Tenhle známý český herec nemá mobil, počítač a není ani na sociálních sítích

 Celebrity 
29. února 2020 18:01 / René Černý
  18   2
📷
Další 3 fotografie v galerii
Svatopluk Skopal nepropadl moderním technologiím Archiv ČT
Dnes si snad nikdo neumí představit, že by neměl v kapse mobil, někdo i dva, počítač, tablet a nebyl na sociálních sítích. Zvláště ne umělci, kteří jsou závislí na kšeftech a kdo jim právě zavolá. Takový herec Svatopluk Skopal, v posledních letech hvězda seriálů Vyprávěj nebo nyní Poldové a nemluvně, nemá ani jedno. A žije!

Pokud v českém showbyznysu platí rčení, že kdo není na sociálních sítích, jako by nebyl, pak u Svatopluka Skopala je důkaz, že to jde. Ba naopak, není na tom závislý.

Herec, kterému bude za rok sedmdesát a kromě toho, že je skvělým televizním a filmovým, tak je také výborným divadelním hercem, nejenže nemá Facebook a Instagram, ale nevlastní ani mobil a ani počítač.

"Mobil nemám, protože jsem se kdysi rozhodl, že ho prostě mít nebudu. Do toho takzvaného vlaku jsem nenastoupil, takže mi ujel a už se za ním hnát nebudu," říká hvězda Vyprávěj, První republika a nyní právě vysílaného seriálu Poldové a nemluvně. A také strýc seriálové a filmové herečky Mariky Procházkové, jejíž maminkou je Marika Skopalová, poslední partnerka velké herecké hvězdy Josefa Kemra.

Svatopluk Skopal prý zjistil, že i bez mobilu to jde a že je tak daleko více svobodný. Není závislý do telefonu pořád koukat, sledovat nové trendy, nové modely, aplikace, neustále dobíjet a obávat se, zda ho zrovna někde nenechal.

"Doma mám pevnou linku a záznamník. Takže když někdo chce mi udělat nějakou nabídku, zavolá mi, a když zrovna nejsem doma, nechá mi vzkaz. Večer si to pustím a volám zpět, víc vážně nepotřebuji," říká Svatopluk Skopal, který má na svém filmovém kontě bezpočet natáčení. 

O sociálních sítích si myslí taky své. Nemá prý potřebu odhalovat své soukromí a bavit se s lidmi, které vůbec nezná. "Považuji to trochu za exhibici a bavit se chci jen s někým, kdo mi je sympatický," přiznal před časem Skopal, který si tak žije svůj trochu retro život. Podobně jako v seriálu Vyprávěj.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Dům a zahrada

Sezona komárů začala. Jak se proti nim bránit a jaké možnosti využít

Styl

Klimatizace člověku v létě uleví. Může ale také ničit zrak, svaly i klouby

Bydlení

Udržte v domě dobrou energii. Zavírejte koupelnu a sklápějte záchodové prkénko

1. Kristýna Hrušínská měla v Pánském klubu stylového kanárkově žlutého parťáka

2. Vrátila se do Evropy a šla pod skalpel. Zuzana Belohorcová prozradila, co si nechala vylepšit tentokrát

3. Jako vejce vejci. Olympijský vítěz David Svoboda nafotil charitativní kalendář se svým dvojčetem

4. Slavní, kteří mají dobré srdce. Podpořit dobrou věc přijeli Roden, Písařík, Svěcený a další

5. Čtyřnásobná maminka a hvězda seriálu Četnické humoresky Alena Antalová podstoupila liposukci

Zavřít reklamu