To jsme se ale dozvěděli věci! Pavel Soukup vyrostl na dortech a Betka Stanková hodila do vařící vody živé zvíře!

 Celebrity 
22. července 2013 12:13 / redakce
  0
📷
8 fotografií v galerii
Pavel Soukup připravil pro kolegy hovězí svíčkovou Foto: Hotel U Prince
Český národ je považován za specialisty a milovníky grilování, a tak se pořádají různé párty, gril mánie, soutěže. Jedna taková atraktivní soutěž se konala nad hlavami Pražanů na terase hotelu U Prince, přímo nad Staroměstským náměstím. Toto místo patří svým výhledem mezi nejatraktivnější místa v Evropě a dostalo ocenění v mnoha světových průvodcích.

Vybraní reprezentanti našich nejsledovanějších televizí žasli nad místem, které jim organizátoři vybrali a zpočátku se zdálo, že ani neposlouchali pokyny komise. Veronika Jeníková, Pavel Soukup, Betka Stanková, Michaela Nová a Petr Suchoň si postupně losovali, jaký grilovací pokrm budou připravovat. Přístup každého byl specifický. Zatímco se herečka Veronika Jeníková při přípravě hovězí roštěné pohybovala absolutně suverénně a šéfkuchaře Lukáše Váchy doslova vyhnala z kuchyně, Michaela Nová z TV Nova byla za jeho rady při grilování steaku z lososa vděčná.

Snad nejvíce rozruchu vyvolalo, když si Betka Stanková vylosovala úpravu humra. Kolegové jí radili, ať se úkolu vzdá a vytáhne si jiný, ale Betka se naprosto suverénně pustila do vaření: „Ještě nikdy jsem sice ve vaření nesoutěžila, ale soutěživého ducha myslím mám. Proto když jsem si vylosovala přípravu humra, což samozřejmé obnášelo i to, že se zaživa vhodí do vařící vody, tak jsem si řekla, že to přece musím zvládnout. Nakonec jsem byla ráda, že za "asistence" pana šéfkuchaře jsem se pro tuto přípravu rozhodla a vyzkoušela si to poprvé hned s profesionálem. Kdo jiný by mi líp poradil, i když jsem ze začátku vařila opravdu jen z horké vody! :-)“ smála se Betka

Tuto soutěž si velmi užíval moderátor Petr Suchoň, nejprve skvěle ugriloval a krásně nazdobil krevety a pak se s chutí pustil do pochoutek: „Byl to pro mě velký zážitek. V kuchyni jsem jako slon v porcelánu, takže jsem měl obavy:-). Ale pod dohledem brilantního šéfkuchaře jsem to snad zvládl se ctí:-). Připravoval jsem krevety a porota si pochutnala. Také jsem si dal, ale přiznávám, že jsem spíš na krávy:-). Proto jsem neodolal, dal si T-bon steak a udělal proklatě dobře. Na každém soustu bylo znát, že jde o maso nejvyšší kvality. Později jsem se dozvěděl, že Hotel u Prince dováží maso přímo z Irska. Navíc bylo fantasticky připravené. Lidičky a ten výhled? Jak už jsem řekl na začátku- JEDEN VELKÝ ZÁŽITEK, který chci v nejbližší době zopakovat,“ řekl dobře najedený Petr Suchoň.

To Pavel Soukup měl za úkol připravit hovězí svíčkovou. I když není doma ten, který nosí zástěru, zvládal přípravu bravurně:

„Víte, já měl jako kluk kliku. Máma byla v domácnosti, televize nebyla, a tak když se vařilo, já pořád očumoval u válu. A máma byla mistr omáček a dortů. Všechno se snědlo do posledního drobečku a to nejen proto, že bylo málo peněz, ale hlavně to byla opravdu skvělá kuchařka. O prázdninách na venkově podobně kouzlila babička, a pak přišla moje žena Isabela, taky kouzelnice, která navíc nesnáší mužský, který vařej a uklízej. No, nezamilovali byste se do ní? A co se týká grilování U Prince, už podruhé jsem se něco přiučil, a kuchařská čepice by mi určitě učarovala. Ale až v příštím životě.“

A jak tento grilovací trojboj dopadl? Z původně zamýšleného souboje televizních reprezentací skončili jako vítězové stejně všichni účastníci. I když přeci jen jedna absolutní vítězka byla, a to Betka Stanková, které dali hlasy nejen všichni členové komise, ale i ostatní soutěžící.

Pokud máte chuť si sami připravit vyhlášenou lahůdku hotelu U Prince, šéfkuchař Lukáš Vácha a Petr Suchoň doporučují tento recept:

T-bone steak s lanýžovou majonézou, grilovanou kukuřicí a pečeným bramborem
Suroviny pro 4 osoby : t- bone steak 4 kusy á 450gr, pepř barevný 0,05 kg, sůl 0,04 kg, olej stolní 0,1 l, kukuřičný klas 1 ks, majonéza 0,2 kg, steakové brambory 4 ks, lanýžová pasta 0,06 kg.

Steaky naložíme do oleje a koření alespoň jeden den předem. Uvaříme si kukuřičný klas a brambory do měkka, majonézu smícháme s lanýžovou pastou a dochutíme solí a pepřem. Kukuřičný klas a brambory nakrájíme na stejné díly, opečeme po všech stranách. Maso vyjmeme z marinády, necháme okapat a zprudka na grilu opečeme dle námi požadované úpravy. Při servírování přidáme misku s lanýžovou majonézou.
Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Zemřel herec Matthew Perry. V pouhých 54 letech tragicky utonul ve své vířivce

Styl

Jak docílit dlouhých řas a hustého obočí přírodní cestou? Vsaďte na vitamín E a ricinový olej

Dům a zahrada

Přehled psích plemen, která mají na svědomí nejvíce pokousání lidí