkové. Pro ty všechno dělá, pro ty i spoří. Pravdou je, že jde o naši nejlépe vydělávající a nejbohatší herečku. Její jmění se dá spočítat na mnoho desítek milionů korun. Všechno si ale poctivě vydělala. Jak mnohokrát řekla, když byla mladá a zůstala s malou dcerou Simonou sama, moc dobře věděla, co je to být matka samoživitelka s tehdy ne zrovna velkými hereckými příjmy. 

"Když nemusím být v Praze, jsem na chalupě u Semil. Tam je mi dobře. Občas přijede návštěva, tak vařím, peču a dělám to ráda, mě to děsně baví," přiznala už před časem herečka, která si velkou oslavu nechává až na příští rok. Už teď se říká, že jejími devadesátinami by měla příští rok žít pražská O2 arena. Tam si chce herečka pozvat všechny své blízké kamarády, známé a kolegy a chce, aby se spolu s diváky všichni bavili. Televize se už teď předhání, kdo z nich bude točit velký zábavný pořad a vypadá to právě na veřejnoprávní, ke které má Jiřina nejbližší vztah.

"Léto, protože se asi nebude moct nikam jet, strávíme na chalupě a docela se na to těším. Jen mě mrzí, že tolik báječných lidí v poslední době odešlo, včetně Káji Gotta a Evy Pilarové. Těch je obrovská škoda, ostatně jako každýho dobrýho člověka a velkýho profíka," dodala Jiřina Bohdalová.

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Hazard nesnáším. Někdy ale neodolám a sázím, přiznává Andrea Kalivodová

Styl

Heřmánek je snadno dostupný přírodní pomocník. Zklidní úzkosti a dokáže zlepšit trávení i pleť

Dům a zahrada

Slaďoučké borůvky můžete pěstovat i na balkoně. Klíčový je výběr správné odrůdy, výsadba je...